Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

V Marsz Równości przeszedł ulicami Lublina. "Chcemy kraju, gdzie dzieci mogą żyć szczęśliwe, bo są akceptowane takie, jakie są"

Anna Chlebus
Anna Chlebus
Małgorzata Genca
Małgorzata Genca
Pod hasłem “Europejska Stolica Równości” ulicami Lublina przeszedł w sobotę (2 września) piąty już Marsz Równości. Wydarzenie promuje szacunek, tolerancję i solidarność z osobami LGBTQ+.
Pod hasłem “Europejska Stolica Równości” ulicami Lublina przeszedł w sobotę (2 września) piąty już Marsz Równości. Wydarzenie promuje szacunek, tolerancję i solidarność z osobami LGBTQ+. Małgorzata Genca
Pod hasłem “Europejska Stolica Równości” ulicami Lublina przeszedł w sobotę (2 września) piąty już Marsz Równości. - Potrzebujemy realnej polityki zapewniającej nam bezpieczeństwo i równe prawa - mówili organizatorzy. - Chcemy kraju, w którym dzieci mogą żyć szczęśliwe, bo są akceptowane takie, jakie są.

- To ogromna szansa dla naszego miasta, które zdobyło tytuł "Europejskiej Stolicy Młodzieży”, by udowodnić, że to nie tylko pusty slogan, a prawa człowieka nie są mu obojętne. Chcemy zamanifestować, że potrzebujemy realnej polityki zapewniającej nam bezpieczeństwo i równe prawa. Żeby nasza orientacja i ekspresja płciowa nie spotykała się z odrzuceniem w szkole. Żebyśmy nie bały_li się utraty pracy przez to, że ktoś nas nie akceptuje. Żebyśmy starając się o korektę płci nie były_li narażone_ni na ostracyzm i marginalizację. To walka o nasze życia, które niektóre osoby niestety tracą, nie mogąc wytrzymać niezrozumienia i nienawiści - zapowiadali organizatorzy.

Nawiązywali także do hasła tegorocznej edycji, czyli “Europejska Stolica Równości”.

- To nie tylko hasło, ale też nadzieja, że będziemy żyć w społeczeństwie, w którym możemy poślubić osobę partnerską niezależnie od jej płci i być traktowane_ni jak rodzina, w którym nasza ekspresja płciowa wymykająca się binarnemu podziałowi na męskie/żeńskie nie budzi niechęci i odrzucenia, w którym dzieci mogą żyć szczęśliwe, bo są akceptowane takie, jakie są. Już w nie raz pokazałośmy, że Lublin mimo swojej konserwatywnej renomy, potrafi być awangardowy i progresywny.

O bezpieczeństwo uczestników parady oraz mieszkańców miasta zadbali policjanci pionu prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni.

- W trakcie tegorocznego Marszu Równości nie doszło do zakłóceń porządku publicznego lub łamania prawa. Policjanci kierowali ruchem drogowym oraz skupili się za zapewnieniu ładu i porządku publicznego — przed, w trakcie i po marszu - poinformował nadkomisarz Kamil Gołębiowski.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski