W ćwierćfinale Pucharu Polski Azoty Puławy pokonały Stal Mielec

Jakub Hereta
Piłkarze ręczni Azotów wygrali w Puławach pierwszy mecz ćwierćfinału Pucharu Polski ze Stalą Mielec 34:31. A już w sobotę i niedzielę zagrają w Płocku z Orlen Wisłą dwa pierwsze spotkania półfinału play-off PGNiG Superligi.

Spotkanie pucharowe ze Stalą było próbą generalną dla podopiecznych trenera Ryszarda Skutnika przed półfinałową serią w play-off z Orlen Wisłą. Szkoleniowiec Azotów więcej niż zwykle wykorzystywał zmienników, a celem było zarówno wysokie zwycięstwo, które pozwoli ze spokojem pojechać na rewanż do Mielca, jak i wygrana jak najmniejszym nakładem sił.

Po kwadransie wyrównanej gry szkoleniowiec musiał na parkiet posłać podstawowy skład. Zmiana w grze była natychmiastowa i ze stanu 11:11 zrobiło się 15:11 (po bramkach Rafała Przybylskiego, Przemysława Krajewskiego, Piotra Masłowskiego i Jana Sobola). Na przerwę puławianie schodzili już z solidną zaliczką pięciu trafień – 17:12.

Najwidoczniej jednak świadomość grania w weekend spotkań w Płocku rozkojarzyła graczy Azotów. W drugiej części zamiast powiększyć jeszcze przewagę, puławianie zaczęli ją trwonić. W 44. minucie Paweł Wilk doprowadził do wyrównania 22:22, a chwilę później Damian Krzysztofik niespodziewanie wyprowadził Stal na prowadzenie.

Jeszcze w 52. minucie goście wygrywali jedną bramką. W tym okresie ciężar gry wziął na siebie Michał Kubisztal, który co chwila trafiał do bramki Stali. W 55. minucie gospodarze, po czterech bramkach z rzędu, objęli prowadzenie 30:27.

Mecz zakończył się niewielkim zwycięstwem puławian, którzy na spotkanie rewanżowe do Mielca udadzą się 27 kwietnia. Zwycięzca dwumeczu awansuje do turnieju Final Four.

Azoty Puławy – Stal Mielec 33:31 (17:12)