Wisła Puławy uległa Broni Radom w meczu towarzyskim

W sobotę (godzina 19.25), piłkarze drugoligowej Wisły Puławy zainaugurują sezon 2015/16 wyjazdowym meczem rundy wstępnej Pucharu Polski z KKS 1925 Kalisz. Dzisiaj, w próbie generalnej przed tym spotkaniem, Duma Powiśla zmierzyła się na własnym boisku z trzecioligową Bronią Radom. Lepsi okazali się goście, wygrywając 1:0.

– Nie wyglądało to najlepiej, ale nie ma co robić z naszej gry tragedii – wyjawia Marek Nowak, drugi trener Wisły. – Wystawiliśmy dwie różne jedenastki i graliśmy dwoma różnymi ustawieniami. Próbowaliśmy różnych wariantów gry, a zawodnicy byli sprawdzani na innych pozycjach niż te, na których występują. Na przykład dwoma defensywnymi pomocnikami w systemie 1-4-4-2 byli Arkadiusz Maksymiuk i Sebastian Głaz.

Puławianie mimo to stworzyli sobie kilka znakomitych sytuacji do strzelenia goli. Nie wykorzystali ich m.in. Konrad Szczotka Dawid Pożak, czy Jarosław Niezgoda. – Piłkarze jeszcze nie mają świeżości, ani czucia piłki, więc trudno było im o bramki. A sami straciliśmy gola po błędzie – dodaje Złotnik.

Czy w Wiśle nie ma powodów do niepokoju przed pucharowym starciem? – Wierzę w ten zespół i wiem, że potrafi on grać w piłkę. Za niecałe trzy tygodnie rusza liga i mamy być gotowi na pierwszy mecz. Co nie oznacza, że odpuszczamy Puchar – kończy drugi trener Wisły.

Wisła Puławy – Broń Radom 0:1 (0:1)
Bramka: Dziubek 30
Wisła (I połowa): Penkowec – Lisiecki, Gusočenko, Pielach, Litwiniuk – Sedlewski, Głaz, Maksymiuk, Nowak, Pożak – Niezgoda. Wisła (II połowa): Otczenaszenko – Kanarek, Budzyński, Jaroszek, Tetych – Charzewski (66 Pożak), Wiejak, Szczotka, Popiołek, Zuber – Olszak
Broń: Młodziński – Sala, Ankurowski (60 Dobosz), Skórnicki, Suchecki (75 Wicik), Leśniewski (46 Więcek), Mianowany, Wicik (46 Nowosielski), Kowalski (60 Jakubczyk), Bouchniba (66 Sałek), Dziubek (70 Leśniewski)