Wisła Puławy pokonała 1:0 Siarkę Tarnobrzeg

Piłkarze Wisły Puławy pokonali u siebie Siarkę Tarnobrzeg 1:0 (0:0). Gola na wagę trzech punktów zdobył niezawodny Konrad Nowak, skutecznie egzekwując w 70 minucie rzut karny. Dzięki kolejnym trzem punktom, puławianie awansowali na chwilę na pozycję lidera drugiej ligi. Dotychczas zajmująca pierwsze miejsce w tabeli Unia Tarnów, w 76 min przegrywała z Radomiakiem Radom 1:2. Tarnowianie doprowadzili jednak wyrównania i to oni są liderem. Jednak Wiślacy mają tyle samo punktów, co Unia - czternaście.

Pierwsi zaatakowali goście, jednak Konrad Przybylski (zastąpił w bramce pauzującego za czerwoną kartkę Nazara Penkovca) nie dał się pokonać Bartoszowi Madeji. W 4 minucie po centrze Dawida Pożaka w dobrej sytuacji znalazł się Marek Nowak. Jego uderzenie obronił jednak Kamil Beszczyński. Niespełna kilka minut później po błędzie Mateusza Gawrysiak, metr obok puławskiej bramki uderzał Mateusz Janiec. W 14 min ponownie dobrze interweniował bramkarz Wisły pewnie łapiąc piłkę po strzale Jarosława Piątkowskiego. Gospodarze przeprowadzili szybką kontrę, ale piłka znów nie wpadła do siatki, tym razem po uderzeniu M. Nowaka.

Gospodarze cały czas atakowali, ale goście mieli w swoich szeregach bardzo dobrze broniącego Beszczyńskiego. Ten ostatni w 15 min wybił piłkę poza boisko po strzale z rzutu wolnego Pożaka. 180 sekund później z 5 metrów przestrzelił Konrad Nowak. Wydawało się, że w końcu Duma Powiśla strzeli gola, jednak do przerwy wynik już nie uległ zmianie.

Po zmianie stron, Piątkowski i Janiec ponownie przegrali pojedynek z Przybylskim. W 59 min strzał nożycami K. Nowaka zablokował jeden z obrońców gości. W 69 min w polu karnym przez Piątkowskiego faulowany był M. Nowak,a arbiter bez wahania wskazał na wapno. K. Nowak pewnie skierował piłkę do siatki. Gospodarze powinni podwyższyć prowadzenia, ale sytuacji sam na sam z Beszczyńskim nie wykorzystał wprowadzony w drugiej połowie Piotr Charzewski.

Wisła Puławy - Siarka Tarnobrzeg 1:0 (0:0)Bramka: Nowak 70 z karnego
Sędziował: Marcin Bielewski (Katowice)
Widzów: 800
Wisła: Przybylski -Gawrysiak, Kursa, Skórnicki Ż, Misztal, Pożak (71 Charzewski), Maksymiuk Ż, M. Nowak (Kozieł 90), Wiącek Ż (79 Honczaruk), Martuś (Nowosielski 60), K. Nowak. Trener: Jacek Magnuszewski
Siarka: K. Beszczyński - Bażant Ż, D. Beszczyński, Łuczakowski, Stępień (87 Zalewski), Kuranty, Madeja (72 Wolan), Janiec (89 Duda), Jakubiec Ż, Piątkowski Ż, Cichos (68 Gębalski Ż). Trener: Michał Szymczak

W pozostałych dzisiejszych już zakończonych meczach Stal Rzeszow przegrała z Wisłą Płock 1:2, Olimpia Elbląg uległa Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki 0:1, a Puszcza Niepołomice wygrałą z Pogonią Siedlce 2:1.