MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zamość. O stanie sanitarnym miasta, sezonie kąpielowym i budżecie

Bogdan Nowak
Bogdan Nowak
Bogdan Nowak
Zamojscy radni miejscy spotkają się w poniedziałek (27 maja) na sesji RM. Wysłuchane zostaną m.in. sprawozdania z realizacji programu współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi oraz ze sposobu gospodarowania mieniem komunalnym. Ponadto zaprezentowana zostanie również ważna informacja o stanie bezpieczeństwa sanitarnego miasta. Nie tylko.

Podczas obrad będzie rozpatrywana także informacja na temat zaawansowania rzeczowego i finansowego projektu pt. "Rewitalizacja Starego Miasta w Zamościu" oraz kolejna, dotycząca oceny zasobów pomocy społecznej w Hetmańskim Grodzie. Pojawi się także raport z wykonania w 2023 roku Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w latach 2022 – 2023.

W programie także podjęcie uchwał w sprawie ustalenia sezonu kąpielowego oraz wykazu kąpielisk na rok 2024 na terenie miasta Zamość, określenia zasad udzielania dotacji z budżetu miasta na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach znajdujących się na obszarze miasta, ale nie stanowiących jego własności.

Rozpatrywane będą także ewentualne zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Miasta Zamość: obejmującego teren – jak to określono - w Jednostce Strukturalnej Nr 24: Centralna Dzielnica Przemysłowa, teren przy ul. Legionów pomiędzy ul. Jana Kilińskiego i linią kolejową.

W programie także zmiany w tegorocznej uchwale budżetowej i wieloletniej prognozie finansowej.

Obrady zaplanowano w zamojskim Ratuszu. Początek godz. 13.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski