W derbach Lublinianka lepsza od Avii Świdnik

Trwa doskonała passa Lublinianki. Podopieczni Marka Sadowskiego są w tym sezonie niepokonani. W środę, zielono-biało-czerwoni pokonali na Arenie Lublin w derbach Avię Świdnik 3:2 i awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Avia po trzech kolejnych zwycięstwach, musiała przełknąć gorycz porażki. W niedzielę (godz. 17) Lublinianka zmierzy się na wyjeździe z Orlętami Radzyń Podlaski, a tego samego dnia i o tej samej godzinie, świdniczanie podejmą beniaminka Piast Tuczempy.

Już w 1 minucie gospodarze mogli objąć prowadzenie. Stratę zanotował Jakub Szymala, ale piłkę minimalnie niecelnie uderzał Karol Kalita. Dziesięć minut później kiks przytrafił się Jakubowi Kosiarczykowi, ale zawodnik Lublinianki dogonił Wojciecha Białka i wślizgiem zdołał wybić piłkę. Następnie obydwie drużyny próbowały szczęścia w strzałach z dystansu. Najpierw w środek bramki uderzał Mateusz Majewski, a w odpowiedzi to samo uczynił Bartłomiej Mazurek, ale Paweł Socha nie dał się zaskoczyć. W 37 min poprzeczkę świdnickiej bramki ostemplował Erwin Sobiech. W 40 min było 1:0. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Jakub Kaganek i piłka wpadła do siatki. Szybko wyrównać mógł Wojciech Białek, ale napastnik Avii przegrał pojedynek oko w oko z bramkarzem Lublinianki.

Druga połowa znakomicie zaczęła się dla miejscowych. Najpierw po dośrodkowaniu Pułki, piłkę do własnej bramki skierował Szymala, a następnie po podaniu aktywnego Andrzeja Gutka wynik podwyższył Kalita. Wydawało się, że jest już po meczu, ale przyjezdni byli innego zdania. W 56 min po dośrodkowaniu Adama Nowaka, Białek "główką" zmniejszył straty. Avia cały czas atakowała i w 81 min przegrywała już tylko 2:3. Centrę Marcina Byszewskiego na bramkę ponownie zamienił Białek. To nie był jednak koniec emocji na Arenie Lublin. W już doliczonym czasie gry świetne okazje zmarnował zmiennik Rafał Stępień, najpierw trafiając piłką w bramkarza gości, a następnie mając przed sobą pustą bramkę w słupek. Świdniczanie przeprowadzili kontrę, ale brutalnym faulem przerwał ją Patryk Czułowski, zarabiając tym samym czerwoną kartkę.

Lublinianka – Avia Świdnik 3:2 (1:0)
Bramki: Kaganek 40, Szymala 48 samobójcza, Kalita 50 – Białek 56, 81
Lublinianka: Socha – Michał Wołos, Ł. Mazurek, Kosiarczyk, Kursa – Kaganek (77 Kucharzewski), Gutek (67 Czułowski), Sobiech, Pułka (82 Stępień), Kalita (84 Wiśniewski) – Majewski
Avia: Zawiślak – Byszewski, Szymala Maciejewski, Nowak – Mateusz Wołos (80 Starok), Dobrowolski (65 Podstawka), Orzędowski, Oziemczuk – Białek, B. Mazurek. Trener: Jacek Ziarkowski.
Żółte kartki: Sobiech – Białek, Nowak, Oziemczuk
Czerwona kartka: Czułowski 90 za faul
Widzów: 550
Sędziował: Radosław Wąsik z Lublina

Pozostałe wyniki 5. kolejki trzeciej ligi lubelsko-podkarpackiej
Tomasovia – Chełmianka 0:0
Izolator Boguchwała – Karpaty Krosno 3:4 (Karwacki 26, Dąbek 36, Burak 58 – Kapuściński 21, Buczek 28, Zaremba 63, 83
Sokół Sieniawa – Lewart Lubartów 2:2 (Bańka 42 z rzutu karnego, Hass 82 – Niewęgłowski 12, Kompanicki 46
AMSPN Hetman Zamość – Polonia Przemyśl 0:4 (Sedlaczek 6, Kalawski 72, Świst 81, Wanat 90)
Wólczanka Wólka Pełkińska – Orlęta Radzyń Podlaski 3:2 (Zarzecki 8 samobójcza, Bednarz 26, Pietluch 68 – Milcz 4, Pydych 30 samobójcza
Piast Tuczempy – Orzeł Przeworsk 1:0 (Tołpa 89)
Stal Rzeszów – Resovia (przełożony na 21 listopada, godz. 13)