Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Ambasadorzy Województwa Lubelskiego za 2023 rok – znamy laureatów. Sprawdź, kto otrzymał certyfikat Marka Lubelskie? [GALERIA]

Anna Paszkowska
Anna Paszkowska
Małgorzata Genca
Małgorzata Genca
25. edycja Gali nadania Honorowych Tytułów „Ambasador Województwa Lubelskiego 2023” oraz 18. edycja wręczenia certyfikatów projektu gospodarczego Marka Lubelskie odbyła się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.
25. edycja Gali nadania Honorowych Tytułów „Ambasador Województwa Lubelskiego 2023” oraz 18. edycja wręczenia certyfikatów projektu gospodarczego Marka Lubelskie odbyła się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Małgorzata Genca
Tytuł Ambasadora Województwa Lubelskiego za rok 2023 został przyznany w trzech kategoriach: osoba, firma i instytucja. Uhonorowani wnieśli istotny wkład w rozwój naszego regionu oraz w jego promocję w kraju i za granicą. Od teraz region może pochwalić się 84 laureatami tej nagrody. Zostały również wręczone 8 firmom certyfikaty Marka Lubelskie.

Tytuł ambasadora Województwa Lubelskiego

Honorowy tytuł Ambasadora Województwa Lubelskiego jest przyznawany od 1999 roku. Wyróżniania trafiły do tych, którzy wnoszą wkład w rozwój regionu poprzez swoją działalność gospodarczą, naukową, kulturalną, sportową, społeczną, a ich osiągnięcia budują dobry wizerunek w kraju i poza jego granicami. Do tej pory prestiżowym tytułem i statuetką uhonorowano 81 laureatów.

– Jestem zaszczycony i dumny, że mamy tak wielu znakomitych Ambasadorów – ludzi, instytucje i przedsiębiorstwa, dzięki którym nasze województwo jest dobrze postrzegane w Polsce, Europie i na świecie. Wszystkim nominowanym i nagrodzonym należą się wielkie wyrazy uznania oraz życzenia równie udanych działań i wybitnych osiągnięć w przyszłości. Bo sukcesy naszych Ambasadorów są sukcesami Województwa Lubelskiego, z którego pochodzą, z którym się utożsamiają, a niejednokrotnie wiążą z nim swoją życiową i zawodową aktywność – uważa Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Laureaci tytułu Ambasador Województwa Lubelskiego 2023 są wybierani w trzech kategoriach: firma, instytucja i osoba. W pierwszej wyróżnienie otrzymała SPIŻARNIA Sp. z o. o. w Lublinie. To jedna z największych polskich firm zajmujących się dystrybucją produktów spożywczych i artykułów chemiczno-kosmetycznych na rynkach zagranicznych. Zatrudnia ponad 450 pracowników oraz posiada centrum dystrybucyjne w Lublinie, a także magazyny w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii.

W kategorii instytucja zwyciężyła Politechnika Lubelska. Uczelnia w 2023 r. obchodziła jubileusz 70-lecia, jest regionalnym liderem pod względem liczby zgłoszeń patentowych i udzielanych praw własności przemysłowej. Współpracuje również z ponad 220 jednostkami naukowymi z 50 krajów. Regionalnie angażuje się m.in. w Politechniczną Sieć Via Carpatia oraz uczestniczy w Lubelskiej Unii Cyfrowej i w Regionalnym Centrum Medycyny Cyfrowej.

Tytuł Ambasadora Województwa Lubelskiego trafił do jednego z najbardziej znanych choreografów, aktora, scenarzystę i reżysera - Janusza Józefowicza. To twórca słynnych musicali, takich jak „Metro”, „Piotruś Pan”, „Romeo i Julia”, dyrektor artystyczny Teatru „Studio Buffo” w Warszawie. Artysta dzieciństwo spędził na Lubelszczyźnie – w Borzechowie i w Lublinie. Pierwsze sukcesy odnosił w regionie, a w III LO w Lublinie grał w zespole muzycznym, gdzie dał się także poznać jako utalentowany tancerz.

Certyfikat Marka Lubelskie

Podczas gali zostały również przyznane certyfikaty XVIII edycji programu promocji gospodarczej Marka Lubelskie. Laureatami zostali:

  • AMER-PHARMA Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie,
  • Cieleśnica S.A. z siedzibą w Rokitnie,
  • C2C Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie,
  • Greenland Technologia EM Sp. z o.o. z siedzibą w Janowcu n/Wisłą,
  • KARKO Robert Karkowski z siedzibą w Biłgoraju,
  • KOJPASZ Sp. J. Kossowski, Jakubiuk z siedzibą w Wisznicach,
  • MCL Łukasz Skowyra Restauracja Czarna Dama z siedzibą w Janowcu,
  • Spiżarnia Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Występy artystyczne na gali Ambasadora Województwa Lubelskiego

Gwiazdą wieczoru była jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek Anita Lipnicka. O oprawę muzyczną zadbali: trio kameralistek – Aleksandra Głuch (skrzypce), Justyna Hebda (harfa) i Justyna Czuryło (flet); wokalista i trębacz Mateusz Mijal oraz Wiktora Franciszka Trynkiewicz z zespołem MOONSET Cover Band.

Niespodzianką był spektakl Teatru Piaskowej Animacji, w którym Marina Rysicz „namalowała” piaskiem obrazki z 25-letniej historii Ambasadora Województwa Lubelskiego.

Zobacz fotorelację z sobotniej (3 lutego) uroczystości. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski