62. Plebiscyt Sportowy Kuriera Lubelskiego: Michał Rozmys (AZS UMCS Lublin). Zdobył cztery medale mistrzostw Polski seniorów

(Michał Rozmys z AZS UMCS Lublin w 2023 roku czterokrotnie stawał na podium mistrzostw Polski seniorów) fot. Elbrus Studio/AZS UMCS Lublin/azs.umcs.pl
Kurier Lubelski po raz 62. wybierze „10 najlepszych sportowców województwa lubelskiego”. Jednym z kandydatów w tegorocznym Plebiscycie Sportowym jest Michał Rozmys, lekkoatleta AZS UMCS Lublin.

Michał Rozmys sezon 2023 rozpoczął od dwóch złotych medali halowych mistrzostw Polski, które w lutym minionego roku odbyły się w Arenie Toruń. Zawodnik AZS UMCS sięgnął po tytuły mistrzowskie na dystansach 1500 i 3000 metrów.

Następnie (w marcu) reprezentował barwy narodowe mistrzostwach świata w Stambule. Rozmys awansował w Turcji do finału biegu na 1500 m, zajmując ostatecznie dziewiątą lokatę.

Sezon letni zakończył natomiast z dwoma medalami mistrzostw Polski, które zostały rozegrane na stadionie w Gorzowie Wielkopolskim. Podopieczny trenera Jacka Kostrzeby został mistrzem kraju w biegu na dystansie 800 m (1.46,95 s.) oraz wicemistrzem na 1500 m (3.41,82 s.). Na drugim z dystansów przegrał złoto o zaledwie 0,03 s., ulegając Filipowi Ostrowskiemu z RKS Łódź.

Rozmys w 2023 roku uczestniczył także w seniorskich mistrzostwach świata. 29-latek w stolicy Węgier, Budapeszcie, nie awansował jednak do półfinału biegu na 1500 m. W swojej serii eliminacyjnej uzyskał czas 3.36,26 s., ale był dopiero jedenasty w gronie czternastu zawodników, z których do dalszej fazy awansowała tylko najlepsza szóstka.

Lekkoatleta AZS UMCS Lublin ma także za sobą udane starty w mityngach krajowych i zagranicznych. Rozmys zajął m.in. trzecie miejsce w biegu na 1500 m, podczas zaliczanych do cyklu World Athletics Continental Tour Bronze zawodów Folksam Grand Prix Sollentuna. W Szwecji osiągnął rezultat 3.38,23 s.

Partnerem jest Województwo Lubelskie. Lubelskie Smakuj życie!

Plebiscyt Sportowy Kuriera Lubelskiego jest najstarszym plebiscytem w województwie lubelskim. W tym roku nominowaliśmy 30 sportowców, a najlepszą dziesiątkę wybierze Kapituła. Wyniki ogłosimy podczas uroczystej Gali (16 lutego).

Rozstrzygnęliśmy 61. Plebiscyt Sportowy Kuriera Lubelskiego....