Żółkiewska wygrała inauguracyjne zawody Polbank Cup 2011

Małgorzata Żółkiewska z MULKS Tomaszów Lubelski triumfowała na dystansie 3 km stylem klasycznym podczas inauguracyjnych zawodów w narciarstwie klasycznym - Bieg na Igrzyska, rozegranych na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. Jest to już drugi sezon cyklu imprez zaliczanych do Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich.

Tuż za tomaszowianką przybiegła Ewelina Pleskacz, natomiast na trzecim miejscu sklasyfikowana została Sylwia Molitor z UMKS Marklowice. Małgorzata Żółkiewska w zeszłym sezonie była bezkonkurencyjna w kategorii juniorek C. W sobotę ponownie pokonała wszystkie rywalki znakomicie otwierając nowy sezon.

- Cieszę, że znowu jestem w czołówce. Zdecydował finisz poprzedzony mocnym podbiegiem, na tym podbiegu bardzo pomógł mi trener, tłumaczył jak mam pokonać wzniesienie i dopingował na ostatnich metrach. Mam bardzo dużo mocnych rywalek w kategorii, muszę dobrze przygotować się fizycznie i psychicznie do kolejnych biegów - powiedziała zawodniczka MULKS Tomaszów Lubelski.

Zawodydy Polbank CUP 2011 przyciągnęły w Karkonosze zawodników z 42 klubów całej Polski, co jest kolejnym rekordem "Biegu na Igrzyska", a na starcie stanęła rekordowa ilość 462 biegaczek i biegaczy.

W niedzielę (16 stycznia) drugi dzień zmagań młodych biegaczy, tym razem techniką dowolną.