MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Walczyli w centrum Lublina w kolejnym biegu z cyklu „Chęć na Pięć”

(Niedzielny bieg w Lublinie ukończyło 589 osób)
(Niedzielny bieg w Lublinie ukończyło 589 osób) fot. ilustracyjna: Wojciech Szubartowski
589 osób ukończyło bieg z cyklu „Chęć na Pięć”, który w niedzielę odbył się w centrum Lublina. Najszybszy był lublinianin Krzysztof Lotek, który 5-kilometrową trasę pokonał w czasie 15.58. Najlepszą wśród kobiet okazała się natomiast Dominika Łukasiewicz z Ostrowca Świętokrzyskiego, uzyskując rezultat 17.29.

Triumfator okazał się lepszy od Piotra Chorosia z Niemiec, który stracił do Krzysztofa Lotka piętnaście sekund. Na najniższym stopniu podium stanął natomiast Krystian Sopoćko z Żabiej Woli, osiągając wynik 16.16.

Z kolei zwyciężczyni rywalizacji pań nie miała sobie równych. Druga na mecie była zamościanka Aleksandra Jakóbczak, tracąc do Łukasiewicz blisko pół minuty (17.56). Z trzeciej lokaty cieszyła się zaś Joanna Szmit z Lublina (18.54).

Start i meta niedzielnego biegu zlokalizowane były na Placu Teatralny. Uczestnicy pobiegli następnie Alejami Racławickimi, Krakowskim Przedmieściem, Kołłątaja, Zesłańców Sybiru, Okopową, Lipową, a potem ponownie Racławickimi do ronda Honorowych Krwiodawców, gdzie zawrócili w kierunku Placu Teatralnego.

Była to druga tegoroczna impreza zaliczana do Grand Prix Lublina 2024. To odrębna klasyfikacja uwzględniająca wyniki zawodników startujących w lubelskich biegach, rozgrywanych pod szyldem Maratonu Lubelskiego. Pierwszą w tym cyklu była Wiosenna Dycha, która odbyła się 21 kwietnia.

Klasyfikacja Grand Prix Lublina 2024 prowadzona jest w kategorii generalnej kobiet i mężczyzn oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych

Do tegorocznej edycji Grand Prix będą zaliczać się jeszcze: Bieg Koziołka (15 września), 8. Półmaraton Lubelski (20 października) i Nocna Piątka (24 listopada).

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA