Znakomity występ lekkoatletów Spartana Lublin podczas ME w tureckim Kayseri

Reprezentacja Polski zajęła trzecią lokatę w rankingu medalowym
Reprezentacja Polski zajęła trzecią lokatę w rankingu medalowym archiwum PFSN
Czternaście medali, w tym pięć złotych to dorobek reprezentantów Polski podczas 8. mistrzostw Europy niesłyszących w lekkiej atletyce, które rozegrano w tureckim Kayseri.

W polskiej kadrze na tegoroczny czempionat znalazło się, aż pięciu lekkoatletów Spartana Lublin, którzy zanotowali znakomity występ w Turcji, wracając z 11. medalami.

Prawdziwą gwiazdą mistrzostw był Rafał Nowak z lubelskiego Spartana, który zdobył cztery złote medale, triumfując na dystansach 1500 m, 5000 m, 10000 m oraz 3000 m z przeszkodami. Nowak dorzucił jeszcze brązowy medal w biegu na 800 m.

Z trzema brązowymi medalami powróciła z Kayseri jego koleżanka klubowa Edyta Zaręba, która była trzecia na 800 m, 5000 m oraz 10000 m.

Bardzo dobry występ zaliczył również lublinianin Piotr Dragan, który w swoim debiucie w mistrzostwach Europy, stanął na najniższym stopniu podium w konkursie rzutu młotem.

Dwa brązowe medale wywalczyły ponadto męskie sztafety na dystansach 4x100 m i 4x400 m. Znaczny udział w tym mieli zawodnicy Spartana Lublin: Mariusz Świszcz i Grzegorz Kotowski, reprezentując biało-czerwone barwy.

Głównym trenerem reprezentacji Polski jest Regina Jakubowska, natomiast kierownikiem ekipy Renata Pietruszka. W Turcji przebywali również lekkoatletka Spartana Lublin - Dominika Bolek, pełniąca tym razem funkcję masażystki oraz Jarosław Janiec, wiceprezes Polskiej Federacji Sportu Niesłyszących i prezes Spartana Lublin.

W klasyfikacji medalowej Polska uplasowała się na znakomitym trzecim miejscu - 14 medali (5 złotych, 2 srebrne i 7 brązowych). Pierwsza lokata przypadła Rosji, natomiast druga Ukrainie.

Warto również dodać, że w przyszłym roku mistrzostwa świata seniorów, rozegrane zostaną w dniach 14-21 lipca w kanadyjskim Toronto.