Weronika Maleszka rozpoczyna zmagania w zapaśniczych ME juniorów

W miniony poniedziałek (20 czerwca) w serbskiej miejscowości Zrenjanin rozpoczęły się zapaśnicze mistrzostwa Europy juniorów oraz juniorek w stylu wolnym i klasycznym. W reprezentacji Polski juniorek znalazła się 20-letnia Weronika Maleszka z Cementu Gryfa Chełm, która po raz drugi startuje w czempionacie Starego Kontynentu.

W ubiegłym roku podopieczna trenera Dariusza Kucharskiego uplasowała się na piątej pozycji. Chełmianka rywalizować będzie w kategorii 72 kg, a zmagania zapaśniczek rozpoczną się w czwartek. W pierwszej rundzie przeciwniczką naszej zawodniczki będzie reprezentantka Szwecji Emma Karlsson. W przypadku wygranej Maleszka, w ćwierćfinale czeka na nią już Dalma Caneva z Włoch.

Warto również dodać, że Maleszka w tym roku została już m.in. brązową medalistką MP seniorek (Janów Lubelski).

W Serbii jako pierwsi do boju ruszyli młodzi "wolniacy". Bardzo dobrze zaprezentował się Rafał Statkiewicz (WKS Grunwald Poznań), który wywalczył brązowy medal w kategorii 60 kg.