Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wolontariusze Szlachetnej Paczki uwijają się jak mróweczki. W woj. lubelskim trwa Weekend Cudów! Zobacz zdjęcia

Adrianna Romanek
Adrianna Romanek
W województwie lubelskim trwa Weekend Cudów Szlachetnej Paczki. Wolontariusze mają pełne ręce roboty, by przekazać potrzebującym wszystkie przygotowane przez darczyńców prezenty.

Weekend Cudów Szlachetnej Paczki

Szlachetna Paczka to jeden z największych programów społecznych w  Polsce. Polega na przygotowywaniu przez darczyńców paczek z darami, które później trafiają do osób najbardziej potrzebujących wsparcia. To wolontariusze i wolontariuszki docierają do rodzin w potrzebie, poznają ich trudności i decydują o najlepszej formie pomocy.

Udział w Szlachetnej Paczce mogą wziąć zarówno rodziny z dziećmi, osoby starsze i osamotnione, poszkodowani w wyniku nieszczęśliwego wypadku oraz osoby chore i z niepełnosprawnościami.

Trwa weekend cudów

W dniach 16-17 grudnia w całej Polsce trwa Weekend Cudów Szlachetnej Paczki. W woj. lubelskim z powodu dużej ilości osób, które znalazły się w potrzebie magazyny otworzyły się już w czwartek. Tak było m.in w magazynie Szlachetnej Paczki w Chełmie.

- Praca wolontariusza nie polega tylko na rozwożeniu paczek. Tak naprawdę już od września jeździliśmy po rodzinach i robiliśmy tzw. wywiady. Patrzyliśmy na warunki, w jakich żyją zgłaszane do nas osoby, pytaliśmy o dochody i spisywaliśmy potrzeby. Później tworzyliśmy opis rodziny, który następnie trafiał na stronę internetową, gdzie darczyńcy mogli wybierać, dla kogo przygotują paczkę - mówi Anna Szumiło, wolontariuszka Szlachetnej Paczki z Chełma.

W tym roku wolontariuszom w rozwożeniu paczek pomagają też strażacy oraz firmy, które zgłosiły się do pomocy.

- Szlachetna Paczka to mądre wsparcie, która pomaga rodzinom stanąć na nogi. Najpiękniejszy moment to ten, w którym potrzebujący rozpakowują paczki. Nawet teraz gdy przypominam sobie ich reakcję mam ciarki na rękach. Pojawiają się łzy wzruszenia, ogromna radość, ale często też niedowierzanie, że ktoś był w stanie i chciał pomóc właśnie im - opowiada Anna Szumiło.

Na każdego darczyńcę, który przywozi zrobione przez siebie paczki do magazynów czeka słodka niespodzianka, kawa, herbata oraz przekąski. Dodatkowo wszyscy otrzymują pamiątkowe dyplomy.

Po raz kolejny można mówić o sukcesie

Akcja Szlachetna Paczka odbywa się po raz 23. W tym roku po raz kolejny wszyscy potrzebujący znaleźli swoich darczyńców. Ponad 17 tysięcy rodzin z całej Polski otrzyma swoją Szlachetną Paczkę. To ponad 1,5 tys. rodzin więcej niż rok temu. W woj. lubelskim dary trafiły do ok. 800 rodzin. Dodatkowo nadal każdy zainteresowany niesieniem pomocy może pomóc wspierając Szlachetną Paczkę wpłatą gotówki TUTAJ.

Zobacz naszą fotorelację z Magazynu Szlachetnej Paczki w Chełmie. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski