Zapaśniczki z województwa lubelskiego wywalczyły sześć medali podczas mistrzostw Polski młodziczek Zobacz zdjęcia

Zapaśniczki ZTS Sokół Lublin, razem z trenerem Rafałem Borycem
Zapaśniczki ZTS Sokół Lublin, razem z trenerem Rafałem Borycem materiały klubowe
Reprezentantki z klubów województwa lubelskiego wywalczyły sześć medali (1 złoty, 1 srebrny i 4 brązowe, podczas mistrzostw Polski młodziczek w zapasach, które zostały rozegrane w Nowinach. Najlepiej spisała się Marta Gajowniczek z Cementu-Gryfa Chełm, która stanęła na najwyższym stopniu podium w kategorii do 58 kg,

Bardzo dobry występ zanotowała też w imprezie Anna Flis z LUKS Suples Kraśnik, która została wicemistrzynią kraju w wadze do 50 kg. Kraśniczanka przegrała dopiero w finale, ulegając Nikoli Piechockiej (LKS Feniks Pesta Stargard).

– W tej wadze rywalizowało 27 zapaśniczek z całej Polski, więc na pewno lekko nie nie było. Myślę, że za rok będzie już złoto, bowiem Ania to bardzo systematyczna, utalentowana, a co najważniejsze, niezwykle pracowita zawodniczka, która nie boi się wyzwań. Oczywiście z determinacją o medale walczyły także jej koleżanki z klubu, uczennice SP w Rzeczycy Ziemiańskiej, Anna Bryczek, zajmując dziewiąte miejsce miejsce kategorii wagowej do 66 kg oraz najmłodsze w tej grupie wiekowej, debiutujące na zawodach tej rangi. Mam tu na myśli Oliwię Torbę, która była ósma w wadze do 42 kg oraz Agnieszkę Bryczek, trzynastą w kategorii do 66 kg – podkreśla Damian Jakóbczyk, wielokrotny medalista mistrzostw Polski, a obecnie trener LUKS Suples Kraśnik.

Brązowe krążki podczas czempionatu w Nowinach ponadto zdobyły: Natalia Orzyp z ZTS Sokoła Lublin i Natalia Ożarowska z Cementu-Gryfa Chełm (obie w kategorii do 39 kg) oraz Agata Kazanecka z Armat Stoczek Łukowski i Weronika Podolak z Cementu, startujące w wadze do 62 kg.

W klasyfikacji drużynowej Cement Gryf Chełm zajął trzecie miejsce (26 pkt.), przegrywając tylko z ekipami LKS Znicz Chęciny (32 pkt.) oraz Cartusią Kartuzy (27 pkt.). Na czwartym miejscu została sklasyfikowana drużyna GKS Armaty Stoczek Łukowski (22 pkt.), natomiast na szóstym zespół ZTS Sokół Lublin (19 pkt.). Z kolei wśród województw, lubelskie uplasowało się na drugiej pozycji (99 pkt), przegrywając tylko z mazowieckim (105 pkt.). Trzecie w punktacji generalnej było natomiast województwo dolnośląskie (70 pkt.).