Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wyjątkowo Kulturalny Kierowca. Takie rzeczy tylko w Lublinie

Małgorzata Szlachetka
Piotr Zawadzki jest kierowcą od 1969 roku. Zachowuje się tak jak wychowali go rodzice
Piotr Zawadzki jest kierowcą od 1969 roku. Zachowuje się tak jak wychowali go rodzice Małgorzata Genca
Warszawa ma Wesołego Kierowcę, a po Lublinie autobusem nr 28 jeździ Wyjątkowo Kulturalny Kierowca. Tym mianem lublinianina określił nasz Czytelnik.

Sposób, w jaki kierowca "dwudziestki ósemki" odnosił się do pasażerów, tak bardzo spodobał się Czytelnikowi, że postanowił napisać o tym do Kuriera. Lubelski kierowca MPK mówił "dzień dobry" i "do widzenia" każdemu, kto wsiadał przednimi drzwiami.
- Poza tym dziękował za przejazd, życzył miłego dnia. Tak było na każdym przystanku - relacjonował pan Jerzy. - Poszukajcie go, zróbcie z nim wywiad, gdyż takich ludzi należy pokazywać - zaapelował do naszej redakcji.

Kim jest Wyjątkowo Kulturalny Kierowca z Lublina?

Pan Piotr Zawadzki pracuje w zawodzie od 1969 roku. Wcześniej w PKS-ie. Obecnie jest kierowcą w firmie, która jest podwykonawcą MPK Lublin. O swoim podejściu do pasażerów mówi krótko: - Tak jak nas rodzice wychowali, człowiekowi zostaje do śmierci. Jak pasażerowi życzę wszystkiego najlepszego albo zdróweczka, to cały autobus na to reaguje - tłumaczył Piotr Zawadzki. - I wszystkim robi się miło i przyjemnie - podkreślał.

Do niecodziennego zachowania w pracy Wyjątkowo Kulturalnego Kierowcy już dawno przyzwyczaił się jego szef. Dlatego był trochę zaskoczony naszymi pytaniami. - Jestem wyczulony na to, żeby kierowcy byli uprzejmi dla pasażerów, ale w przypadku pana Piotra sytuacja jest wyjątkowa. Takie zachowanie wypływa z jego natury - nie miał wątpliwości Marek Maciejewski, właściciel firmy Markus.

Socjolog dr hab. Ryszard Radzik przyznał z kolei, że dziś częściej niż kiedyś doceniamy takie zachowanie.

- Słabną więzi międzyludzkie, więc jeśli pojawi się ktoś sympatyczny, to go częściej zauważamy - mówił szef Zakładu Makrostruktur Społecznych UMCS. - To nie znaczy, że taka osoba jest bohaterem, ale warto o niej mówić np. w mediach. Żeby pokazać, o ile nasze życie byłoby łatwiejsze, gdybyśmy wszyscy byli dla siebie mili - polecał.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski