W Uniwersytecie Przyrodniczym powstanie ośrodek jeździecki. Raj dla koni, jeźdźców i hotel dla zwierząt

Klaudia Olender
Klaudia Olender
Uniwersytet Przyrodniczy rozpoczął budowę największej "końskiej" inwestycji w regionie. W Lublinie powstanie m.in. hipodrom, zwierzętarnia dla alpak i osłów, hotel dla około 40 zwierząt i ogromna kryta ujeżdżalnia.

Przy ul. Doświadczalnej 50 na Felinie powstaje Stacja Badawcza i Ośrodek Dydaktyczno-Szkoleniowy Jeździectwa i Hipoterapii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

To jedna z najważniejszych inwestycji uczelni na przestrzeni ostatnich lat. Prace projektowe zostały już zakończone, uzyskano pozwolenie na budowę inwestycji i w końcu łopaty poszły w ruch. W środę o godzinie 11 poprzez symboliczne „wbicie szpadla” dokonano uroczystego rozpoczęcia realizacji inwestycji.

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie świętuje swoje 65-lecie....

Czego możemy się spodziewać?

W ośrodku znajdą się m.in.: nowoczesne centrum fizjoterapii dla koni, hipodrom o powierzchni 4000 mkw, zwierzętarnia dla psów, alpak i osłów, część hotelowa dla 40 zwierząt oraz ogromna kryta ujeżdżalnia, jedyna tak duża w tej części kraju.

- Atutem ośrodka hippicznego dla regionu Lubelszczyzny będzie kryta ujeżdżalnia o powierzchni powyżej 2 tys. mkw, co umożliwi organizację zawodów międzynarodowych - informują pracownicy Biura Komunikacji Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Wiemy już, że obiekt będzie składał się z jednokondycyjnej, skolidowanej trzyczęściowej bryły, która będzie mieścić m.in. budynek dydaktyczno-socjalny z przeszklonymi ścianami, widokiem na ujeżdżalnię, stajnię z 20 boksami dla koni, krytą karuzelę boksową, tor do galopu i hipodrom, czyli miejsce na zewnętrzne zawody sportowe na świeżym powietrzu. Cała konstrukcja będzie miała powierzchnię ponad 5 ha.

Koszt inwestycji wynosi obecnie ok. 20 mln zł brutto, planowany czas budowy ośrodka to dwa lata i jeśli nic nie stanie na przeszkodzie to zostanie oddany do użytku już w czerwcu 2022 roku.

- Z ośrodka będą korzystać m.in studenci kierunków Hipologia i jeździectwo oraz Pielęgnacja i animaloterapia. Uczelnia ma wysoko wyspecjalizowaną kadrę naukowo-dydaktyczną i jako jedyna w kraju prowadzi unikatowy kierunek studiów Hipologia i jeździectwo dla studentów ze wszystkich części Polski – mówi Iwona Pachcińska, rzeczniczka Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie i dodaje, że jest to kierunek, który nieustannie cieszy się dużym zainteresowaniem. Skierowany jest do osób wiążących swoją przyszłość z hodowlą i użytkowaniem koni.

Ośrodek jeździecki, będzie stanowił przede wszystkim bazę naukowo-dydaktyczną dla studentów Uniwersytetu Przyrodniczego, ale też będą mogli skorzystać z niego inni miłośnicy koni, prywatni hodowcy, jeźdźcy i wszyscy mieszkańcy Lubelszczyzny.

iPolitycznie - 300 milionów Putina by skorumpować Świat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie