MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uniwersytet Przyrodniczy wybrał rektora. Stanowisko ponownie obejmie prof. Krzysztof Kowalczyk

Aleksandra Szymczak
Aleksandra Szymczak
Maciej Niedziółka /DRiP/Uniwersytet Przyrodniczy
W środę (17 kwietnia) na Uniwersytecie Przyrodniczym odbyły się wybory rektora na kadencję 2024-2028. Społeczność akademicka ponownie mianowała na swojego lidera prof. dr. hab. Krzysztofa Kowalczyka.

Ubiegający się o reelekcję prof. Krzysztof Kowalczyk uzyskał 95.7% poparcia. Spośród 141 ważnie oddanych głosów, za jego kandydaturą oddano 135 głosów. Prof. Krzysztof Kowalczyk pełni funkcję dyrektora Instytutu Genetyki, Hodowli i Biotechnologii Roślin (Wydział Agrobioinżynierii). Rektorem Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie został w 2020.

– Uczynię wszystko aby kierować uczelnią tak, by ona dalej dynamicznie się rozwijała – zapewniał rektor po otrzymaniu nominacji przekazanej przez przewodniczącego komisji wyborczej.

Podziękował również całej społeczności akademickiej, kolegiom rektorskim i dziekańskim oraz swojej rodzinie. Nowa kadencja rozpocznie się 1 września 2024 r.

"Będę starał się dalej służyć uczelni najlepiej jak potrafię"

– Najważniejsze cele jakie będą przed nami w kadencji można zawrzeć w trzech głównych zadaniach obejmujących: utrzymanie uzyskanych osiągnięć badawczych, dydaktycznych i wizerunkowych, rozwój Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz sprawne zarządzanie uczelnią – podkreślał prof. Kowalczyk na swoim spotkaniu wyborczym.

Uczelnia będzie stawiać na realizację badań naukowych gwarantujących uzyskanie wartościowych wyników i będą wnosić postęp w rozwój nauki. Prof. Kowalczyk podkreślił, że dołoży wszelkich starań, aby sprawnie i dynamicznie funkcjonowały wszystkie działy i biura administracji UP w Lublinie.

– Sprawując funkcję rektora Uniwersytetu Przyrodniczego zawsze wsłuchiwałem się w zdanie społeczności akademickiej. Z szacunkiem i zrozumieniem analizowałem argumenty drugiej strony, ceniąc każdego pracownika, studenta i gościa. Będę dalej w ten sposób konsekwentnie postępował. Zapewniam, że będę starał się dalej służyć uczelni najlepiej jak potrafię – zaznacza rektor.

od 7 lat
Wideo

Dr hab. n. med. Jakub Żołnierek - Debata, nowotwory męskie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski