MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wielka Orkiestra już szykuje się do grande finale! W tym roku cel jest dla wszystkich i wszyscy mogą pomóc!

Ismena Cieśla
Ismena Cieśla
Łukasz Kaczanowski/Polska Press
W niedzielę w całej Polsce, a nawet całym świecie odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja, która miała być jednorazowa i spontaniczna przerodziła się w ogólnoświatową "letnią zadymę w środku zimy".

- Z WOŚP jestem związany całe życie. Pomagam, pomagałem i będę pomagać, ponieważ WOŚP uratował mi życie. Za pieniądze zebrane podczas pierwszej edycji, kupili sprzęt do którego byłem podłączony i dzięki któremu jestem tu i teraz. Dzięki Jurkowi i jego „spontanicznemu zrywowi serca” założyłem rodzinę, ukończyłem studia, pracuję i wspieram także innych potrzebujących. Można powiedzieć że stało się to już naszą coroczną obowiązkową tradycją – Norbert, urodził się z wadą serca, jednak dzięki sprzętowi zakupionemu przez WOŚP, może dzisiaj normalnie funkcjonować.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy co roku wybiera inny cel swojej pomocy, ale najczęściej jest on skierowany dla najmłodszych, lub najstarszych. Tegoroczny cel skierowany jest do wszystkich. Za zebrane pieniądze podczas 31. finału zostanie zakupiony sprzęt pozwalający na walkę z sepsą, która jest 5 przyczyną wszystkich zgonów na świecie.

Lubelskie wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

W województwie lubelskim zarejestrowano 64 sztaby, które w tym roku podczas wielkiego finału będą prowadzić zbiórkę. Na niedzielę 29 stycznia przygotowali mnóstwo atrakcji, które będą towarzyszyć zbiórkom, a są to na przykład:

  • Wiosłowanie dla WOŚP w galerii Felicity - 28 stycznia w sobotę, tysiące osób w całej Polsce, a także w Lublinie zasiądzie do ergometrów, aby wziąć udział już w 13. biciu rekordu. Celem akcji jest zmotywowanie jak największej ilości osób do pobicia zeszłorocznego wyniku.
  • W Zamościu odbędzie się turniej szachowy oraz galeria dobroczynności, gdzie można przekazać, a także licytować dary, z których dochód zostanie przekazany na WOŚP.
  • Sztab z lubelskiej galerii Olimp przygotował atrakcje dla dużych i małych na torze cartingowym.
  • Lubelski finał odbędzie się w Centrum Kultury przy ulicy Peowiaków. Dla uczestników przygotowano atrakcje takie jak koncerty, pokazy artystyczne czy bawialnie artystyczną przygotowaną przez Fundację Sztukmistrze. Wieczorem odbędzie się także fire show.
  • W Chełmie uczestników przywita Moto Orkiestra, czyli pokaz samochodów zabytkowych, kursy pierwszej pomocy przygotowane przez Chełmski Ośrodek Ruchu Drogowego i konkursy z nagrodami.
  • W Świdniku w kinie LOT podczas finału będzie można wrzucić datek do puszki, a także oddać potrzebującym krew i zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku.

Popularna złota karta w województwie lubelskim!

Tradycją wśród WOŚP-owych licytacji, jest licytacja złotej karty telefonicznej. Na każdy finał produkowanych jest tylko 100 sztuk, z czego 15 trafia do sztabów na całym świecie. Ten rok jest wyjątkowy dla sztabu mieszczącego się w MDK w Bełżycach, gdzie trafiła jedna z 15 kart. Karta pokryta jest 24-karatowym złotem pochodzącym z poprzednich finałów i dołączony jest do niej certyfikat autentyczności. Szczęśliwiec, któremu uda się ją wylicytować, będzie mógł nazywać jednym z Najbardziej Hojnych Darczyńców Orkiestry. Oprócz wartości kolekcjonerskiej, do karty przypisany jest także numer z którego można normalnie korzystać.

- Nie jest to nasz pierwszy udział w WOŚP, jednak pierwszy na tak dużą skalę. Złota karta telefoniczna trafiła do naszego sztabu po raz pierwszy. Karta trzymana jest w sejfie i widzimy zainteresowanie licytacją. Kwota ciągle rośnie, co nas bardzo cieszy, mamy nadzieję że będzie jeszcze większa – opowiada Monika Wójcik, szefowa sztabu w Bełżycach. Zapytana o to dlaczego podjęła się tego zadania odpowiada krótko – jako pracownica MDK spotykam się z organizacją różnych wydarzeń, także charytatywnych. Do szefowania w WOŚP zostałam wytypowana przez innych pracowników. Jestem osobą młodą, praca jako szefowa sztabu to także dla mnie możliwość zdobycia dużego doświadczenia, chociaż na początku miałam obawy czy podołam.

Od początku swojej działalności Orkiestra zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,75 mld złotych i kupiła blisko 70 tysięcy urządzeń.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Robert EL Gendy Q&A

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski