Wiktor Szadkowski ze Starej Szkoły Boksu Lublin powalczy w piątek w finale mistrzostw Polski seniorów w boksie

Wiktor Szadkowski (Stara Szkoła Boksu Lublin) rywalizuje w kategorii wagowej do 81 kg materiały klubowe
W czwartek, 19 listopada zakończył się w Wałczu przedostatni dzień seniorskich mistrzostw Polski kobiet i mężczyzn w boksie. W czempionacie wystartowało ogółem czterech zawodników z klubów województwa lubelskiego. Awans do strefy medalowej uzyskało dwóch pięściarzy Starej Szkoły Boksu Lublin - Wiktor Szadkowski, rywalizujący w kategorii wagowej do 81 kg oraz Adam Kulik, w wadze powyżej 91 kg.

Znakomicie w imprezie spisuje się Wiktor Szadkowski, który w czwartkowym starciu półfinałowym, wygrał jednogłośnie na punkty z Piotrem Szczukowskim (Sako Gdańsk). Dzięki temu triumfowi lublinianin znalazł się w wielkim finale i w piątek zmierzy się o złoty medal z Danielem Adamcem (KKS RUSHH Kielce). Dla Szadkowskiego była to trzecia wygrana walka w tym turnieju. W ćwierćfinale pokonał bowiem jednogłośnie na punkty Klemensa Szczepaniaka (Nowy Hutnik 2010 Kraków), natomiast w 1/8 finału nie dał szans Bartłomiejowi Włodarczykowi (UKS Włókiennik Łódź), zwyciężając przez RSC w pierwszej rundzie.

Wiktor Szadkowski ma znakomity sezon. Na początku października został bowiem mistrzem Polski seniorów w kick-boxingu, w formule full contact (81 kg). Czempionat rozegrano w Drezdenku, a Szadkowskiego wybrano także najlepszym zawodnikiem całego turnieju. Niespełna dwa tygodnie później, wywalczył natomiast w Grudziądzu srebrny medal w tej samej kategorii wagowej, podczas młodzieżowych mistrzostw Polski w boksie do 23 lat.

Z brązowym medalem wróci z mistrzostw inny zawodnik Starej Szkoły Boksu – Adam Kulik, który w półfinale kategorii powyżej 91 kg przegrał na punkty z Damianem Knybą z Astorii Bydgoszcz. Wcześniej w ćwierćfinale, Kulik okazał się lepszy od Tomasza Bigusa (BKS Concordia Knurów), wygrywając 5:0.

Swój udział w mistrzostwach Polski seniorów w Wałczu zakończyli natomiast dwaj inni lubelscy pięściarze, przegrywając swoje pierwsze walki. Kolega klubowy Szadkowskiego i Kulika - Damian Cieślik (kategoria 81 kg), uległ 2:3 Piotr Szczukowskiemu (Sako Gdańsk). Z kolei reprezentant Paco Lublin - Piotr Drożyński, rywalizujący w wadze do 63 kg, przegrał przez RSC w pierwszej rundzie z broniącym tytułu, Damianem Durkaczem (BKS Concordia Knurów).

W czwartek na ringu w Wałczu, oprócz finalistów, wśród mężczyzn wyłoniono złote medalistki w rywalizacji pań. Wśród pięściarek zwyciężały faworytki, choć nie obyło się bez niespodzianek. Mistrzyniami kraju zostały: Kinga Mięgoć (Imperium Boxing Wałbrzych, 48 kg), Sandra Drabik (Kick Boxing Kielce - 51 kg), Wiktoria Rogalińska (BKS Skorpion Szczecin - 54 kg), Sandra Kruk (Niestowarzyszona, Warmińsko-Mazurski OZB - 57 kg), Aneta Rygielska (MKSW Pomorzanin Toruń, 60 kg), Wioleta Teichman (BKB Magic Boxing Brzesko - 64 kg), Karolina Koszewska (Żoliborska Szkoła Boksu - 69 kg.), Agata Kaczmarska (BKS Radomiak Radom - 75 kg) oraz Sylwia Kusiak (Fight Club Koszalin - 81 kg).

Transmisję z gali finałowej, która została zaplanowana w piątek, 20 listopada przeprowadzi stacja TVP Sport.