Wiktoria Wicińska i Łukasz Lonka nie żyją. PZM odwołuje wszystkie zawody

Jakub StykowskiZaktualizowano 
archiwum Polska Press
Polski Związek Motorowy do 1 września zawiesił rozgrywanie zawodów motocyklowych w konkurencji motocross. To efekt tragicznych wypadków w ostatnich tygodniach.

3 sierpnia w wyniku wypadku na torze w Lipnie zginęła 15-letnia Wiktoria Wicińska, zawodniczka KM Cross Lublin. Według naszych nieoficjalnych informacji 15-latka miała kilka razy przekoziołkować na motocyklu. Niestety mimo szybkiej reakcji służb jej życia nie udało się uratować. Dziewczyna zmarła w szpitalu. Na torze motocrossowym w Lipnie trwały mistrzostwa Polski w klasie MX.

W lipcu doszło do śmiertelnego wypadku na torze w Nowodworze k. Lubartowa. Zmarł Łukasz Lonka z AMK Człuchów, wielokrotny mistrz Polski w motocrossie.

Pogrzeb Łukasza Lonki, wielokrotnego mistrza Polski motocros...

Polski Związek Motorowy poinformował dziś o bezwzględnym zawieszeniu rozgrywania zawodów motocyklowych w konkurencji motocross na wszystkich szczeblach do dnia 1 września 2019 r. włącznie.

- Powyższa decyzja podyktowana jest tragicznymi zdarzeniami, jakie miały miejsce w ostatnich tygodniach. Zmiany w kalendarzach rozgrywek poszczególnych cykli imprez będą ogłaszane przez właściwe jednostki PZM w terminie późniejszym - czytamy w oświadczeniu PZM.

polecane: FLESZ: Nowe zasady spadków i awansów w ekstraklasie i 1.lidze

Wideo

Materiał oryginalny: Wiktoria Wicińska i Łukasz Lonka nie żyją. PZM odwołuje wszystkie zawody - Gazeta Pomorska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 94

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-08-15T11:04:05 02:00, Gość:

Kto pozwolił żeby dzieciak 15 lat startował w takich zawodach? Organizatorzy to też raczej nie przemyśleli. Byle kase trzepać

Jakbyś się interesował trochę sportem to byś wiedział że nawet 5 - cio latki jeżdżą

G
Gość

Kto pozwolił żeby dzieciak 15 lat startował w takich zawodach? Organizatorzy to też raczej nie przemyśleli. Byle kase trzepać

Z
Zuz

Szczere kondolencje dla rodziny

G
Gość

Coś w tym jest z tymi rodzicami.Mają teraz taką realizację marzeń córki źe mają pogrzeb i 15 lat wychowania córki psu w d...Ilu ludzi siedzi już na wózku a ilu na cmentarzu.A co do popychania świata do przodu to nie ta klasa społeczna i nie ten sport ani zawód więc nie pieprzcie głupot.

B
Beata

Jak łatwo oceniać innych. Spójrzcie na siebie i to co macie w okół siebie. Nie znacie, nie wiecie co i jak a tak łatwo łatkę komuś przykładać. Czy chcieli byście aby o Was tak mówiono? Znam rodziców, znałam Wiktorię i wszyscy się myślicie. To była dziewczyna kochająca sport i w tym realizująca się, co potwierdzają Jej sukcesy. Nie znacie, nie wiecie, nie mówcie i nie oceniacie rodziców.

G
Gość
2019-08-09T16:13:07 02:00, Daga:

Bezmozgowi rodzice pozwalają 15 letnim Dzieciom na taką rozrywkę. Dzieci giną bo rodzice nie mają wyobraźni. Sami sobie winni i nie chrzancie o samorealizacji niespelnionyvh pragnień rodzicow

2019-08-09T18:12:31 02:00, Gość:

Ten ktory to napisał jest debilem i tyle

2019-08-10T00:41:22 02:00, Gość:

Założę się że nie masz Dzieci

2019-08-10T07:19:13 02:00, Solonaryba:

Ja mam trójkę dzieci i muszę powiedzieć, że ten który pisał pierwszy post może nie jest debilem, ale na pewno jest zakompleksioną ciamajdą. Tylko tchórzliwi głupcy wierzą w powiedzenie "przezorny zawsze ubezpieczony". W latach 60 byliśmy na Księżycu, a przez takie durne myślenie gdzie teraz jesteśmy? Ludzie odważni i ryzykujący swoje życie pchają ten świat do przodu.

2019-08-10T23:13:48 02:00, Po:

Kolejny przykład poliniaka

2019-08-10T23:54:48 02:00, Daga:

Byliśmy na Księżycu... czyli kto??

Przemówienie Ojca Świętego podczas czuwania w ramach Światowego Dnia Młodzieży. Kraków, Campus Misericordiae, 30 lipca 2016 r.: „Przyjaciele, Jezus jest Panem ryzyka, tego wychodzenia zawsze „poza”. Jezus nie jest Panem komfortu, bezpieczeństwa i wygody. Aby pójść za Jezusem, trzeba mieć trochę odwagi, trzeba zdecydować się na zamianę kanapy na parę butów, które pomogą ci chodzić po drogach, o jakich ci się nigdy nie śniło, ani nawet o jakich nie pomyślałeś, po drogach, które mogą otworzyć nowe horyzonty, nadających się do zarażania radością, tą radością, która rodzi się z miłości Boga, radością, która pozostawia w twoim sercu każdy gest, każdą postawę miłosierdzia”, „kochani młodzi, nie przyszliśmy na świat, aby „wegetować”, aby wygodnie spędzić życie, żeby uczynić z życia kanapę, która nas uśpi; przeciwnie, przyszliśmy z innego powodu, aby zostawić ślad”

G
Gość
2019-08-10T23:10:22 02:00, Daga:

Napisze dosadnie. Nie wolno rodzicom posylac własnego dziecka na takie zawody. Ze względów bezpieczeństwa i troski o dziecko 15 letnie. Każdy rodzic, który kocha swoje dzieci nigdy ich nie wyśle na takie zawody.

2019-08-11T09:10:24 02:00, Ana:

Co za bzdury!!

2019-08-11T15:12:48 02:00, Gość:

Lepiej zamknąć dzieci przed światem przy komputerze

2019-08-12T07:25:39 02:00, Sakima:

Lepiej żeby żyły! Popieram komentującego. To dzieciak! Rodzicom się wydaje że sobie ze wszystkim poradzi bo już 15 lat żyje na tym świecie?! Porażka. Żal mi tylko dziewczynki :'(

Może dzieciak miał pasję.To lepsze od internetu.

S
Sakima
2019-08-10T23:10:22 02:00, Daga:

Napisze dosadnie. Nie wolno rodzicom posylac własnego dziecka na takie zawody. Ze względów bezpieczeństwa i troski o dziecko 15 letnie. Każdy rodzic, który kocha swoje dzieci nigdy ich nie wyśle na takie zawody.

2019-08-11T09:10:24 02:00, Ana:

Co za bzdury!!

2019-08-11T15:12:48 02:00, Gość:

Lepiej zamknąć dzieci przed światem przy komputerze

Lepiej żeby żyły! Popieram komentującego. To dzieciak! Rodzicom się wydaje że sobie ze wszystkim poradzi bo już 15 lat żyje na tym świecie?! Porażka. Żal mi tylko dziewczynki :'(

G
Gosv
2019-08-10T08:25:16 02:00, Gość:

Szczerze współczuję rodzicom. Cieszę się jednak że wspierali swoje dzieci przy realizacji swoich marzeń i pasji.

2019-08-10T23:48:48 02:00, Daga:

Naprawdę się cieszą że własne dziecko im zmarło. Aleś glupi

2019-08-11T09:05:19 02:00, Ana:

Głupia to ty jesteś, bo tego nie rozumiesz.

A pamiętacie dziewczynki w domu zagadek? Tez nie żyją. Taka karma !

G
Gość
2019-08-10T23:10:22 02:00, Daga:

Napisze dosadnie. Nie wolno rodzicom posylac własnego dziecka na takie zawody. Ze względów bezpieczeństwa i troski o dziecko 15 letnie. Każdy rodzic, który kocha swoje dzieci nigdy ich nie wyśle na takie zawody.

2019-08-11T09:10:24 02:00, Ana:

Co za bzdury!!

Lepiej zamknąć dzieci przed światem przy komputerze

j
jeryko

Kondolencje dla Rodziców.

K
Kris

Ich dziecko i to tylko ich tragedia. Zginąć można wszędzie a to był nieszczęśliwy wypadek. Wyrazy współczucia dla Rodziny a głupie komentarze zachowajcie dla siebie

A
Ana
2019-08-10T08:25:16 02:00, Gość:

Szczerze współczuję rodzicom. Cieszę się jednak że wspierali swoje dzieci przy realizacji swoich marzeń i pasji.

2019-08-10T23:48:48 02:00, Daga:

Naprawdę się cieszą że własne dziecko im zmarło. Aleś glupi

Głupia to ty jesteś, bo tego nie rozumiesz.

k
kolanko

W sporcie,zawsze były,są i będą wypadki śmiertelne,chociaż niepokoi że w ostatnim czasie,jest ich bardzo dużo.Sportu motocrosowego w mediach nie jest dużo,więc i trudno powiedzieć co najczęściej jest przyczyną,śmiertelnych wypadków.Na pewno przyczyną wielu kontuzji,jest zbyt duża ilość zawodników biorących udział w jednym wyścigu.Jeżeli 30 tu zawodników w chwilę po starcie,musi się zmieścić w "gardle" szerokości 10 m,to tam górę bierze brutalność.Trzech najszybszych a reszta pracuje wyłącznie łokciami.Ktoś na forum napisał,że ryzyko,nieustępliwość,tworzą postęp,są jego zalążkiem/jakoś tak/.Tak,o ile jeden zawodnik drugiego złośliwie nie spycha z toru.nie niszczy jego sprzętu,a takich sytuacji w każdym sporcie motorowym jest coraz więcej.

Z
ZiSi
2019-08-09T16:13:07 02:00, Daga:

Bezmozgowi rodzice pozwalają 15 letnim Dzieciom na taką rozrywkę. Dzieci giną bo rodzice nie mają wyobraźni. Sami sobie winni i nie chrzancie o samorealizacji niespelnionyvh pragnień rodzicow

2019-08-09T18:12:31 02:00, Gość:

Ten ktory to napisał jest debilem i tyle

2019-08-10T00:41:22 02:00, Gość:

Założę się że nie masz Dzieci

2019-08-10T07:19:13 02:00, Solonaryba:

Ja mam trójkę dzieci i muszę powiedzieć, że ten który pisał pierwszy post może nie jest debilem, ale na pewno jest zakompleksioną ciamajdą. Tylko tchórzliwi głupcy wierzą w powiedzenie "przezorny zawsze ubezpieczony". W latach 60 byliśmy na Księżycu, a przez takie durne myślenie gdzie teraz jesteśmy? Ludzie odważni i ryzykujący swoje życie pchają ten świat do przodu.

2019-08-10T13:01:30 02:00, Gość:

Ciekawe co miało ładowanie na księżycu dobrego dla ludzkości. Chyba wyścig prowadzący do wojny. Efekt to Czarnobyl. Zajebista realizacja marzeń. Adolf też realizował marzenia dziecinne. Rodzic musi mieć głowę na karku. Sporty motorowe zawsze się tak kończyły. Ilu młodych żużlowców się pozabijało na torze ale po samobóju.

Nie na księżycu tylko w studiu filmowym. Oto jak propaganda ja Kęska wodę z mózgów robi.

Dodaj ogłoszenie