Zapaśnicy z Lubelszczyzny na mistrzostwach świata w Turynie

Kwartet zawodników z Lubelszczyzny został powołany do reprezentacji Polski na 9. Akademickie Mistrzostwa Świata w zapasach kobiet i mężczyzn, które we wtorek rozpoczęły się we włoskim Turynie. Impreza zakończy się 30 października.

We Włoszech o medale w światowym czempionacie walczą reprezentanci Cementu Gryfa Chełm: Katarzyna Krawczyk (59 kg), Malwina Golczak (67 kg) i Marcin Kunysz (55 kg - styl klasyczny) oraz Radosław Marcinkiewicz z Górnika Łęczna (84 kg - styl wolny), który zakończył już swoje zmagania.

Marcinkiewicz w pojedynku ćwierćfinałowym uległ reprezentantowi Turcji - Serdarowi Boke i ostatetecznie sklasyfikowany został na siódmej pozycji. Mistrzem świata w tej kategorii został Piotr Janulov z Mołdawii.

Największą gwiazdą w polskiej reprezentacji jest brązowa medalistka olimpijska z Pekinu w 2008 roku, Agnieszka Wieszczek-Kordus, która wróciła niedawno na maty po urlopie macierzyńskim.

W imprezie startują zawodnicy z 40 krajów, w tym tak egzotycznych, jak Angola i Benin.