Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Aktywny wypoczynek na rowerze i zwiedzanie Muzeum Wsi Lubelskiej lub Ogrodu Botanicznego UMCS. Czy będzie to możliwe?

Anna Paszkowska
Anna Paszkowska
Wejście do Muzeum Wsi Lubelskiej i Ogrodu Botanicznego UMCS są tylko od strony parkingu. Turyści, którzy korzystają z tras rowerowych i aktywnie spędzają wolny czas nie mają dogodnego wejścia. O spawie poinformowała nas nasza Czytelniczka.
Wejście do Muzeum Wsi Lubelskiej i Ogrodu Botanicznego UMCS są tylko od strony parkingu. Turyści, którzy korzystają z tras rowerowych i aktywnie spędzają wolny czas nie mają dogodnego wejścia. O spawie poinformowała nas nasza Czytelniczka. Łukasz Kaczanowski
Wejście do Muzeum Wsi Lubelskiej i Ogrodu Botanicznego UMCS są tylko od strony parkingu. Turyści, którzy korzystają z tras rowerowych i aktywnie spędzają wolny czas nie mają dogodnego wejścia. O spawie poinformowała nas nasza Czytelniczka.

Latem mieszkańcy Lublina chętnie korzystają z dobrej pogody i aktywnie spędzają wolny czas. To też dobra pora na odwiedzenie Muzeum Wsi Lubelskiej oraz Ogrodu Botanicznego, gdyż latem zachwycają roślinnością. To też idealne miejsca do wypoczynku na świeżym powietrzu w centrum miasta. Niektórzy chcieliby połączyć aktywności z wypoczynkiem.

- Botanik i Skansen są miejscami wypoczynku dla mieszkańców, weekendowego relaksu, który kojarzy się m.in. z wycieczkami rowerowymi. Wstęp do wyżej wymienionych instytucji możliwy jest jednak tylko od strony wielkich samochodowych parkingów, ścieżka rowerowa nie została wzięta pod uwagę. Skansen zamontował ostatnio bezobsługowe bramki, ale tuż obok głównej kasy przy ul. Warszawskiej. Dobrym pomysłem, który zwiększyłby dostępność do tej instytucji również dla mieszkańców osiedla Szerokie, byłoby zamontowanie takiej bramki przy ul. Wądolnej/ Agronomicznej - apeluje nasza Czytelniczka Marta.

Obecnie wejście do Ogrodu Botanicznego UMCS jest przy ul. Willowej, zlokalizowany jest tam parking oraz kasa biletowa.

- Uruchomienie dodatkowego wejścia do Ogrodu Botanicznego wymaga znacznych środków finansowych na zapewnienie odpowiedniej infrastruktury w tej części ogrodu, w tym utworzenia nowej kasy, a także zatrudnienia personelu do sprzedaży biletów czy utrzymania wewnętrznego parkingu. Przy galopującej inflacji i rosnących kosztach utrzymania, obecnie nie planujemy otwierać drugiego wejścia, jednak nie wykluczamy możliwości uruchomienia jego w przyszłości - wyjaśnia Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS.

Podobnie wygląda sytuacja ze skansenem, do którego dostaniemy się od al. Warszawskiej. Muzeum ma też wytyczony kierunek zwiedzania, który rozpoczyna się od recepcji i prowadzi na sektor Wyżyna Lubelska.

- Nie wykluczamy, że w przyszłości powstanie nowe wejście - liczymy na to, że w nowej perspektywie finansowej znajdą się środki na tego typu rozwiązania - powiedziała Violetta Dryło, kierownik Działu Edukacji i Promocji Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie.

Czasami wejście dogodne dla rowerzystów jest otwierane.

- Brama przy ul. Wądolnej/Agronomicznej jest wykorzystywana jako wejście podczas wydarzeń muzealnych odbywających się w sektorze Powiśle, np. podczas zeszłotygodniowej Nocy Św. Jana - Katarzyna Jachuła z działa administracyjnego Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie.

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski