Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Uniwersytecie Przyrodniczym powstanie ośrodek jeździecki. Raj dla koni, jeźdźców i hotel dla zwierząt

Klaudia Olender
Klaudia Olender
Uniwersytet Przyrodniczy rozpoczął budowę największej "końskiej" inwestycji w regionie. W Lublinie powstanie m.in. hipodrom, zwierzętarnia dla alpak i osłów, hotel dla około 40 zwierząt i ogromna kryta ujeżdżalnia.

Przy ul. Doświadczalnej 50 na Felinie powstaje Stacja Badawcza i Ośrodek Dydaktyczno-Szkoleniowy Jeździectwa i Hipoterapii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

To jedna z najważniejszych inwestycji uczelni na przestrzeni ostatnich lat. Prace projektowe zostały już zakończone, uzyskano pozwolenie na budowę inwestycji i w końcu łopaty poszły w ruch. W środę o godzinie 11 poprzez symboliczne „wbicie szpadla” dokonano uroczystego rozpoczęcia realizacji inwestycji.

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie świętuje swoje 65-lecie....

Czego możemy się spodziewać?

W ośrodku znajdą się m.in.: nowoczesne centrum fizjoterapii dla koni, hipodrom o powierzchni 4000 mkw, zwierzętarnia dla psów, alpak i osłów, część hotelowa dla 40 zwierząt oraz ogromna kryta ujeżdżalnia, jedyna tak duża w tej części kraju.

- Atutem ośrodka hippicznego dla regionu Lubelszczyzny będzie kryta ujeżdżalnia o powierzchni powyżej 2 tys. mkw, co umożliwi organizację zawodów międzynarodowych - informują pracownicy Biura Komunikacji Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Wiemy już, że obiekt będzie składał się z jednokondycyjnej, skolidowanej trzyczęściowej bryły, która będzie mieścić m.in. budynek dydaktyczno-socjalny z przeszklonymi ścianami, widokiem na ujeżdżalnię, stajnię z 20 boksami dla koni, krytą karuzelę boksową, tor do galopu i hipodrom, czyli miejsce na zewnętrzne zawody sportowe na świeżym powietrzu. Cała konstrukcja będzie miała powierzchnię ponad 5 ha.

Koszt inwestycji wynosi obecnie ok. 20 mln zł brutto, planowany czas budowy ośrodka to dwa lata i jeśli nic nie stanie na przeszkodzie to zostanie oddany do użytku już w czerwcu 2022 roku.

- Z ośrodka będą korzystać m.in studenci kierunków Hipologia i jeździectwo oraz Pielęgnacja i animaloterapia. Uczelnia ma wysoko wyspecjalizowaną kadrę naukowo-dydaktyczną i jako jedyna w kraju prowadzi unikatowy kierunek studiów Hipologia i jeździectwo dla studentów ze wszystkich części Polski – mówi Iwona Pachcińska, rzeczniczka Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie i dodaje, że jest to kierunek, który nieustannie cieszy się dużym zainteresowaniem. Skierowany jest do osób wiążących swoją przyszłość z hodowlą i użytkowaniem koni.

Ośrodek jeździecki, będzie stanowił przede wszystkim bazę naukowo-dydaktyczną dla studentów Uniwersytetu Przyrodniczego, ale też będą mogli skorzystać z niego inni miłośnicy koni, prywatni hodowcy, jeźdźcy i wszyscy mieszkańcy Lubelszczyzny.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski