Tajlandia na jesień i zimę 2022/23: ceny wycieczek all inclusive, najlepsze atrakcje, pogoda, COVID, praktyczne porady

Emil Hoff
Emil Hoff
Tajlandia to idealny kierunek na wypoczynek jesienią i zimą 2022/23. Kiedy mija monsun, pogoda sprzyja turystom. Ile kosztują wycieczki all inclusive do Tajlandii? Jakie obowiązują obostrzenia COVID? Które atrakcje najbardziej warto zobaczyć? Zapraszamy do informatora: Tajlandia na jesień i zimę.
Tajlandia to idealny kierunek na wypoczynek jesienią i zimą 2022/23. Kiedy mija monsun, pogoda sprzyja turystom. Ile kosztują wycieczki all inclusive do Tajlandii? Jakie obowiązują obostrzenia COVID? Które atrakcje najbardziej warto zobaczyć? Zapraszamy do informatora: Tajlandia na jesień i zimę. Photo by Robin Noguier on Unsplash
Tajlandia znowu przyjmuje turystów bez kłopotliwych obostrzeń COVID. Kraj słynący z pięknej przyrody, rozległych plaż, wspaniałych zabytków i smacznego jedzenia to idealny kierunek na wakacje, urlop czy wypoczynek w sezonie jesienno-zimowym. Ile kosztują wycieczki all inclusive do Tajlandii jesienią 2022? Jaka pogoda panuje w Tajlandii o tej porze? Ile trwa lot z Polski do Bangkoku czy Phuket? Ile kosztują popularne turystyczne atrakcje? Zapraszamy do poradnika: wypoczynek w Tajlandii jesienią i zimą 2022/23.

Spis treści

Tajlandia na wakacje jesienią i zimą. Kraj znów wita turystów

Tajlandia była przed pandemią COVID-19 jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów krajów na świecie.

Trudno się dziwić: Tajlandia jest egzotyczna, ale nie tak odmienna, by podróżnicy czuli się tu zupełnie obco. Przyroda jest bujna, pogoda sprzyja, lokalna kuchnia uchodzi za jedną z najsmaczniejszych w Azji. Do tego na turystów czekają wspaniałe zabytki kultury buddyjskiej, ciepłe morze z malowniczymi zatokami, w których kręcono niejeden film, i szeroki wybór aktywności, jak nurkowanie, rafting, wizyty w sanktuariach słoni itp.

W sezonie jesienno-zimowym 2022/23 Tajlandia znowu przyjmuje turystów. Czy warto wykupić wycieczkę właśnie na jesień i zimę? Ile kosztują wycieczki all inclusive do Tajlandii z polskim biurem podróży? Czy w samej Tajlandii jest drogo? Jaki jest poziom bezpieczeństwa?

Na te i więcej pytań odpowiadamy w naszym praktycznym przewodniku po Tajlandii na jesień i zimę 2022.

Tajlandia – mapa. Phuket to jedno z turystycznych centrów kraju.

Kiedy jechać do Tajlandii? Czy jesień i zima to dobra pora? Pogoda, temperatura, monsun

W Tajlandii panuje klimat tropikalny. Można wyróżnić dwie główne pory roku: deszczową (okres monsunu, zwłaszcza na wschodnim wybrzeżu, od maja do października) i suchą (od połowy października do początku marca). Czasem wyróżnia się też porę gorącą (od marca do maja), gdy panują największe upały.

Pora sucha, czyli polska jesień i zima, to najlepszy czas na wycieczkę do Tajlandii. Panuje wtedy dobra pogoda, opady deszczu trafiają się rzadko, a temperatura powietrza utrzymuje się na poziomie 27-30 stopni Celsjusza.

Tajlandia to kraj duży i zróżnicowany pod względem ukształtowania powierzchni i klimatu. Jeśli planujecie wybrać się w góry, nawet w porze suchej należy wziąć ze sobą ciepłe ubrania.

Tzw. Duży Budda w Phuket. Tajlandia jest krajem buddyjskim i nawet centra turystyczne są pełne pomników na cześć założyciela tej religii.
Tzw. Duży Budda w Phuket. Tajlandia jest krajem buddyjskim i nawet centra turystyczne są pełne pomników na cześć założyciela tej religii. Photo by Miltiadis Fragkidis on Unsplash

Czytaj też: Dominikana: idealny kierunek na jesień i zimę 2022/23. Ceny all inclusive, najlepsze atrakcje, praktyczne porady dla turystów

Tajlandia: wycieczki all inclusive na jesień i zimę 2022/23. Ile kosztują wczasy w Tajlandii?

Przykładowe ceny wycieczek all inclusive do Tajlandii:

 • Best Reisen: wycieczka last minute, 7 dni w Khao Lak na przełomie października i listopada 2022, 9000 zł od osoby
 • Nekera: wycieczka last minute, 7 dni w Krabi w końcu października 2022, 11000 zł od osoby
 • Rainbow: 9 dni w Phuket w listopadzie 2022: między 8000 a 11000 zł od osoby.
 • Rainbow: 9 dni w Phuket w pierwszej połowie grudnia 2022: od 8200 zł od osoby.
 • Coral Travel: 11 dni w Phuket w listopadzie 2022: 10800 zł od osoby
 • Coral Travel: 11 dni w Phuket w grudniu 2022: 8900 zł od osoby
 • Coral Travel: 11 dni w Khao Lak w grudniu 2022: 11800 zł od osoby
 • ITAKA: 2 tygodnie w grudniu 2022 w Phuket: 10400 zł od osoby

Przykładowe ceny wycieczek bez pełnego all inclusive do Tajlandii

 • Nekera: 7 dni w Chon Buri w listopadzie 2022: 5900 zł od osoby
 • Rainbow: 9 dni w Pattaya w grudniu 2022 ze śniadaniami: 5600-6000 zł od osoby
 • Rainbow: 9 dni w Bangkoku w grudniu 2022 ze śniadaniami: 6000 zł od osoby
 • Rainbow: 9 dni w Phuket w grudniu 2022 ze śniadaniami: 6200 zł od osoby
 • Best Reisen: 8 dni w Chon Buri w lutym 2023: 5127 zł od osoby
 • Ecco Holiday: 8 dni w Phuket w w lutym 2022: 5800 zł od osoby

Wycieczki fakultatywne po Tajlandii

W ofercie polskich biur podróży (z pełnym i niepełnym all inclusive) znajduje się najczęściej kilka propozycji wycieczek fakultatywnych do dodatkowych atrakcji. W przypadku Phuket ceny wycieczek fakultatywnych wahają się między 40 a 90 USD (200-450 zł).

Ile kosztują wakacje w Tajlandii jesienią i zimą 2022/23? Podsumowanie

Z powyższego zestawienia wynika, że można polecieć na ok. 9 dni do Tajlandii w ramach wycieczki z niepełnym all inclusive już w grudniu 2022 za ok. 6000 zł za osobę. Ceny za pełne all inclusive zaczynają się od ok. 8000 zł za osobę.

Ile kosztuje bilet lotniczy z Polski do Tajlandii?

Planowanie zupełnie samodzielnej podróży do Tajlandii rzadko się opłaca. Najtańsze bilety lotnicze z Warszawy do Phuket w listopadzie 2022 kosztują ok. 4650 zł od osoby (w obie strony).

O ile nie trafimy na specjalną okazję i bilety za grosze, bardziej opłaci nam się wykupić wycieczkę do Tajlandii z biurem podróży z niepełnym all inclusive.

Damnoen saduak, czyli pływający targ w Ratchaburi w Tajlandii.
Damnoen saduak, czyli pływający targ w Ratchaburi w Tajlandii. stanciuc, 123RF.com

Czytaj też: Wyspy Zielonego Przylądka na wakacje zimą 2022/23. Ceny, loty, pogoda, atrakcje, obostrzenia COVID. Oto najpiękniejsze wyspy archipelagu

Tajlandia: loty. Jak długo trwa rejs z Polski do Tajlandii?

To, jak długo leci się z Polski do Tajlandii, zależy od odległości między konkretnymi lotniskami.

 • Przeciętnie najdłużej trwa lot z Gdańska do Bangkoku – do nawet prawie 16 godzin.
 • Najkrócej leci się z Wrocławia do Buri Ram, z Katowic do Krabi, z Krakowa do Pattani – niecałe 8 godzin.
 • Ile się leci z Warszawy do Phuket? Według portalu czaslotu.pl, taka podróż może zająć ok. 11 godzin.

Bezpieczna Tajlandia: na co trzeba uważać? COVID, wizy, choroby tropikalne

Czy w Tajlandii jest bezpiecznie?

Tajlandia uchodzi za kraj generalnie bezpieczny dla turystów i między innymi temu zawdzięczała swoją ogromną popularność jako wakacyjna destynacja przed wybuchem pandemii COVID-19.

Departament Stanu USA odradza turystom odwiedzanie południowych prowincji kraju (Yala, Pattani, Narathiwat i Songkhla) z uwagi na trwające napięcia etniczne.

