MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szpital przy Jaczewskiego będzie się odwoływał od opinii CBA

Gabriela Bogaczyk
Anna Kurkiewicz
Szpital kliniczny nr 4 przy Jaczewskiego nie zgadza się z wynikami kontroli Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Szpital zapoznał się już z opinią CBA w sprawie kontroli zamówień publicznych. - Nie zgadzamy się z wnioskami Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Szpital na pewno nie sprzeniewierzył 1,4 mln złotych, o których wspomina CBA. Złożymy odwołanie w tej sprawie - informuje Marta Podgórska, rzecznik prasowy SPSK4.

CBA w SPSK nr 4: Zamówienia na prawie 1,5 mln zł niezgodnie z prawem

Przypomnijmy, że dzień wcześniej, CBA poinformowało, że zamówienie na usługę ochrony w SPSK4 nie odbyło się zgodnie z prawem zamówień publicznych. - Zamówienie na 1,4 mln złotych zostało udzielone w niekonkurencyjnym i niezasadnie zastosowanym trybie zapytania o cenę - przeczytaliśmy w czwartek w komunikacie.

Rzeczniczka wyjaśnia, że chodzi o zawarcie trzech umów na przestrzeni 5 lat. - Dlatego w sumie, ta kwota wynosi ok. 1,4 mln złotych - dodaje. I uważa, że zastrzeżenia CBA, co do formy wyboru firmy ochroniarskiej są niezasadne. - Wysłaliśmy zapytania ofertowe do 5 czy 6 firm. Zawsze wybieraliśmy najtańszą ofertę. Co istotne, za każdym razem wygrywała inna firma ochroniarska. Dlatego, uważamy, że w pełni zachowaliśmy tryb konkurencyjności. Nie ma tu mowy o żadnym złamaniu prawa zamówień publicznych - informuje Marta Podgórska.

Organem nadzorującym szpital jest Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. - Władze uczelni analizują wystąpienie pokontrolne CBA i w zależności od oceny całości problemu zostaną podjęte stosowne decyzje - mówi dr Włodzimierz Matysiak, rzecznik prasowy UM.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski