62. Plebiscyt Sportowy Kuriera Lubelskiego: Agnieszka Zimroz (Znicz Biłgoraj). Zdobyła dwa złote medale mistrzostw Polski

(Agnieszka Zimroz ze swoim trenerem)
(Agnieszka Zimroz ze swoim trenerem) Facebook/Agnieszka Zimroz
Kurier Lubelski po raz 62. wybierze „10 najlepszych sportowców województwa lubelskiego”. Jedną z kandydatek w tegorocznym Plebiscycie Sportowym jest Agnieszka Zimroz, sztangistka Znicza Biłgoraj.

2023 rok był niezwykle udany dla Agnieszki Zimroz i obfitował w wiele sukcesów. Najlepsza sztangistka z powiatu biłgorajskiego i zawodniczka Znicza Biłgoraj, zdobyła między dwa dwa złote medale mistrzostw Polski U23 i seniorów. Krajowy czempionat został rozegrany w Gdańsku.

Biłgorajanka, rywalizująca w kategorii wagowej do 87 kg zaliczyła trzy udane próby w rwaniu 80, 85 i 89 kg oraz dwie w podrzucie 100 i 105 kg. Przełożyło się to na łączny rezultat w dwuboju 194 kg, co dało Zimroz 217,83 punktów w klasyfikacji Sinclair’a.

– Chciałabym podziękować trenerowi Andrzejowi Strzałce za super starty i przygotowanie do zawodów. Dziękuję także tym wszystkim, którzy mi kibicowali w 2023 roku – podkreśla Agnieszka Zimroz.

W 2023 roku Zimroz reprezentowała bało-czerwone barwy podczas mistrzostw Europy senorów w Erywaniu. Zawodniczka z Biłgoraja w stolicy Armenii dobrze zaprezentowała się w rwaniu, w którym zajęła szóste miejsce. Niestety Polka nie zaliczyła jednak żadnego ciężaru w podrzucie, a próbowała pokonać 106 kg dwukrotnie i raz 107 kg. Ostatecznie nie została sklasyfikowana w dwuboju.

Uczestniczyła ponadto w czempionacie Starego Kontynentu U23, który odbył się w Bukareszcie. Zimroz na rumuńskim pomoście uplasowała się ósmej pozycji, zaliczając w dwuboju 183 kg (83 kg w rwaniu i 100 kg w podrzucie).

Partnerem jest Województwo Lubelskie. Lubelskie Smakuj życie!

Plebiscyt Sportowy Kuriera Lubelskiego jest najstarszym plebiscytem w województwie lubelskim. W tym roku nominowaliśmy 30 sportowców, a najlepszą dziesiątkę wybierze Kapituła. Wyniki ogłosimy podczas uroczystej Gali (16 lutego).