Za najbezpieczniejsze miasta w Tajlandii według portalu Travel Safe Abroad uchodzą Chiang Mai i Krabi, nieco mniej bezpieczne są Phuket, Pattaya i Bangkok.

Turyści powinni uważać na drogach (zdarzają się wypadki z udziałem skuterów i motocykli) i uważnie liczyć pieniądze przy płaceniu za usługi (niektórzy przedsiębiorcy zawyżają ceny, zwłaszcza taksówkarze i kierowcy tuk-tuków).

Tajlandia uchodzi za kraj bardzo bezpieczny dla kobiet, nadaje się więc jako kierunek wycieczki solo lub z przyjaciółkami.

COVID-19 w Tajlandii. Aktualne obostrzenia

Od 1 października 2022 na granicy Tajlandii nie ma już żadnych obostrzeń dla turystów. Nie jest potrzebny ani dowód zaszczepienia przeciw koronawirusowi, ani negatywny wynik testu.

Infrastruktura turystyczna, jak hotele czy bary, działa normalnie, w zwykłych godzinach. Noszenie masek ochronnych nie jest obowiązkowe.

Ochrona zdrowia i szczepienia w Tajlandii

Jeśli chodzi o podstawowe środki ostrożności i ochrony zdrowia, turyści nie powinni pić wody z kranu, jeść surowego mięsa, warzyw i owoców ze skórką. Należy często myć ręce, zwłaszcza przed posiłkiem.

Przed wylotem do Tajlandii dobrze jest zaszczepić się na dur brzuszny, WZW typu A i B oraz tężec.

Czy do Tajlandii potrzebna jest wiza?

Polscy turyści, wybierający się na wakacje lub wczasy do Tajlandii, nie muszą wyrabiać wizy, o ile ich pobyt będzie trwał krócej niż 30 dni.

UWAGA! W okresie od 1 października 2022 do 31 marca 2023 długość pobytów bezwizowych została zwiększona do 45 dni.

Wyspa Jamesa Bonda z jej niezwykłymi formacjami skalnymi, popularna atrakcja w zatoce Phang Nga.
Wyspa Jamesa Bonda z jej niezwykłymi formacjami skalnymi, popularna atrakcja w zatoce Phang Nga. Photo by set.sj on Unsplash

Czytaj też: Barcelona 2022/2023: atrakcje, zabytki i ceny w stolicy Katalonii. Ile kosztuje zwiedzanie stadionu Camp Nou i innych miejsc?

Dodaj firmę
Logo firmy Polska Organizacja Turystyczna
Warszawa, Chałubińskiego 8
Autopromocja

Czy w Tajlandii jest drogo? Ceny wyżywienia

W Tajlandii życie jest zasadniczo tańsze niż w Polsce, choć wiele zależy od tego, o którym konkretnie mieście i regionie mowa. Popularne turystyczne centrum – miasto Phuket na wyspie o tej samej nazwie – oferuje ceny czasem nawet o połowę niższe niż Warszawa.

Przykładowe ceny produktów i usług w Phuket:

 • Posiłek w przeciętnej restauracji: 17 zł
 • Posiłek fastfood w McDonaldzie: 33 zł
 • 3-daniowa kolacja dla dwóch osób: 130 zł
 • Cappuccino w restauracji: 11 zł
 • Butelka wody 1,5 l w sklepie: 2 zł
 • Butelka wina ze średniej półki (drożej niż w Polsce): 85 zł
 • Bilet na środki komunikacji miejskiej w jedną stronę: 4 zł
 • Taksówka 1 km jazdy: 5 zł

Można założyć, że dorosła osoba wyżywi się w Tajlandii przeciętnie za ok. 60-70 zł dziennie, choć mniej wybredni turyści zapłacą nawet tylko ok. 50 zł.

Tajlandia: godzina, waluta, gniazdka elektryczne. Informacje praktyczne

 • Godzina: w Tajlandii jest 5 godzin później niż w Polsce.
 • Waluta: walutą w Tajlandii jest bat (THB), wart ok. 13 groszy.
 • Typ gniazdka: nie ma jednolitego standardu. wtyczki urządzeń kupionych w Polsce pasują do większości tajskich gniazdek, ale nie do wszystkich, dlatego na wszelki wypadek dobrze zabrać adapter.
Plaża nad zatoką Maya w archipelagu Phi Phi.
Plaża nad zatoką Maya w archipelagu Phi Phi. Photo by Humphrey Muleba on Unsplash

Czytaj też: Rzym na weekend. Ile kosztuje 3-dniowa wycieczka do Rzymu jesienią 2022? Loty, noclegi, wyżywienie, atrakcje – praktyczny przewodnik cenowy

Co robić w Tajlandii? Najlepsze atrakcje, ceny biletów

Co warto zobaczyć i zrobić w Tajlandii? Ile kosztują bilety i wycieczki zorganizowane do zabytków, parków rozrywki i innych atrakcji? Oto lista propozycji na wakacje w Tajlandii jesienią i zimą 2022/23.

 • Plaże Tajlandii: kraj ma wyjątkowo zróżnicowaną i bardzo długą linię brzegową, urozmaiconą zatokami i wyspami. Na turystów czekają plaże z piaskami w niemal każdym dostępnym kolorze. Szczególną popularnością cieszą się plaże Kata Beach, Freedom Beach na wyspie Phuket i plaże wyspy Koh Samet. Wejście na plaże jest najczęściej darmowe, choć czasem dostanie się na nie wymaga opłacania łódki lub tuk-tuka. Wejście na Freedom Beach jest płatne i kosztuje 200 THB (ok. 26 zł); turyści wpuszczani są na tę plażę tylko między grudniem a czerwcem. Wycieczka zorganizowana na Koh Samet kosztuje ok 45 USD.
 • Boks tajski: muay thai to narodowy sport Tajów, zyskujący coraz większą popularność także na Zachodzie. Zawody organizowane są bardzo często także na poziomie lokalnym. Turyści mogą je oglądać – walkom towarzyszy bogata oprawa rytuałów i muzyki. Odradza się jednak branie udziału w amatorskich walkach. Bilet umożliwiający oglądanie walk może mieć różną cenę, w przypadku profesjonalnych organizacji może kosztować ok. 1500 THB, czyli ok. 200 zł.
Wycieczka paralotnią nad wyspą Phuket.
Wycieczka paralotnią nad wyspą Phuket. Photo by Norbert Braun on Unsplash
 • Masaż tajski: to technika relaksacyjna, pierwotnie zarezerwowana dla członków rodziny królewskiej. Dziś ta tajska tradycja podbija Europę, ale nigdzie nie wykonują tajskiego masażu tak, jak w Tajlandii. Cena masażu waha się w zależności od miejsca, przeciętnie ok. 20 USD.
 • Nurkowanie: Tajlandia słynie ze swoich ciepłych wód i raf koralowych, które można oglądać z bliska w czasie sesji nurkowania. Za najlepsze miejsce do nurkowania uchodzi archipelag Similan: park morski, założony wokół 9 granitowych wysp. Ceny za nurkowanie w Tajlandii wahają się w zależności od miejsca i czasu; nurkowanie wokół rafy koralowej w parku Similan może kosztować ok. 120 USD.
 • Wielki Pałac w Bangkoku: to jeden z najważniejszych zabytków stolicy Tajlandii. W Świątyni Szmaragdowego Buddy można podziwiać piękną kamienną figurę Przebudzonego, wykonaną w XV w. n.e. Bilet do pałacu kosztuje 500 THB (ok. 65 zł).
 • Safari World w Bangkoku: to wielki kompleks rozrywkowy, w którym można oglądać zarówno pokazy egzotycznych zwierząt, jak i cyrkowe wyczyny akrobatów. Bilet wstępu kosztuje 740 THB (ok. 100 zł).
 • Ayutthaja: to starożytna stolica kraju. Można tu zwiedzać wiekowe budowle i świątynie, wzniesione w odmiennych stylach tradycyjnej tajskiej architektury. Całodzienna wycieczka po mieście kosztuje w przeliczeniu ok. 250 zł.
Ayutthaya, starożytna stolica Tajlandii, pełna wspaniałych zabytków.
Ayutthaya, starożytna stolica Tajlandii, pełna wspaniałych zabytków. Photo by Alice on Unsplash
 • Sanktuarium słoni w Kathu: jedną z popularnych atrakcji turystycznych Tajlandii są wizyty w sanktuariach słoni, gdzie turyści mogą oglądać z bliska, a także karmić i czyścić te majestatyczne i przyjazne zwierzęta. W całym kraju znajduje się wiele sanktuariów słoni. Wycieczka zorganizowana może kosztować ok. 90 USD.
 • Wycieczka do najpiękniejszych miejsc wyspy Phuket: biura podroży oferują zorganizowane wycieczki po malowniczej wyspie Phuket, bardzo popularnej wśród turystów. Uroki wyspy można poznać za ok. 45 USD.
 • Rejs po zatoce Racha: Racha to jedna z najpiękniejszych zatok Tajlandii, obrzeżona plażami i powysadzana wysepkami, których brzegi świetnie nadają się do nurkowania i snorkelingu. Rejs po zatoce wraz z transportem np. z Phuket może kosztować ok. 85 USD.
 • Wyspa Jamesa Bonda: zatoka Phang Nga to właściwie symbol Tajlandii i spokojnego wypoczynku w niezwykłej scenerii, jaki oferuje ten kraj. Z wód zatoki Phang Nga wynurzają się skalne ostańce, przypominające wieżyce. Utrwalono je na tysiącach zdjęć i w jednym filmie o przygodach Jamesa Bonda: „Człowiek ze złotym pistoletem” z 1974 r. Wyspę Khao Phing Kan, na której kręcono niektóre sceny do filmu, można zwiedzać. Koszt zorganizowanej wycieczki po Zatoce wynosi ok. 95 USD.
 • Świątynia Suwan Kuha: piękna buddyjska świątynia został a wykuta w skale. Dziś w tej niezwykłej scenerii można podziwiać wspaniałe złote posągi Buddy. Wycieczka do świątyni z Phuket, łączona z uprawianiem raftingu na pobliskich rzekach, może kosztować ok. 60 USD.
Park tropikalny Nong Nooch Village przyciąga turystów z całego świata. Można tu oglądać rozległe ogrody, pełne egzotycznych roślin i zwierząt.Zdjęcie
Park tropikalny Nong Nooch Village przyciąga turystów z całego świata. Można tu oglądać rozległe ogrody, pełne egzotycznych roślin i zwierząt.

Zdjęcie na licencji CC BY 3.0. 7777777kz, CC BY 3.0
 • Wodospad Tonsai: to jeden z urokliwych wodospadów w parku narodowym Khao Phra Thaeo na wyspie Phuket. Park słynie z uroczych zakątków i niedaleko stąd do innych atrakcji: świątyń Wat Phra Thong i Wat Phra Nang Sang. Wycieczka zorganizowana do parku narodowego kosztuje ok. 75 USD, sam bilet do parku to koszty tylko ok. 200 THB (26 zł).
 • Koh Larn: turyści wypoczywający w pobliżu Pattaya mogą wybrać się na wycieczkę na urokliwą koralową wyspę Koh Larn. Można tu wypocząć na pięknych plażach, pływać w ciepłej wodzie i nurkować w pobliżu rafy koralowej. Turyści mogą opłynąć wyspę motorówką lub oblecieć ją na paralotni. Wycieczka zorganizowana na wyspę kosztuje ok. 40 USD.
 • Park tropikalny Nong Nooch Village: to jeden z najpiękniejszych ogrodów botanicznych świata, zlokalizowany blisko Pattaya, jednego z turystycznych centrów Tajlandii. Tropikalne rośliny można oglądać w pawilonach oddających tradycyjną architekturę Tajlandii. Są też atrakcje dla dzieci, np. Dolina Dinozaurów. Wycieczka zorganizowana do parku tropikalnego kosztuje ok. 40 USD.

Tajlandia na zdjęciach

Zapraszamy do galerii zdjęć, ukazujących piękne krajobrazy i atrakcje Tajlandii. Przekonajcie się na własne oczy, dlatego warto zaplanować wakacje w Tajlandii jesienią i zimą 2022/23.

Tajlandia to idealny kierunek na wypoczynek jesienią i zimą 2022/23. Kiedy mija monsun, pogoda sprzyja turystom. Ile kosztują wycieczki all inclusive do Tajlandii? Jakie obowiązują obostrzenia COVID? Które atrakcje najbardziej warto zobaczyć? Zapraszamy do informatora: Tajlandia na jesień i zimę.

Tajlandia na jesień i zimę 2022/23: ceny wycieczek all inclu...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Tajlandia na jesień i zimę 2022/23: ceny wycieczek all inclusive, najlepsze atrakcje, pogoda, COVID, praktyczne porady - Strona Podróży

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

A
Ania
Właśnie zarezerwowałam wyjazd na kitesurfing do Tajlandii z biurem podróży Kiteaway, jeżdżę z nimi od lat i mega się cieszę że w końcu poszerzyli ofertę o Tajlandię: https://kiteaway.pl/wyjazdy/tajlandia/
C
Cyryl
A to już od jakiegoś czasu, obostrzenia znieśli chyba jakoś w maju czy w czerwcu. Ja się ostro zasadzam na objazd z biurem Rainbow na luty przyszłego roku. Tajlandia to od wielu lat moje marzenie i nie odpuszczę tego tematu.
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie