Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szpital w Łęcznej skończył 10 lat. W planach na przyszłość: rozbudowa

Anna Pawelczyk
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łęcznej świętował hucznie swoje dziesiąte urodziny. Podczas jubileuszowych uroczystości wkopano kamień węgielny pod nowe skrzydło szpitala, rozdawano medale oraz zapowiedziano współpracę z lubelskim Uniwersytetem Medycznym.

Piątkowe uroczystości w Łęcznej rozpoczęła msza święta z udziałem arcybiskupa, metropolity lubelskiego ks. Stanisława Budzika. Pod koniec nabożeństwa do szpitalnej kaplicy zostały przyniesione relikwie św. siostry Faustyny, patronki ośrodka w Łęcznej.

- Gdy zaczynaliśmy budowę naszego szpitala w 2000 roku, nikt nie wierzył, że zajmie nam to mniej niż sto lat. Tymczasem budynek został oddany do użytkowania w 2009 roku, jednak droga do tego nie była łatwa. Współpracowaliśmy z ludźmi z różnych opcji politycznych, jednak wszyscy działaliśmy dla konkretnego celu. Z tego względu mogę nazwać nasz szpital, szpitalem zgody - mówił dyrektor SPZOZ w Łęcznej, dr Krzysztof Bojarski.

Dzień jubileuszu był również dniem, w którym oficjalnie rozpoczęła się budowa nowego skrzydła łęczyńskiego szpitala. Dyrekcja wraz z zaproszonymi politykami i duchownymi wkopała kamień węgielny pod dwukondygnacyjny zakład opiekuńczo-leczniczy wraz z oddziałem rehabilitacji. Nowe skrzydło ma mieć po tysiąc metrów kwadratowych na każdym z pięter i kosztować w sumie 10 milionów złotych.

Dyrektor Bojarski zapowiedział również start projektu z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie. - Chcemy zacząć współpracę ze studentami, którzy będą mogli się uczyć chirurgi plastycznej i leczenia oparzeń w specjalnie przygotowanej dla nich klinice - zapowiadał szef łęczyńskiego szpitala.

Rozbudowa i nawiązanie współpracy z lubelską uczelnią nie były jedynymi z głośno zapowiadanych planów na najbliższy rok. Kolejnym krokiem ma być utworzenie ośrodka opieki senioralnej w Jaszczowie.

- Wasz szpital jest zaprzeczeniem wszystkich problemów, z jakimi borykają się inne lubelskie placówki. To niesamowite - mówił obecny na uroczystości wojewoda lubelski, Przemysław Czarnek, który nadał szpitalowi w Łęcznej dyplom uznania.

Jak na prawdziwy jubileusz przystało, nie zabrakło również pamiątkowych medali. Srebrny medal od prezydenta Andrzeja Dudy za zasługi na rzecz służby zdrowia otrzymał dyrektor Krzysztof Bojarski. Szpital w Łęcznej własnymi medalami 10-lecia uhonorował za to między innymi lubelskich samorządowców i polityków, którzy licznie zjawili się na wydarzeniu.

Szpital w Łęcznej dysponuje ośmioma oddziałami, w tym jedynym w Polsce oddziałem oparzeniowym, w którym leczy się dzieci. Od 2009 roku przyjął ponad 50 tysięcy pacjentów i wydał 100 tysięcy porad lekarskich. Obecnie zatrudnia 589 osób, w tym 133 lekarzy i 180 pielęgniarek. SPZOZ w Łęcznej jest jedynym szpitalem na Lubelszczyźnie, który nie jest zadłużony i generuje zyski.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski