Wyjazdowa porażka koszykarzy TBV Startu Lublin w Ostrowie Wlkp.

Drużyna TBV Startu Lublin przegrała różnicą 18 oczek wyjazdowe starcie z zespołem BM Slam Ostrów Wielkopolski w 6. kolejce Polskiej Ligi Koszykówki.

Była to trzecia z rzędu porażka podopiecznych trenera Davida Dedka w sezonie 2017/2018 Polskiej Ligi Koszykówki. W lubelskiej ekipie najskuteczniejszy był Amerykanin James Washington, który zdobył 17 pkt. oraz zaliczył 6 zbiórek i 5 asyst.

Początek niedzielnego meczu nie zapowiadał tak wysokiej porażki lublinian, którzy po trzech minutach gry prowadzili 6:4. Siedem oczek z rzędu rzucili następnie gospodarze, wychodząc na prowadzenie 11:6. Szybko trójką odpowiedział co prawda Washington, ale ostrowianie natychmiast podwyższyli prowadzenie na 16:9. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 23:16 dla miejscowych.

W drugiej kwarcie ekipa z Ostrowa Wielkopolskiego nadal kontynuowała skuteczną grę, wypracowując sobie w 25. minucie 13 punktów przewagi (33:20). Lublinianie nie chcieli się jednak tak łatwo poddać i przed zejściem na przerwę zmniejszyli starty do 8 oczek (31:39).

Po zmianie stron gospodarze rozpoczęli trzecią kwartę od zdobycia sześciu kolejnych punktów i powiększyli swoje prowadzenie (45:31). Pierwsze punkty lubelska ekipa rzuciła dopiero po ponad trzech minutach, gdy celnie przymierzył Washington. Drużyna z Koziego Grodu goniła rywali i przed decydującą odsłoną zmniejszyła straty do siedmiu oczek, przegrywając 48:55.

Na siedem minut przed końcem TBV Start przegrywał tylko 52:57, gdy celnie przymierzyli, najpierw Uroš Mirković, a potem Wojciech Czerlonko. Wówczas zza linii 6,75 m po raz drugi w tym meczu trafił Mateusz Chyliński, dwie minuty później dorzucił jeszcze jedną trójkę i gospodarze ponownie odskoczyli na 11 pkt. (68:57).

Ostrowianie w końcowych minutach powiększyli jeszcze swoje prowadzenie i ostatecznie wygrali różnicą aż 18 oczek. Start zaprezentował m.in. fatalną skuteczność w rzutach za 3 punkty, trafiając tylko 5 razy na 26 prób w całym meczu.

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - TBV Start Lublin 81:63 (23:16, 16:15, 16:17, 26:15)
BM Slam: Škifić 13, Johnson 11, Chyliński 10, Ochońko 9, Surmacz 7, Notice 7, Kostrzewski 6, Łapeta 6, Łukasiak 6, Majewski 3, Kierlewicz 3. Trener: Emil Rajković
TBV Start: Washington 17, Lewis 11, Dutkiewicz 9, Dziemba 8, Mirković 4, Szymański 4, Czerlonko 4, Reynolds 4, Gospodarek 2, Ciechociński, Pelczar. Trener: David Dedek
Sędziowali: Marcin Kowalski, Michał Proc, Michał Kuzia; Widzów: 1000