Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej świętuje 75-lecie....

  Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej świętuje 75-lecie. Będzie piknik i zabawa

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Na jubileuszu 70-lecia, pięć lat temu, humory dopisywały. W sobotę ma być jeszcze huczniej

  Na jubileuszu 70-lecia, pięć lat temu, humory dopisywały. W sobotę ma być jeszcze huczniej ©archiwum

  Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie obchodzi w tym roku jubileusz 75-lecia istnienia. Z tej okazji zaprasza pracowników i absolwentów uczelni na piknik.
  Na jubileuszu 70-lecia, pięć lat temu, humory dopisywały. W sobotę ma być jeszcze huczniej

  Na jubileuszu 70-lecia, pięć lat temu, humory dopisywały. W sobotę ma być jeszcze huczniej ©archiwum

  Wydarzenie odbędzie się w sobotę w Ogrodzie Botanicznym. Uroczyste otwarcie przewidziane jest na godz. 15. Podczas pikniku zostanie posadzony jubileuszowy dąb szypułkowy „Concordia”, który jako symboliczne drzewo 75-lecia ma wkomponować się w przestrzenie Ogrodu Botanicznego, przypominając potomnym o jubileuszu Alma Mater. Za łopatę chwyci rektor uczelni, prof. Stanisław Michałowski i goście.

  Piknik będzie też okazją do występów wielu artystów.
  Jako pierwszy zaprezentuje się Zespół Tańca Ludowego UMCS. To najstarsza, reprezentacyjna grupa artystyczna uczelni. Kolejnym artystą będzie zespół Młode Djembe, który zagra o godz. 16. Tę formację adeptów sztuki gry na bębnach i instrumentach perkusyjnych łączy pasja do muzyki i różnorodnych rytmów.

  O godz. 16.30 przed publicznością zaprezentuje się Natalia Wilk - wokalistka, nauczycielka śpiewu oraz absolwentka wokalistyki na kierunku: Jazz i muzyka estradowa UMCS. Gwiazdą wydarzenia będzie Urszula, która o godz. 17 zaśpiewa swoje największe przeboje w nowych aranżacjach, przy akompaniamencie zespołu Tomasz Momot Orkiestra.

  Ciekawe atrakcje przygotowano także dla najmłodszych. W programie dla dzieci znajdą się m.in. gry i zabawy ruchowe, warsztaty lalkarskie, dmuchańce do skakania i kucyki do ujeżdżania. Najmłodsi zgłębią również tajniki chemii i fizyki podczas zajęć organizowanych przez Uniwersytet Dziecięcy UMCS.

  Po koncertach zaprezentowana zostanie drużyna Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin oraz wręczone zostaną certyfikaty przynależności do Klubu 100. To grupa oddanych kibiców, przyjaciół i mecenasów AZS UMCS.

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo