Wybory samorządowe 2018. PSL przedstawiło lubelską listę kandydatów do sejmiku. Jest tam kapitan Motoru Lublin

Sławomir Skomra
Krzysztof Hetman, Kinga Kicińska, Renata Bieńko, Anna Augustyniak, Konrad Nowak  i Robert Lipiński.
Krzysztof Hetman, Kinga Kicińska, Renata Bieńko, Anna Augustyniak, Konrad Nowak i Robert Lipiński. materiał PSL
Udostępnij:
W programie wyborczym ludowców są np. darmowe obiady w szkołach. dodatkowe zajęcia sportowe i wiele innych obietnic, na które mają być pieniądze z UE.

Lider lubelskiego PSL, Krzysztof Hetman nie chce przewidywać ile mandatów w sejmiku zdobędzie stronnictwo. Dobrze wie, że jego partia nie ma dobrej passy sondażowej i medialnej. - Nie będę żonglował procentami i liczbami mandatów, ponieważ wynik tych wyborów to wielka niewiadoma. Jako PSL podlegamy w tej chwili brutalnej, czarnej, negatywnej kampanii zaczynając od mediów publicznych, zaczynając z samej góry od premiera Rzeczpospolitej Polskiej, który zwyczajnie kłamie na nasz temat. I to nie mam wątpliwości, nie będę lukrował odbija się na kształtowanie opinii publicznej - mówi.

Dlatego PSL zaczyna objazd województwa, aby odkłamać informacje na swój temat. Temu odkłamywaniu będzie towarzyszyła prezentacja programu wyborczego. A ten jest szeroki i opiera se na sześciu częściach.

PSL obiecuje np. rozszerzenie programu „czerwony guzik" na dzieci. - Zwłaszcza na dzieci do lat 10 - mówił Hetman. Chodzi o to, że dzieci były wyposażone w elektroniczne opaski. W razie zagrożenia albo zgubienia się, mogłyby wcisnąć czerwony guzik a to zawiadomi rodziców i odpowiednie służby. Hetman takie opaski chciałby też wręczać kobietom w ciąży i świeżo po porodzie.

PSL zapowiada też zwiększenie puli pieniędzy na stypendia dla uczniów. - Nie tylko sportowe i kulturalne, ale też dla niepełnosprawnych i rodzin najuboższych - wyjaśnia Hetman.

Jest też mowa o budowie dróg, wsparcia unijnego dla mniejszych samorządów, zwiększeniu budżetów samorządowych w miastach i wprowadzenie dla rolników programu, dzięki któremu zrezygnują z hodowli świń na rzecz bydła mięsnego.

W samym Lublinie ludowcy chcą powstania Domu kombatanta z izbą pamięci i np. poradami prawnymi.

Jednym z najpoważniejszych punktów programu jest zamiar połączenia wszystkich szpitali marszałkowskich w Lublinie w jeden. Choć Hetman nie przesadza o tym, czy tak na pewno się stanie. - Chcemy o tym rozmawiać. Nie chcemy obiecywać tylko pięknych rzeczy. Tu są też trudne dyskusje. Chcemy połączenia, ale w oparciu o dialog - mówił Hetman w którego ocenie połączenie szpitali ma zachować miejsca pracy, doprowadzić do podwyżek dla pracowników i poprawić sytuację finansową szpitali.

Duża część tych przedsięwzięć ma być finansowana z funduszy unijnych, ale już z ich nowej perspektywy czyli po 2020 roku.

PSL przedstawiło też kandydatów do sejmiku z okręgu nr 1 czyli z Lublina. Liderką listy jest sekretarz województwa, Anna Augustyniak. Jednym z jej celów jest powstanie w Lublinie ośrodka dla osób niepełnosprawnych, do którego na krótki czas można by skierować osobę potrzebującą stałej opieki. - Tak, żeby rodzina tej osoby mogła wyjechać na kilka dni, załatwić jakieś sprawy, albo przynajmniej wyjść do fryzjera. To poważny problem i takie miejsce byłoby bardzo dobrym rozwiązaniem - mówi.

Miejsce drugie to Renata Bieńko, wiceprzewodnicząca rady dzielnicy Zemborzyce.

Na trójce jest Kinga Kicińska, miejska urzędniczka, wiceprzewodnicząca rady Ponikwoda.

Na miejscu czwartym znajduje się Marzena Siek, przewodnicząca związku pielęgniarek w szpitalu im. Jana Bożego

Piątka należy do Konrada Nowaka, kapitana Motoru Lublin.

Miejsce szóste to Robert Lipiński, pracownik służb zatrudnienia.

Na siódemce znajduje się przedsiębiorca Mateusz Dobraczyński.

O SLD jest cicho

O północy z poniedziałku na wtorek mija czas rejestracji list wyborczych. Jak na razie cicho było o kandydatach SLD, ale jak mówi przewodniczący regionalnego Sojuszu, Jacek Czerniak listy i kandydaci zostaną zarejestrowani.

Liderem listy do sejmiku w Lublinie jest Grzegorz Kurczuk. W okręgu nr 2 z pierwszego miejsca kandyduje Jacek Czerniak. W trójce liderem został Riad Haidar, a dwóch ostatnich okręgach kandydują Michał Gołoś i Marek Palonka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 63

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
która przejęła Bogdankę.
l
lubelak
U niego nie ma żadnego partyjniaka, tylko ludzie którzy są fachowcami w swoich środowiskach.
G
Gość
HANBA IM - UBecy stalina tuż po wojnie zniszczyli PSL Witosa mordując niewygodnych dzialaczy i wstawiając tam swą agenturę. Powstały w ten sposób ZSL do końca PRL wspieral PZPRowską komunę. Nawet podczas Okragłego Stołu ZSL razem z PZPR byli przeciwko SOLIDARNOŚCI !
A
Anna
A czo to jest "partia rolnicza" pisząca program dla miast?
A
Anna
Ponadprzeciętne zdolności akomodacyjne.
A
Anna
że widzę bunkier a nie siedzibę instytucji kultury. Nazwa też myląca i brak tablic informacyjnych tu jest: teatr, filharmonia itp. Aranżacja wnętrza gmaszyska odstraszająca. Nie mówiąc o braku nadzoru podczas budowy osoby z pojęciem o wymogach organizacji przestrzennej, pocięcie podestu za 6 mln przez robotników ułożenie garderoby dla artystów niedostosowanie sali koncertowej dla Filharmoników i wiele innych niedoróbek. Za co się nie wezmą to ....
A
Anna
Niektórzy nie sugerują w komentarzu, że to za dudki hetmanów & Co. Nad tym wszystkim przejęli kontrolę. Rozumiem Pani komentarz:"posiadamy duże umiejętności organizowania paśników"
G
GOSC
Wojewoda z PSL.
A
Anna
ZSL już położył projekt szybkiego internetu dla Polski Wschodniej, ukatrupiając przy tym firmę kładącą światłowody. W tych wyborach znowu idziecie z hasłem szybkiego internetu. Ileż można.
L
Lublinianin
Pamiętamy kto nam chciał wcisnąć dziada pt. Niedźwiada!
g
gość
Anna Augustyniak to chyba z PO; ale kombinują!
L
Lubela
Panie kapitanie Motoru,marynareczka została od komunii?
G
G Orwell
W pole do roboty a nie do koryta tylko...
P
Prawdziwy Katolik
PIS dla swoich misiewiczów i wiernych komuchów Amen
k
krak
wszyscy widzimy jak dobrze.
Przejdź na stronę główną Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie