Znakomite występy lubelskich pływaczek podczas MP w Gorzowie Wielkopolskim

Pływaczki lubelskiej Skarpy: Gabriela Bernat (z lewej) oraz Wiktoria Czarnecka prezentują znakomitą dyspozycję w tegorocznym sezonie archiwum klubu
Pływaczki z Koziego Grodu wywalczyły siedem medali, w tym dwa złote podczas I i II dnia letnich mistrzostw Polski juniorów do lat 14, które są rozgrywane na długim basenie w Gorzowie Wielkopolskim.

Mistrzyniami kraju zostały zawodniczki Skarpy Lublin: Gabriela Bernat i Wiktoria Czarnecka. Pierwsza z nich nie miała sobie równych na dystansie 200 m stylem grzbietowym (2.18,58), natomiast Czarnecka triumfowała na 50 m stylem motylkowym (29,27). Obie lublinianki są podopiecznymi trenera Andrzeja Świtkowskiego.

Bernat stanęła ponadto na najniższym stopniu podium na dystansie 50 m grzbietem (31,28), zaś Czarnecka zdobyła brąz w wyścigu na 100 m motylkiem (1.06,27).

- Nasze wszystkie medale dedykujemy pani Joannie Pizoń-Świtkowskiej, wieloletniej trenerce Skarpy Lublin, która zmarła 25 czerwca 2013 roku po długiej i ciężkiej chorobie - powiedziały Bernat i Czarnecka.

Dwa tytuły wicemistrzowskie przypadły Julii Adamczyk z MTP Lublinianka, która była druga na dystansach 200 m zmiennym (2.25,89) i 400 m zmiennym (5.10,77), a brąz na 50 m klasycznym dorzuciła ponadto jej koleżanka klubowa - Wiktoria Samuła, pokonując ten dystans w czasie 34,49.

W niedzielę na gorzowskiej pływalni odbędzie się ostatni dzień rywalizacji. W popołudniowych finałach zobaczymy cztery nasze zawodniczki: Wiktorię Czarnecką (200 m motylkiem), Gabrielę Bernat (100 m grzbietem) oraz Julię Adamczyk i Wiktorię Samułę, które popłyną w wyścigu finałowym na 100 m klasycznym. Początek sesji finałowej zaplanowano na godz. 16.30.