62. Plebiscyt Sportowy Kuriera Lubelskiego: Anhelina Łysak (Cement-Gryf Chełm). W Belgradzie bez medalu, ale z olimpijską kwalifikacją

Anhelina Łysak, zapaśniczka Cementu-Gryfa Chełm
Anhelina Łysak, zapaśniczka Cementu-Gryfa Chełm Cement-Gryf Chełm
Kurier Lubelski po raz 62. wybierze „10 najlepszych sportowców województwa lubelskiego”. Jedną z kandydatek w tegorocznym Plebiscycie Sportowym jest Anhelina Łysak, zapaśniczka Cementu-Gryfa Chełm.

Największym sukcesem Anheliny Łysak w 2023 roku jest bez wątpienia złoty medal mistrzostw Polski w kategorii 57 kilogramów.
Ale pochodząca z Ukrainy zapaśniczka, która od kilku lat reprezentuje już Polskę oraz klub z Chełma, w minionym roku miała okazję walczyć także o medale największych imprez - mistrzostw świata oraz Europy.

W rywalizacji o tytuł mistrzyni globu w Belgradzie Anhelina Łysak zajęła piąte miejsce w kategorii do 57 kg. W stolicy Serbii pokonała m.in. wicemistrzynię olimpijską i mistrzynię Europy, Białorusinkę Irinę Kuraczkinę. Niestety, w decydującej o brązie walce przegrała z Amerykanką Helen Louise Maroulis.

Brak medalu mistrzostw świata osłodził inny sukces. Piąte miejsce dało jej bowiem kwalifikację na tegoroczne igrzyska olimpijskie. - Długo pracowaliśmy na to. Oddałam serce na macie i widziałam, jak wszyscy mnie dopingowali. Jestem mega dumna! - cieszyła się po sukcesie. Łysak w Paryżu zadebiutuje na największej imprezie czterolecia.

Zapaśniczka Cementu-Gryfa startowała również w mistrzostwach Europy. Na tej imprezie także nie udało się jej wywalczyć medalu, ale tym razem rywalizowała w kategorii do 59 kg.

Anhelina Łysak zdobyła także złoty medal międzynarodowych mistrzostw Polski.

Partnerem jest Województwo Lubelskie. Lubelskie Smakuj życie!

Plebiscyt Sportowy Kuriera Lubelskiego jest najstarszym plebiscytem w województwie lubelskim. W tym roku nominowaliśmy 30 sportowców, a najlepszą dziesiątkę wybierze Kapituła. Wyniki ogłosimy podczas uroczystej Gali (16 lutego).