MKTG SR - pasek na kartach artykułów

UOKiK zajmie się MPO SITA. Ale opłaty za frakcję suchą zostaną

Artur Jurkowski
Archiwum
UOKiK sprawdzi, czy MPO SITA naruszyło prawo wprowadzając nowe zasady odbioru śmieci od mieszkańców Lublina. Chodzi o posegregowane odpady. Lubelska spółka przedstawiła kilka tygodni temu mieszkańcom wzory "oświadczeń - rezygnacji" z korzystania z usługi polegającej na odrębnym odbiorze frakcji suchej i mokrej oraz odbiorze wyłącznie niesegregowanych śmieci.

- Wystąpiliśmy o zbadanie sprawy do miejskiego rzecznika konsumentów, a ten skierował zawiadomienie do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - poinformował wczoraj Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

- MPO namawiało do zaprzestania selektywnej zbiórki odpadów. A tym samym było to niezgodne z regulaminem utrzymania porządku i czystości na terenie Lublina. Spółka nie miała prawa do takich praktyk - wyjaśniał Zdzisław Strycharz, dyr. Wydz. Ochrony Środowiska UM Lublin.

Ratusz upomniał MPO. Przedsiębiorstwo wycofało się z rozdania "oświadczeń - rezygnacji".

Spółka zobowiązała się dostarczać worki na tzw. frakcję suchą wszystkim klientom, również tym, którzy nie prowadzą selektywnej zbiórki. Jednak za ich odbiór trzeba zapłacić. Stawka wynosi 2,4 zł za worek o pojemności 110 litrów. - Opłata jest zgodna z obowiązującymi przepisami. Górna stawka za taką usługę jest określona w Lublinie na poziomie 6,45 zł - tłumaczył Strycharz.

Warto wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.kurierlubelski.pl/piano

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski