Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Trzy kolejne szpitale będą współpracować z KUL. Uczelnia rozważa zwiększenie limitu miejsc na medycynę

Jakub Sarek
Katolicki Uniwersytet Medyczny podpisał porozumienie o współpracy z trzema kolejnymi szpitalami. Na zdjęciu od lewej: Mirosław Makarewicz, dyrektor SPZOZ w Lubartowie; dr Konrad Sawicki, dyrektor Szpitala MSWiA w Lublinie; ks. prof. Mirosław Kalinowski, rektor KUL i dr Barbara Stawarz, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu.
Katolicki Uniwersytet Medyczny podpisał porozumienie o współpracy z trzema kolejnymi szpitalami. Na zdjęciu od lewej: Mirosław Makarewicz, dyrektor SPZOZ w Lubartowie; dr Konrad Sawicki, dyrektor Szpitala MSWiA w Lublinie; ks. prof. Mirosław Kalinowski, rektor KUL i dr Barbara Stawarz, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu. Tomasz Koryszko/KUL
60 studentów rozpocznie w październiku 2023 r. studia na kierunku lekarskim na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Uczelnia poinformowała właśnie o podpisaniu porozumienia o współpracy z trzema kolejnymi szpitalami, w których przyszli medycy będą mieli możliwość odbycia zajęć klinicznych.

Grono placówek współpracujących z katolicką uczelnią uzupełniły: Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio w Przemyślu, szpital MSWiA w Lublinie oraz szpital w Lubartowie.

- Wierzę, że doświadczenia w obszarach, w których specjalizuje się każda z tych placówek, mogą znacząco ubogacić naszą ofertę – mówi ks. prof. Mirosław Kalinowski, rektor KUL.

I dodaje, że już dziś uniwersytet myśli o zwiększeniu limitu miejsc na medycynie.

- Na dziś mamy 60 miejsc, ale już myślimy, aby w przyszłości zwiększyć tę liczbę nawet do 180 - zadeklarował rektor KUL.

Jak wygląda zainteresowanie kierunkiem lekarskim podczas tegorocznej rekrutacji?

- W tej chwili na 60 miejsc mamy już 470 kandydatów, ale spodziewamy się, że ta liczba jeszcze wzrośnie - wskazuje ks. prof. Kalinowski.

W październiku 60 przyszłych medyków rozpocznie kształcenie w murach Kampusu Konstantynów KUL. W programie I roku studiów znalazły się m.in. zajęcia z anatomii, cytofizjologii, chemii i biochemii, biofizyki, fizjologii, technologii informacyjnych, podstaw telemedycyny. W skład kadry dydaktycznej wejdą wykładowcy KUL, lekarze z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie oraz szpitali z Lublina i Puław.

W ostatnich miesiącach uniwersytet nawiązał również współpracę m.in. z Medical College of Wisconsin w USA, Polikliniką Gemelli i z Uniwersytetem "La Sapienza" w Rzymie, Uniwersytetem Nawarry w hiszpańskiej Pampelunie, a także z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie oraz szpitalami na Lubelszczyźnie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski