Zaczął się remont ul. Narutowicza: W poniedziałek korków w...

  Zaczął się remont ul. Narutowicza: W poniedziałek korków w centrum nie było

  Aleksandra Dunajska

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Mimo zamknięcia ulicy wielu kierowców jeździło dziś po ul. Narutowicza. Bezkarnie mogli to robić mieszkańcy i zaopatrzenie sklepów. Pozostałych Straż
  1/2
  przejdź do galerii

  Mimo zamknięcia ulicy wielu kierowców jeździło dziś po ul. Narutowicza. Bezkarnie mogli to robić mieszkańcy i zaopatrzenie sklepów. Pozostałych Straż Miejska tylko upominała. Na razie ©Jacek Babicz

  Dziś ruszył remont ulicy Narutowicza, ale do paraliżu centrum miasta nie doszło. Fragment ulicy będzie zamknięty do końca wakacji.
  Ulicę Narutowicza na odcinku Lipowa - Okopowa drogowcy zamknęli w poniedziałek między godziną 7 a 8 rano. Wbrew obawom nie powstały jednak gigantyczne korki - ani na czynnej części Narutowicza, ani np. na Lipowej czy Chopina, którymi można ominąć zamknięty fragment ulicy. Kierowcy nie mieli też większych niż zwykle problemów z przejazdem przez tą część miasta po południu.

  - Kierowcy, wiedząc o remoncie, najwyraźniej wybrali inne drogi - przypuszcza Wiesław Różyk, kierownik budowy z Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Lubartów, realizującego prace na Narutowicza.

  Nieco większy ruch niż zwykle był w godzinach szczytu np. na ul. Jana Pawła II, Krochmalnej i Trasie Zielonej, co może oznaczać, że kierowcy z Czubów wybrali taką trasę dotarcia do centrum - zamiast jechać Nadbystrzycką i Narutowicza.

  Na zamknięty odcinek Narutowicza mogą wjeżdżać tylko mieszkańcy i zaopatrzenie sklepów. Krzysztof Łukasik ze sklepu warzywnego przy Narutowicza na remont na razie nie narzeka. - Był niezbędny, długo na niego czekaliśmy. Dziś dotarłem z towarem bez przeszkód bo byłem na miejscu jeszcze przed zamknięciem ulicy. Trudno powiedzieć, jak to będzie funkcjonowało później -mówił.

  Okazuje się też, że dziś więcej kierowców wjeżdżało na Narutowicza - mimo ustawionych znaków zakazu. Mandaty się jednak nie posypały. - Na razie tylko informowaliśmy i pouczaliśmy - mówi Robert Gogola z lubelskiej Straży Miejskiej.

  A co z parkowaniem na zamkniętej części Narutowicza? - Może w związku z utrudnieniami miasto tę część ulicy wyłączy z opłat? - zastanawiał się wczoraj Krzysztof Łukasik. Ratusz nie daje na to jednak żadnych nadziei. - W tym miejscu strefa płatnego parkowania nadal obowiązuje zgodnie z regulaminem - podkreśla Karol Kieliszek z biura prasowego lubelskiego magistratu.

  Drogowcy zaczęli prace na Narutowicza od przebudowy kanalizacji deszczowej. - W kolejnych dniach roboty kanalizacyjne będą kontynuowane. Potem rozpoczniemy rozbieranie istniejącej nawierzchni - tłumaczył Wiesław Różyk. - Równolegle trwają roboty na sąsiednich ulicach: Konopnickiej, Orlej, Granicznej. W najbliższych dniach przejdziemy też na ul. Gminną - dodał.

  Ul. Narutowicza ma być zamknięta do końca sierpnia. Kulminacja utrudnień nastąpi w lipcu, kiedy rozpocznie się przebudowa skrzyżowania Narutowicza, Lipowej i Piłsudskiego. Sygnalizacja na skrzyżowaniu zostanie wtedy wyłączona a ruch będzie się odbywał wahadłowo.

  Remont Narutowicza razem z przyległymi uliczkami będzie kosztował 12,1 mln zł.

  Objazdy


  Autobusy komunikacji miejskiej:
  8 - w kierunku Okopowej: przez Lipową - Krakowskie Przedmieście - Kołłątaja - Okopową; w drugą stronę - bez zmian;
  9, 39 - w obu kierunkach: Lipową - Krakowskie Przedmieście - Kapucyńską;
  909 - w kierunku Grygowej: Narutowicza - Lipową - Krakowskie Przedmieście - Kapucyńską - plac Wolności
  N1 - w obu kierunkach: przez - Lipową - Okopową - Narutowicza

  Dla pozostałych samochodów:
  Objazd został wyznaczony przez ul. Okopową i ul. Lipową, ale można też przejechać np. przez Chopina

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (19)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Remontowany odcinek ul.Narutowicza darmowym parkingiem dla wszyskich!!

  LUB (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Informacja dla wszyskich zmotoryzowanych mieszkańsów zamknietego na cztery miesiące odcinka ulicy Narutowicza.Wszyscy mieszkańcy którzy wykupili abonamenty w strefie płatnego parkowania mogą...rozwiń całość

  Informacja dla wszyskich zmotoryzowanych mieszkańsów zamknietego na cztery miesiące odcinka ulicy Narutowicza.Wszyscy mieszkańcy którzy wykupili abonamenty w strefie płatnego parkowania mogą zgłosic sie do biura Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie przy ul. Krochmalna 13j po zwrot opłaty (33zł) za cztery miesiące w których to ulica jest wyłączona z ruchu na czas remontu.Strefa płatnego parkowania w tym czasie nie obowiązuje nie będzie kontrolować abonamentów i biletów parkingowych.Straż miejska nie będzie karać mandatami za parkowanie na tym odcinku ulicy.

  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Narutowicza Darmowy Parking 24H

  LUB (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Informacja dla wsyskich zmotoryzowanych na ul.Narutowicza dozwolone jest darmowe parkowanie w strefie płatnego parkowania,wszyscy mieszkancy którzy wykupili abonamenty mogą zgłoscić sie do biura...rozwiń całość

  Informacja dla wsyskich zmotoryzowanych na ul.Narutowicza dozwolone jest darmowe parkowanie w strefie płatnego parkowania,wszyscy mieszkancy którzy wykupili abonamenty mogą zgłoscić sie do biura płanego parkowania o zwrot pieniedzy za cztery miesiace (33zł),Poniewaz w tym okresie nie beda kontrolowane abonamenty ani bilety parkingowe.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Chopina korek na całej długości

  J (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Nie, no nie ma siły, żeby nie było korków w godzinach szczytu 15-17 tak jak napisali w artykule. Zamknęli newralgiczną ulicę.
  Wczoraj Chopina o 15:35 calutka była zakorkowana od początku do końca,...rozwiń całość

  Nie, no nie ma siły, żeby nie było korków w godzinach szczytu 15-17 tak jak napisali w artykule. Zamknęli newralgiczną ulicę.
  Wczoraj Chopina o 15:35 calutka była zakorkowana od początku do końca, może dziennikarz analizował ruch wcześniej?
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dziwne objazdy i inne

  XYZ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

  Uważam, że objazd dla autobusów przez Krakowskie i Lipową jest bez sensu. Przecież przejazd np. 39 zajmie w szczycie ok. pół godziny: lubartowska-królewska-wyszyńskiego-bernardyńska-plac...rozwiń całość

  Uważam, że objazd dla autobusów przez Krakowskie i Lipową jest bez sensu. Przecież przejazd np. 39 zajmie w szczycie ok. pół godziny: lubartowska-królewska-wyszyńskiego-bernardyńska-plac wolności-narutowicza-kapucyńska-krakowskie-lipowa. Co najmniej pół godziny. Powinni puszczać przez okopową.
  A swoją drogą to zwróciłem uwagę na kilka faktów:
  a) W 2006 roku Pruszkowski zostawił miasto z 50 milionami długu. Wasilewski i jego zastępca/następca Żuk sprawili, że zadłużenie sięga MILIARDA czyli 20 razy więcej niż przed ośmiu laty.
  b) Remonty drogowe robi się przed wyborami: przebudowa Narutowicza, wymiana mostów na Smorawińskiego.
  c) Przez kilka miesięcy miasto nie mogło podłączyć prądu do trakcji na Felinie.
  d) Ignorancyjna polityka wobec zabytków: wieczny brak pieniędzy na remonty komunalnych kamienic (Grodzka 20, Niecała 3), dopuszczenie do termodewastacji unikalnych budynków.
  e) Budowa bezsensownego stadionu na miejscu śp. Cukrowni z której cukier był najsłodszy. Dziadom z motoru dać nie warto bo na III ligę do której spadną wystarczyłby taki na Wieniawie, a z Łęczny nikt nie przyjedzie bo mają u siebie a poza tym jak dojadą (budowa obwodnicy oznacza korki)
  f) Podobno starali się o ESK2012. Oto te 'starania': zamknięcie Wyzwolenia i Kosmosu, rozlatujący się wiadukt do zamku wyremontowany po przegranej, podobnie z mostem na Zamojskiej, zabite dyktą kamienice na starym mieście (nawet fasad nie ruszyli, jak w latach 50), bilboardy zasłaniające całe elewacje, no i cudowny Teatr NN ostoja wolności, tolerancji i multikulti, ciągłe przypominanie historii żydów lubelskich (zapominając, że przed samą wojną miasto było w 65 % polskie a Lublin nie składał się wyłącznie z Getta i Wieniawy)
  g) Podwyżki biletów. Wiem paliwo zdrożało ale to przesada. No cóż procedury przetargowe jasne jak bezksiężycowa noc muszą kosztować a i radomskiej hołocie w ortalionowych mundurach z plakietkami i tabletami trzeba z czegoś zapłacić. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nowa specjalność

  czytacz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  nadredaktor unajskiej. Po lotnisku traktorach, kolei przyjdzie pora na grabarzy

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  więcej kierowców wjeżdżało na Narutowicza - mimo ustawionych znaków zakazu

  nnn (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  Od razu widać cwaniaków za kierownicą - po co mam stać w korkach i objazdach,walę po staremu, w razie czego powiem,że nie zauważyłem znaków,itd. Taka postawa powinna być KARANA Z CAŁĄ...rozwiń całość

  Od razu widać cwaniaków za kierownicą - po co mam stać w korkach i objazdach,walę po staremu, w razie czego powiem,że nie zauważyłem znaków,itd. Taka postawa powinna być KARANA Z CAŁĄ SUROWOŚCIĄ, bo może ten kierowca nie zechce zobaczyć znaku STOP albo ustąpić pierwszeństwa i też powie: Nie zauważyłem? Podobnie jest na skrzyżowaniu pod zamkiem - mimo wygrodzenia dwóch pasów wszyscy wjeżdżają na dwa zamknięte omijając grzecznie stojących w kolejce,itd,itp. Nie dziwmy się więc, że prawo w naszym kraju, w tym drogowe jest lekceważone.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wiecie dlaczego korków nie było???

  znafffffffca bez zęba na przedzie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  Bo studenci mieli wolne np na KULu, a to oni generują największe korki swoimi samochodami.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ddd

  karolina (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  dziś były matury i trochę to zmieniło ruch na mieście, poza tym ludzie mieli jeszcze urlopy, za parę dni będzie sajgon

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ZA PRL BYŁO LEPIEJ

  dr Marco (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 17

  Za prl było dużo lepiej drogi były wyremontowane i nie było korków!!! a teraz co sami widzicie . wy młodzi nie wiecie jak dobrze było za PRL ja z kolegami donosiłem na sąsiadów jak chodzili do...rozwiń całość

  Za prl było dużo lepiej drogi były wyremontowane i nie było korków!!! a teraz co sami widzicie . wy młodzi nie wiecie jak dobrze było za PRL ja z kolegami donosiłem na sąsiadów jak chodzili do koscioła i pare groszy wpadło i pochwała od Pana Milicjanta ot to były czasy zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dr.Marco

  Dr.A (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 3

  Za PRL-u czerona świnio nie było tyle samochodów a te fatalne drogi to spuścizna prl-u,jesteś chorym człowiekiem napewno masz pokaźną księgę w SB.A donosiciel to najwieksze dno jakie istnieje na...rozwiń całość

  Za PRL-u czerona świnio nie było tyle samochodów a te fatalne drogi to spuścizna prl-u,jesteś chorym człowiekiem napewno masz pokaźną księgę w SB.A donosiciel to najwieksze dno jakie istnieje na ziemi.Komuna to było szambo a ty nadal w nim pływasz i masz gówna w ustach i głowie!!.Uważaj bo czasy się zmieniły i ktoś może na Ciebie donieść zomowcu!! zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gdyby nie PRL nie było by większości dróg teraz

  Mirek z Lublina (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Myślisz że te wszystkie drogi wybudowano niedawno, większość jest z tego PRL co tak nie lubicie. Gdyby nie PRL to jeździłbyś swoją furmanką od niemca co płakał jak sprzedawał po kocich łbach. Mnie...rozwiń całość

  Myślisz że te wszystkie drogi wybudowano niedawno, większość jest z tego PRL co tak nie lubicie. Gdyby nie PRL to jeździłbyś swoją furmanką od niemca co płakał jak sprzedawał po kocich łbach. Mnie przynajmniej za PRL było stać na nowy samochód z skromnej pensji milicjanta a was na co stać za 1680 brutto ? zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  brawo

  Polak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

  jak marco widzisz wszyscy sie smieją z ciebie haahahhhhhhhhhhhhhahahahahahahahahahha buhahahahahahh

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  :)

  Polo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  Dobre ;)


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ale..

  maciej w uszance (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 7

  g****** ! /nie stać cię dziadu na swoje pseudo.. ?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Płatna strefa parkowania nie obowiązuje!!

  xyz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  Kurier Lubelski pisze nieprawdę. Strefa płatnego parkowania na tym odcinku nie obowiązuje,nikt nie kontroluje biletów parkingowych,ten odcinek kontroluje straż miejska tak poinformowała mnie Pani z...rozwiń całość

  Kurier Lubelski pisze nieprawdę. Strefa płatnego parkowania na tym odcinku nie obowiązuje,nikt nie kontroluje biletów parkingowych,ten odcinek kontroluje straż miejska tak poinformowała mnie Pani z ul. Bernardyńska 6 .Każdy kto zaparkuje i kupi bilet,wsadzi go za szybę myśląc ze jest w porządku łamie prawo i bilet jest tego dowodem no i wydaje niepotrzebnie pieniadze.Po tym odcinku mogą jeździć jedynie mieszkańcy,pojazdy budowy,służby komunalne i zaopatrzenie.

  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Hmm

  24h (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  To po co tam stoja parkometry? Na mapie Narutowicza była własnie granica tej strefy...


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Na czas remontu

  xyz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Nie obowiązuje tylko na czas remontu ulicy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo