Tomasovia nie dała szans reszcie stawki

Piotr Orzechowski
Siatkarki z Tomaszowa pokazały swoją wyższość
Siatkarki z Tomaszowa pokazały swoją wyższość Karol Wiśniewski
Turniej noworoczny w hali AOS zakończył się zwycięstwem siatkarek drugoligowej Tomasovii. Zespół trenera Stanisława Kaniewskiego wygrał wszystkie spotkania, a w finale nie dał najmniejszych szans TPS Lublin I zwyciężając 3:0.

Najwyżej rozstawioną drużyną była Tomasovia i było to widać na parkiecie. Ekipy AZS UMCS, TPS Lublin i AZS Uniwersytetu Warszawskiego nie zdołały poważnie zagrozić zespołowi trenera Kaniewskiego. Finałowy pojedynek z TPS przebiegał pod dyktando faworytek, choć dwa pierwsze sety były dość wyrównane.

Lubelska impreza powróciła do kalendarza rozgrywek po dwuletniej przerwie. - Chcemy, by turniej zachował już ciągłość i by startowały u nas dobre drużyny - mówi Krzysztof Iwańczuk, prezes WZPS. Puchary i nagrody rzeczowe dla uczestniczek zmagań ufundował Urząd Marszałkowski.

W podobnym turnieju, tyle że w Pszczynie, udział biorą zawodniczki Szóstki Biłgoraj. Po premierowej porażce z PLKS Pszczyna, przyszedł wreszcie czas na radość. Lider grupy trzeciej drugiej ligi pokonał pewnie pierwszoligowy Sokół Chorzów 4:0 (mecze rozgrywane są systemem czterosetowym).

Ostatnim akordem pszczyńskiego turnieju będzie środowe spotkanie z AZS Politechnika Śląska Gliwice. Początek o godz. 10.