Wisła Puławy pokonała Pogoń Siedlce i zagra w 1/16 Pucharu Polski

KS Wisła Puławy
W meczu 1. rundy Pucharu Polski, Wisła Puławy wygrała przed własną publicznością z Pogonią Siedlce, po rzutach karnych 4:3. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1. a w dogrywce obydwie drużyny strzeliły po jednym golu.

Sobotnia potyczka w Puławach toczyła się przy 25 stopniach Celsjusza. Słoneczna aura nie przeszkadzała jednak zawodnikom obydwu drużyn, które chciały awansować do kolejnej rundy "Pucharu Tysiąca Drużyn".

Od początku potyczki stroną przeważającą był puławski drugoligowiec. W 4. minucie fantastycznie uderzał Jakuba Smektała, lecz jeszcze lepiej interweniował Krystian Stępniowski. Za chwilę bramkarza gości strzałem głowa próbował zaskoczyć nowy nabytek Wisły Robert Hirsz, ale znów golkiper pierwszoligowca był na miejscu.

W 21. min. Sebastian Głaz, tylko dzięki pobłażliwości sędziego, został ukarany tylko żółtą kartą za brzydki faul na Michale Bajdurze.

Po początkowej przewadze Wisły, gra się uspokoiła. Aż przyszła 33. min. Wtedy po strzale z dystansu Arkadiusza Maksymiuka piłka trafiła w poprzeczkę, a następnie odbiła się od pleców Stępniowskiego i wpadła do siatki, ku uciesze nielicznej publiczności. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, chociaż raz musiał interweniować Sebastian Madejki po kąśliwej próbie Jarosława Ratajczaka.

W drugiej połowie dominował zespół z Mazowsza, ale nie przekładało się to na jakieś klarowne sytuacje do strzelenia wyrównującej bramki. Duma Powiśla umiejętnie broniła skromnego prowadzenia. Niestety, w 73. min. goście doprowadzili do wyrównania za sprawą strzału zza pola karnego Grzegorza Tomasiewicza. Później wynik się nie zmienił, więc sędzia zarządził dogrywkę.

W niej na początku znakomitą sytuację zmarnował zawodnik gości – Dariusz Zjawiński, nie trafiając z bliska do pustej bramki. Za chwilę kibice Wisły domagali się rzutu karnego po zagraniu ręką Ratajczaka, ale sędzia nie podyktował "jedenastki". W ostatniej minucie dogrywki, piłkę uderzył Daniel Chyła, ta odbiła się od jednego z zawodników Wisły i wpadła do siatki.

Mylił się ten, kto myślał, że jest po meczu. W 108. min. rzut karny wykorzystał Piotr Darmochwał i spotkanie zaczęło się od nowa. Obydwa zespoły mogły jeszcze zmienić wynik potyczki, ale tak się nie stało i o wszystkim zadecydowała seria rzutów karnych.

"Jedenastki" lepiej egzekwowali piłkarze Wisły i to oni zagrają w 1/16 PP. Losowanie par zaplanowano na 25 lipca (godzina 12), na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Mecz w tej rundzie odbędzie się 9 sierpnia.

Wisła Puławy – Pogoń Siedlce 2:2 po dogrywce (1:1, 1:1), rzuty karne 4:3

Bramki: Stępniowski 33 samobójcza, Darmochwał 108 – Tomasiewicz 73, Chyła 104

Rzuty karne: Maksymiuk – strzał celny 1:0, Zjawiński – strzał w poprzeczkę 1:0, Smektała – strzał celny, 2:0, Paluchowski – strzał celny 2:1,Darmowchał – strzał celny 3:1, Chyła – strzał celny 3:2, Poznański – strzał celny 4:2, Tomasiewicz – strzał celny 4:3, Hirsz – broni Stępniowski 4:3, Czarnecki – strzał niecelny 4:3

Wisła: Madejski – Sulkowski (91 Litwiniuk), Poznański, Murawski, Sedlewski, Maksymiuk, Głaz (106 Szczotka), Smektała, Pożak, Hirsz, Ploj (76 Darmochwał)

Pogoń: Stępniowski – Ratajczak, Tomasiewicz, Bajdur (55 Garyga), Kieplin (60 Zjawiński), Paluchowski, Wichtowski, Jegliński, Pastva, Mroziński (82 Chyła), Czarnecki

Żółte kartki: Głaz, Sulkowski, Maksymiuk, Poznański – Pastva, Czarnecki, Zjawiński

Sędziował: Marcin Liana z Bydgoszczy