reklama

Tyle w maju wynosiło przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w woj. lubelskim [RAPORT]

redZaktualizowano 
Przeciętne miesięczne wynagrodzenia brutto w sektorze przedsiębiorstwPrzemysł - 4838,61 zł unsplash.com
Urząd Statystyczny w Lublinie opublikował właśnie nowy raport, z którego można się dowiedzieć m.in., ile wyniosło przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w woj. lubelskim. Dane dotyczą maja 2019 roku. Sprawdźcie.

- W maju br. przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wyniosło 4360,29 zł i było wyższe o 8,8% niż w analogicznym okresie ub. roku i o 2,3% w stosunku do kwietnia br. Średnie wynagrodzenie w tym sektorze w kraju wyniosło 5057,82 zł i było wyższe o 7,7% w odniesieniu do maja 2018 r. - informuje Urząd Statystyczy.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Najbardziej prestiżowe zawody 20 lat temu. Trudno uwierzyć, ...

60 Sekund Biznesu: Wyczerpuje się imigracja ukraińska

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 11

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-07-05T21:20:37 02:00, Gość:

średnie wynagrodzenie 4300 zł brutto, a ja po 40 latach pracy mam 2900 zł brutto, oto polska sielanka

2019-07-06T08:17:44 02:00, .:

A chciałeś kiedykolwiek zrobić cokolwiek by było inaczej?

2019-07-06T08:43:37 02:00, pracująca biedota polska:

ja się np. starałem i co z tego, nie mam znajomości, a starych ok. 60 traktuje się jak kula u nogi, a do tego mieszkam w tzw. zapadłej dziurze, na stare lata nie będę się przenosić bo zdrowie mi nie pozwala, w mojej okolicy tak płacą i nie rozumiem dlaczego rząd nie podnosi najniższą krajową tak ja w innych krajach unii ok. 5 tys. kiedy jesteśmy w tej unii, bo pracodawca musi zapłacić najniższą krajową, i teraz tak płacą, bo cała Polska to nie składa się tylko z Warszawy, Krakowa, Wrocławia czy Poznania, jest masę miejscowości małych, gdzie traktuje się pracownika jak parobka. Zresztą sam rząd traktuje sowich pracowników jak parobków, moja córka pracuje w budżetówce, a tam też wynagrodzenia "pożal się Boże". Także te plusy tj. 500 plus winno być dawane jako dodatek dla starych pracowników i emerytów mających za swoją wieloletnią pracę ochłapy a nie godne wynagrodzenia czy emerytury.

2019-07-06T09:35:37 02:00, Gość:

Może dlatego, że jakby ustawili pracę minimalną na poziomie 5000 to wszyscy zostalibyśmy zwolnieni? Upadłby firmy których nie stać byłoby na utrzymanie pracowników? 5000 netto to mniej więcej 8000 brutto dla pracodawcy, mało?! Zarabiając 2900 brutto - kosztujesz pracodawce ok. 3600 zł. Jak wzrosną koszty prace wzrosną też koszty usług i produktów - polskie produkty nie będą tylko droższe dla Polaków ale staną się również mniej konkurencyjne jeżeli chodzi o export. Jeżeli chcesz szukać złotego środka rozwiązanie jest proste - mniej podatków, pozwolić biznesom się rozwijać nie dorzucająć coraz to nowych podaktów (od wrześnie prawdopodobnie podatek handlowy 1,4%).

a kogo to obchodzi, niech zamykają i idą pracować za 2250 zł

J
JAN
2019-07-05T21:20:37 02:00, Gość:

średnie wynagrodzenie 4300 zł brutto, a ja po 40 latach pracy mam 2900 zł brutto, oto polska sielanka

Jakie masz wykształcenie, co potrafisz, jakie dodatkowe umiejętności ?

x
xxxxx

Proszę o podawanie tych średnich z pominięciem prezesów i jego pociotków, wodzianek itp. z nadania partyjnego. Tylko szarzy pracownicy.

G
Gość
2019-07-05T21:20:37 02:00, Gość:

średnie wynagrodzenie 4300 zł brutto, a ja po 40 latach pracy mam 2900 zł brutto, oto polska sielanka

2019-07-06T08:17:44 02:00, .:

A chciałeś kiedykolwiek zrobić cokolwiek by było inaczej?

2019-07-06T08:43:37 02:00, pracująca biedota polska:

ja się np. starałem i co z tego, nie mam znajomości, a starych ok. 60 traktuje się jak kula u nogi, a do tego mieszkam w tzw. zapadłej dziurze, na stare lata nie będę się przenosić bo zdrowie mi nie pozwala, w mojej okolicy tak płacą i nie rozumiem dlaczego rząd nie podnosi najniższą krajową tak ja w innych krajach unii ok. 5 tys. kiedy jesteśmy w tej unii, bo pracodawca musi zapłacić najniższą krajową, i teraz tak płacą, bo cała Polska to nie składa się tylko z Warszawy, Krakowa, Wrocławia czy Poznania, jest masę miejscowości małych, gdzie traktuje się pracownika jak parobka. Zresztą sam rząd traktuje sowich pracowników jak parobków, moja córka pracuje w budżetówce, a tam też wynagrodzenia "pożal się Boże". Także te plusy tj. 500 plus winno być dawane jako dodatek dla starych pracowników i emerytów mających za swoją wieloletnią pracę ochłapy a nie godne wynagrodzenia czy emerytury.

Może dlatego, że jakby ustawili pracę minimalną na poziomie 5000 to wszyscy zostalibyśmy zwolnieni? Upadłby firmy których nie stać byłoby na utrzymanie pracowników? 5000 netto to mniej więcej 8000 brutto dla pracodawcy, mało?! Zarabiając 2900 brutto - kosztujesz pracodawce ok. 3600 zł. Jak wzrosną koszty prace wzrosną też koszty usług i produktów - polskie produkty nie będą tylko droższe dla Polaków ale staną się również mniej konkurencyjne jeżeli chodzi o export. Jeżeli chcesz szukać złotego środka rozwiązanie jest proste - mniej podatków, pozwolić biznesom się rozwijać nie dorzucająć coraz to nowych podaktów (od wrześnie prawdopodobnie podatek handlowy 1,4%).

h
hahaha

a ja żyje z 500 plus itp. datków, w tym mam mieszkanie socjalne wypracowane przez innych pracujących za jałmużnę , oto jak rząd nas leniuchów rozpieszcza, to nie komuna, tam trzeba było zapieprzać na chleb dla siebie i dzieci. BRAWO SOCJALLLLLLLLLLL, BRAWO ŁUNNIIAIAIAIAIAI

p
pracująca biedota polska
2019-07-05T21:20:37 02:00, Gość:

średnie wynagrodzenie 4300 zł brutto, a ja po 40 latach pracy mam 2900 zł brutto, oto polska sielanka

2019-07-06T08:17:44 02:00, .:

A chciałeś kiedykolwiek zrobić cokolwiek by było inaczej?

ja się np. starałem i co z tego, nie mam znajomości, a starych ok. 60 traktuje się jak kula u nogi, a do tego mieszkam w tzw. zapadłej dziurze, na stare lata nie będę się przenosić bo zdrowie mi nie pozwala, w mojej okolicy tak płacą i nie rozumiem dlaczego rząd nie podnosi najniższą krajową tak ja w innych krajach unii ok. 5 tys. kiedy jesteśmy w tej unii, bo pracodawca musi zapłacić najniższą krajową, i teraz tak płacą, bo cała Polska to nie składa się tylko z Warszawy, Krakowa, Wrocławia czy Poznania, jest masę miejscowości małych, gdzie traktuje się pracownika jak parobka. Zresztą sam rząd traktuje sowich pracowników jak parobków, moja córka pracuje w budżetówce, a tam też wynagrodzenia "pożal się Boże". Także te plusy tj. 500 plus winno być dawane jako dodatek dla starych pracowników i emerytów mających za swoją wieloletnią pracę ochłapy a nie godne wynagrodzenia czy emerytury.

k
krak

ile zarobili ci cio dali zielone swiatlo deweloperowi wbrew mieszkancom?

.
2019-07-05T21:20:37 02:00, Gość:

średnie wynagrodzenie 4300 zł brutto, a ja po 40 latach pracy mam 2900 zł brutto, oto polska sielanka

A chciałeś kiedykolwiek zrobić cokolwiek by było inaczej?

*
2019-07-05T21:20:37 02:00, Gość:

średnie wynagrodzenie 4300 zł brutto, a ja po 40 latach pracy mam 2900 zł brutto, oto polska sielanka

Gościu, nie Ty jeden...

G
Gość

średnie wynagrodzenie 4300 zł brutto, a ja po 40 latach pracy mam 2900 zł brutto, oto polska sielanka

*

Gdzie te obiecane 20 tysięcy nowych miejsc pracy pana Żuka?

Dodaj ogłoszenie