Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ursus i chińska spółka JML podpisały umowę o współpracy. Co planuje Ursus?

Piotr Nowak
Piotr Nowak
Anna Kurkiewicz/archiwum
Lubelski Ursus i chińska spółka Guangdong Jianglong Agricultural Machinery Technology Co. (JML) podpisały umowę o współpracy. Co planuje Ursus? Firma chce sprzedawać swoje ciągniki do Chin, a także montować i produkować tam ciągniki i maszyny rolnicze. Porozumienie zakłada też import części i komponentów z Chin.

Ursus i chińska spółka JML podpisały umowę o współpracy. O porozumieniu poinformowały w środę.

„Na podstawie zawartych umów Strony rozpoczynają współpracę, której szczegółowe warunki zostaną uzgodnione w trakcie dalszych bieżących relacji, a która będzie polegała głownie na: sprzedaży przez Ursus na rzecz JML ciągników i maszyn rolniczych i ich dalszej odsprzedaży przez JML na terytorium Chin (także w Hong Kongu i Makao), uruchomieniu przez JML przy współpracy z Ursus montażu ciągników Ursus w Chinach, sprzedaży przez JML na rzecz Ursus części i komponentów, które mogą być wykorzystywane przez Ursus w bieżącej działalności” – czytamy w raporcie giełdowym Ursusa.

Producent ciągników zapewni też partnerowi chińskiemu szkolenia personelu i wsparcie techniczne w zakresie niezbędnym w procesie produkcji, montażu i serwisowania jego wyrobów. JML rozpocznie też produkcję skrzyni biegów do ciągników, w oparciu o dokumentację techniczną Ursusa. Chińska spółka przeprowadzi też badanie rynku, w celu opracowania strategii sprzedaży i marketingu wyrobów Ursusa.

„Dzięki rozpoczęciu współpracy z JML Emitent uzyska możliwość wejścia na perspektywiczny rynek chiński, co stanowi kolejny krok w ekspansji zagranicznej Ursus S.A.” – informuje spółka.

Umowy zostały zawarte na 10 lat.

Zapłacą karę?

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na Ursusa karę w wysokości 100 tys. zł. Zdaniem KNF, Ursus nie przekazał do publicznej wiadomości informacji o negocjacjach biznesowych z września 2013 r. Wówczas producent ciągników z siedzibą w Lublinie negocjował umowę z etiopską spółką METEC. Zakończyło się to podpisaniem kontraktu na dostawę 3 tys. maszyn. KNF argumentuje, że toczące się negocjacje miały wpływ na ceny akcji spółki, więc powinny zostać podane do publicznej wiadomości.

Spółka nie informuje, czy od decyzji KNF odwoła się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Ursus jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych. Siedziba firmy mieści się w Lublinie. Właścicielem Ursusa jest Invest-Mot Sp. z o.o., której prezesem jest Andrzej Zarajczyk.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski