Zaczyna się remont w centrum Lublina. Stary deptak od maja będzie podobny do placu Litewskiego

  • Kurier Lubelski

jaxa

Przebudowa deptaka obejmie odcinek między ulicą Kapucyńską a Bramą Krakowska. Prace potrwają do połowy maja.
 MDRON.PL

Już od środy startuje przebudowa starej części deptaka. Tak przynajmniej zapowiedział ratusz. Przebudowa obejmie Krakowskie Przedmieście na odcinku od ul. Kapucyńskiej do Bramy Krakowskiej.

Prace zostały podzielone na osiem etapów. Na początek wykonawca zajmie się fragmentem od strony ul. Kapucyńskiej. Prace będą prowadzone na połowie szerokości deptaka między kamienicami o numerach Krakowskie Przedmieście 24 a Krakowskie Przedmieście 38 (prawa strona idąc w kierunku Bramy Krakowskiej).

 MDRON.PL

Deptak w Lublinie na chwilę przed remontem (ZDJĘCIA i WIDEO Z DRONA)

- Mieszkańcy mimo przebudowy będą mogli przez cały czas korzystać z deptaka - zadeklarowała Marzena Szczepańska, zastępca dyrektora Wydz. Inwestycji i Remontów UM Lublin.

Nowy „stary” deptak ma upodobnić się wyglądem do pl. Litewskiego. Pojawi się nowa nawierzchnia wykonana z kamienia, wymienione zostanie oświetlenie oraz posadzone nowe drzewa. Na jezdni ul. Królewskiej zlikwidowany będzie buspas.

Inwestycja pochłonie 12,78 miliona złotych.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

15.02.2018, 11:25

Won kot Alik

14.02.2018, 23:25

taki sam ohydnie łysy

14.02.2018, 14:38

przynajmniej ci nagradzani "nie pękają" jak płyty na Betonowym Placu dawniej zwanym Litewskim

14.02.2018, 12:31

czekamy na efekt końcowy

14.02.2018, 11:44

remont deptaka to jakieś 13 mln, a łącznie na inwestycje w 2018 pójdzie, bagatela, 500 mln z czego, jak co roku, zdecydowana większość zostanie przeznaczona na inwestycje drogowe - nie dramatyzować, Żuk wie co robi i zachowuje odpowiednie proporcje

14.02.2018, 11:43

Zawsze się znajdą jacyś malkontenci. Dogodzić wszystkim się nie da. Osobiście jestem zadowolony, że za chwilę stara część deptaka będzie wyglądać podobnie do nowej oraz wyremontowanego placu Litewskiego.Stara część deptaka ma już 20 lat i gołym okiem widać, że jest mocno nadgryziona przez ząb czasu i dość mocno odstaje wyglądem od Litewskiego.

14.02.2018, 11:26

Przelewy w PISie idą szybko

14.02.2018, 11:07

siekli ,z etyle udaje sie zrobić obecnej władzy....

14.02.2018, 11:02

Człenio chory na narcyzm chce przeciąć jeszcze jedną wstęgę na pomniku swojej pychy, zanim mieszkańcy odbiorą mu zabawki podczas jesiennych wyborów.

14.02.2018, 10:38

klepią o tym zadłużeniu, widać jedynie to przyszło w instrukcjach z Warszawki

14.02.2018, 10:34

a pisowskie klakiery niech tupią ze złości nóżkami

14.02.2018, 10:25

W końcu po tylu latah Litewski zrobiono i przy okazji deptak się odnowi, ale kto jak nie budowniczy Żuk miał to zrobić, na tego prezydenta zawsze można liczyć

14.02.2018, 10:24

to mozna i deptak zrobić jak są na to fundusze z Unii Europejskiej

14.02.2018, 10:22

a sute nagrody tylko dla pomazańców Jarosława

14.02.2018, 10:20

Lepiej na premie i nagrody dla swoich kase wydać

14.02.2018, 10:13

i kolejny wydatek na zachcianki ratusza, kiedy się skończy zadłużania Lublina. Czy ten "remont" skończy sią jak "remont" Placu Litewskiego ? ile już "utopiono" w naprawy ?

14.02.2018, 09:45

Uważasz, że nawierzchnia na Litewskim jest ładna? Nie ma zieleni wszędzie beton, do tego tak spartaczyli, że aż strach po tym chodzić, żeby zaraz nic nie pękało. Cały czas do wymiany... jak tak ma wyglądać deptak to ja dziękuję, ale się nie zgadzam. Poza tym skoro są długi to po co robić coś co jeszcze jest zdatne do użytku?

14.02.2018, 09:38

Super tylko uwazac na lochy przynajmniej pan Żuk coś po sobie zostawi

14.02.2018, 09:22

a zostawi wybetonowany.

14.02.2018, 09:22

ze nogi mozna polamac, ladna wizytowka

14.02.2018, 09:14

Tu Bryłowski ma 1000% racji.
Remont pl.Litewskiego był wybitnie FATALNY i DROGI!
I uwaga, Lublin już jest w 10-ce najbardziej ZADŁUŻONYCH gmin w Polsce!

14.02.2018, 08:30

"Nie podoba mi się to, bo zmienia charakter miasta. Decyzje powinno się podejmować z większą rozwagą – komentuje Bryłowski, który otwarcie krytykuje też decyzję o przedłużeniu deptaka do ul. 3 Maja. – Ja mam wrażenie, że to wszystko się rozwala, żeby ktoś zostawił po sobie ślad."

14.02.2018, 08:21

A nie chwalisz sie tym w internecie,chociaz nie ma czym.

14.02.2018, 08:13

Wszyscy włodarze Lublina po 89 roku,olali temat Zalew Zemborzycki albo udając ze coś robią albo nie robiąc nic.Alternatywą dla Zalewu miał być Słoneczny Wrotków ale w tym temacie tez szału nie ma.

14.02.2018, 07:35

Mam nadzieję ze przyjdzie i czas na zalew i tak duzo ram zrobili fo tego baseny wreszcie jest gfzie sie ochłodzić