W Lublinie przybędzie sklepów z alkoholem, ale liczba...

  W Lublinie przybędzie sklepów z alkoholem, ale liczba koncesji się nie zmieni

  jaxa

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  W Lublinie przybędzie sklepów z alkoholem

  W Lublinie przybędzie sklepów z alkoholem ©archiwum Polskapresse

  1050 koncesji na sprzedaż alkoholu - to limit obowiązujący w Lublinie. Ratusz chce zmienić zasady ich podziału. W czwartek będą o tym debatować radni na sesji Rady Miasta.
  W Lublinie przybędzie sklepów z alkoholem

  W Lublinie przybędzie sklepów z alkoholem ©archiwum Polskapresse

  Obecnie koncesje są rozdzielone między punkty, gdzie można sprzedawać i spożywać alkohol, np. restauracje (450), oraz te, gdzie jest tylko sprzedawany - sklepy (600). Ratusz chce znieść ten podział. Będzie tylko łączna pula z 1050 koncesjami.

  - To reakcja na potrzeby rynku. Limit na samą sprzedaż alkoholu jest wyczerpany. Wydano ich 600, a 11 podmiotów czeka ma możliwość ich uzyskania. Tymczasem druga pula jest wykorzystana niespełna w połowie: z 450 koncesji wykupiono 219 - wyjaśnia Joanna Bobowska z biura prasowego ratusza.

  Na sprzedaży koncesji ratusz zarabia rocznie ok. 6,5 mln zł.  Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
  Zapisz się do newslettera!
  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (17)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Komentarz

  Mieszkańcy Osiedla Skarpa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Na Czubach osiedle Skarpa jest sklep Olmax i "Restauracja" U Stacha. W otoczeniu tych lokali przed sklepem i wejściem do tzw. restauracji rozgrywają się pijackie orgie. Często można zauważyć...rozwiń całość

  Na Czubach osiedle Skarpa jest sklep Olmax i "Restauracja" U Stacha. W otoczeniu tych lokali przed sklepem i wejściem do tzw. restauracji rozgrywają się pijackie orgie. Często można zauważyć pijących alkoholo osobników. W pobliskich krzakach załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne. Bez względu czy to jest dzień świąteczny czy powszedni. Jest to droga dzieci do pobliskiej szkoły, które niestety oglądają ten pijacki skansen. Niestety nikt z władz osiedla oraz Spółdzielni Mieszkaniowej a także Radni Miasta, którzy utożsamiają się z tym osiedlem tego nie zauważają. Dzięki licznym interwencjom zwłaszcza na Policji mieszkańców sytuacja trochę znormalizowała się. Właściciel tych lokali w pobliskim kościela podczas mszy zasiada w pierwszym rzędzie. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem pozbycia się problemu jest pozbawienia zezwolenia na sprzedaż lakoholu w tych przybytkach. Władze miasta przy przyznawaniu koncesji na sprzedaż alkoholu powinny brać pod uwagę ilość zgłoszonych interwencji na Policji oraz opinie mieszkańców.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a w Dzienniku piszą co innego

  lonek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  można zabierać koncesje gdy w sklepie alkohol jest sprzedawany osobom nietrzeźwym a przy sklepie od rana stado meneli pije alkohol za przyzwoleniem sklepowej /na kredyt/ i na oczach dzieci z...rozwiń całość

  można zabierać koncesje gdy w sklepie alkohol jest sprzedawany osobom nietrzeźwym a przy sklepie od rana stado meneli pije alkohol za przyzwoleniem sklepowej /na kredyt/ i na oczach dzieci z pobliskiej szkoły i obok przystanku. Tak jest w obrębie sklepu "Groszek" przy ul.Popiełuszki. Kiedyś nie wydawano koncesji na sprzedaż alkoholu w obrębie szkół i kościołów a dzisiaj w obrębie w/w ulicy w odległości 50 metrów jest 3 sklepy sprzedające alkohol. Policja nie radzi sobie z cwańszymi od nich menelami którzy widząc dostojnie podjeżdżający radiowóz chowają spożywany alkohol. Ile koncesji na sprzedaż alkoholu zostało odebranych za jego sprzedaż osobom nieletnim bądź nietrzeźwym? zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Już uchwalili

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  Byłem, wysłuchałem uzasadnienia wnioskodawców, dyskusji zwolenników i przeciwników uchwały.

  Przed samym głosowaniem okazało się, że do większości komisji Rady Miasta stosowny wniosek wpłynął...rozwiń całość

  Byłem, wysłuchałem uzasadnienia wnioskodawców, dyskusji zwolenników i przeciwników uchwały.

  Przed samym głosowaniem okazało się, że do większości komisji Rady Miasta stosowny wniosek wpłynął dopiero po ich posiedzeniach... Wszystkie wnioski ponownego skierowania do komisji zostały odrzucone większością głosów radnych PO i Wspólny Lublin.

  Wniosek o zwiększenie ilości punktów sprzedaż napojów alkoholowych przeszedł również większością głosów radnych w/w klubów.

  Ta Rada Miasta już dawno wyczerpała swój mandat organu kontrolno-stanowiącego i to nie tylko w kwestii przeciwdziałania alkoholizmowi.

  Oby kiedyś to nie ich dzieci znaleziono na "Marinie" w delirycznych drgawkach...

  Dzisiaj również radni i radne przyklepali kolejny raz dokapitalizowania dla spółek spośród których dwie osiągnęły już rok temu ujemny kapitał własny, wobec jednej z nich KRS podjął działania przymuszające ujawnienie sprawozdania finansowego, a trzecia zbyła mienie publiczne w cenie 1/4 wartości księgowej.

  Ta rada miasta już 4 lata temu stała się bezwolnym narzędziem w rękach organu stanowiącego.

  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ...

  ... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 1

  patologia i tyle alkohol to zło przez to gówno rozpadają się rodzicy

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  koncesja dla bieronki

  kartofel (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8

  zabrakło koncesji dla nowo budowanych biedronek czy lidlów i stąd ta nagła zmiana w przepisach. Czego to urzędnicy nie wymyślą i jak nagną przepisy żeby tylko trochę kasy wyrwać.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  LIDL Biedronka

  coco loco (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 1

  czy nowo powstałe lidle i biedronki i inne duże markety zagraniczne, też nie dostaną koncesji czy tylko zabraknie ich dla polskich małych firm i działalności ?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ale manipulacja ! To tak Polacy chleją ?

  @ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  ...." to reakcja na potrzeby rynku " . A może na potrzebę większych obrotów i podziału doli między wspólasami w białych rękawiczkach .

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Znowu działanie na hura

  Delf (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  Art. w DW jest obszerniejszy i bardziej szczegółowy. Zastanawiam się czy w tym pośpiechu nie dojdzie do naruszenia ustawy z dnia 26 października 1982 r.o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu...rozwiń całość

  Art. w DW jest obszerniejszy i bardziej szczegółowy. Zastanawiam się czy w tym pośpiechu nie dojdzie do naruszenia ustawy z dnia 26 października 1982 r.o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi w szczególności podstawy czyli

  art. 1 ust. 1

  "Organy administracji rządowej i jednostek samorządu terytorialnego są obowiązane do podejmowania działań zmierzających do ograniczania spożycia napojów alkoholowych oraz zmiany struktury ich spożywania, inicjowania i wspierania przedsięwzięć mających na celu zmianę obyczajów w zakresie sposobu spożywania tych napojów, działania na rzecz trzeźwości w miejscu pracy, przeciwdziałania powstawaniu i usuwania następstw nadużywania alkoholu, a także wspierania działalności w tym zakresie organizacji społecznych i zakładów pracy"zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czy tylko

  Lubelak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 10

  alkohol jest wstydem Lublina. Nie! Hańbą jest seks szopa koło Krzyża Świętego na ulicy Narutowicza!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  koncesja

  bozo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  czy na alkohil jest koncesja czy pozwolenie?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo