3. liga. Remisowe derby w Świdniku lepsze dla Lublinianki. Orlęta wleciały na podium

Dla fanów z regionu najciekawiej zapowiadała się konfrontacja Avii Świdnik z Lublinianką. Choć niedosyt jest po obu stronach, wynik 1:1 więcej radości przyniósł „Dumie Lublina”.

Podopieczni trenera Roberta Chmury pojechali do Świdnika z bagażem czterech ligowych porażek z kolei i pozycją tuż nad strefą spadkową. W innych nastrojach do spotkania przystępowali piłkarze Avii bijącej się o czołowe miejsca w lidze.

Początek lepszy okazał się jednak dla „Dumy Lublina”, która już w 5. minucie wyszła na prowadzenie. Efektownym strzałem tuż pod porzeczkę bramki rywali popisał się Tomasz Tymosiak (0:1). Od tego momentu na boisku działo się już nieco mniej. Obie ekipy miały swoje okazje, ale raczej nie z gatunku tych wybornych.

Szkoleniowiec gospodarzy w przerwie dokonał zmian zarówno w składzie jak i ustawieniu. Avia chciałą gonić wynik, ale uważać musiała na zagrożenie ze strony Lublinianki.

Świdniczanom pogoń udała się na kwadrans przed końcem, a z pomocą przyszedł golkiper gości, Stanisław Czarnogłowski. Po tym, jak przy dośrodkowaniu z rożnego wypuścił piłkę z rąk, tę z najbliższej odległości w siatce umieścił Rafał Kursa (1:1). Jak się okazało, więcej goli nie oglądaliśmy. Po spotkaniu Avia zajmuje 4. miejsce (16 punktów), Lublinianka jest 15. (7 pkt).

Ważną wygraną na swoim koncie zapisali piłkarze Orląt Radzyń Podlaski. Podopieczni Mikołaja Raczyńskiego, mimo że zagrać nie mogła aż piątka zawodników, pokonali na wyjeździe Podhale Nowy Targ 1:0.

Zwycięska bramka padła już w 2. minucie spotkania, a jej strzelcem został Michał Kobiałka (0:1). Zadziałał zorganizowany pressing, którego założenie skutkowało zdobyciem gola. W drugiej połowie inicjatywę początkowo przejęli gracze z Nowego Targu. Orlęta jednak wyszły spod naporu bez szwanku i ostatecznie odniosły piątą wygraną w sezonie (3. miejsce , 17 pkt).

W pozostałych meczach Podlasie Biała Podlaska przegrało w Ostrowcu Świętokrzyskim z KSZO 1:2, choć w 41. minucie prowadziło 1:0 i grało w przewadze liczebnej, a Chełmianka zremisowała z Wisłą Sandomierz 1:1.

Podlasie prowadzone przez Artura Renkowskiego znajduje się aktualnie na 12. miejscu (11 pkt), a Chełmianka Tomasza Złomańczu (również 11 pkt w dorobku) na 11.

W najbliższej serii gier do Chełma przyjedzie ligowy potentat, Wieczysta.

Avia Świdnik - Lublinianka Lublin 1:1 (0:1)
Bramki: Kursa 75 - Tymosiak 5.
Avia: Rosiak - Drozd, Mizierski, Kursa, Niewęgłowski, Maluga (46 Rak), Uliczny, Popiołek (46 Mykytyn), Zając, Kunca (46 Białek), Kompanicki (68 Kocoł). Trener: Łukasz Mierzejewski
Lublinianka: Czarnogłowski - Michota, Śledzicki, Futa, Brzyski (90+5 Malec), Chodziutko, Tymosiak, Rak (90+3 Miśkiewicz), Baran (78 Janaszek), Majewski, Paluch. Trener: Robert Chmura

Podhale Nowy Targ - Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 0:1 (0:1)
Bramka: Kobiałka 2
Orlęta: Kołotyło - Chaliadka (83 Zajac), Duchnowski, Kamiński, Szymala, Koszel, Mnatsakanyan (59 Szczygieł), Kobiałka, Sowisz, Ozimek (83 Madembo), Maj (82 Kuźma). Trener: Mikołaj Raczyński

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Podlasie Biała Podlaska 2:1 (0:1)
Bramki: Nawrot 67, Tymoszenko 90 - Mażysz 1
Podlasie: Misztal - Pigiel, Chyła, Kot (85 Galach), Kozłowski, Spring (73 Kosieradzki), Kobyliński (58 Bahonko), Podstolak (73 Kurowski), Andrzejuk, Wojczuk, Mażysz. Trener: Artur Renkowski