Avia Świdnik przegrała w meczu kontrolnym z Radomiakiem. Nowi gracze podpisali umowy

Marcin Puka
Krzysztof Kapica
Drugi mecz towarzyski przed nadchodzącymi rozgrywkami ma za sobą trzecioligowa Avia Świdnik. W sobotę, podopieczni Dominika Bednarczyka ulegli przed własną publicznością drugoligowemu Radomiakowi Radom 0:2.

W pierwszej połowie żółto-niebiescy grali w teoretycznie silniejszym składzie. Mecz był wyrównany, a obydwie drużyny mogły strzelić gole. Po zmianie stron Bednarczyk dokonał sporo roszad kadrowych (zagrało m.in. trzech zawodników testowanych, był to m.in. Kacper Kowalczyk z Radomiaka Radom), co sprawiło, że przewagę osiągnęli goście, którzy już niedługo rozpoczną zmagania od punkty (Avia rozgrywki zacznie w weekend 10/11 sierpnia). Radomiak w ciągu minuty zdobył dwie bramki, tym samym ustalając końcowy wynik potyczki.

Dobrą wiadomością jest fakt, że po sparingu z ekipą Mazowsza, kontrakt z Avią przedłużył Krystian Mroczek. 24-letni pomocnik ostatnio był na testach w drugoligowym Górniku Łęczna, ale ostatecznie zostaje w klubie z lotniczego miasta.

Avia podpisała umowy z nowymi zawodnikami. W żółto-niebieskich barwach grać będą Daniel Koczon i Roman Mykytyn.

Ten pierwszy może występować zarówno w pomocy, jak i w ataku. 36-latek jest wychowankiem Roztocza Szczebrzeszyn, a następnie grał m.in. w Tomasovii, Motorze Lublin czy Piaście Gliwice. Ostatnio Koczon występował w Stali Rzeszów, ale kilka dni temu działacze trzecioligowca poinformowali, że rezygnują z jego dalszych usług. W poprzednich rozgrywkach zagrał w 28 spotkaniach, ośmiokrotnie wpisując się na listę strzelców.

Mykytyn ma 27 lat. Środkowy obrońca ma bardzo dobre warunki fizyczne (188cm/82 kg). Ukraiński piłkarz w naszym kraju grał w Aleksandrii Aleksandrów, Stali Rzeszów, Wiśle Sandomierz, a ostatnio w trzecioligowym Sokole Ostróda.

– Nasza kadra nie jest jeszcze zamknięta. Szukamy jeszcze kilku zawodników. Najbardziej zależy mi na młodzieżowcach – wyjawia Bednarczyk. – Przede wszystkim chcemy wzmocnić rywalizację na bokach pomocy – dodaje.

18 lipca Avia zagra mecz kontrolny z innym trzecioligowcem, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Avia Świdnik – Radomiak Radom 0:2 (0:0)
Bramki: Rolinc 65, Sokół 66
Avia: Piotrowski – Drelich, Maluga, Mykytyn, Luciusz, Głaz, Mroczek, Białek, Prędota, Koczon, zawodnik testowany oraz Szymala, Kołodziej, Starok, Orzędowski, Wołos, Wójcik i trzech zawodników testowanych
Radomiak (I połowa): Haluch – Wawszczyk, Grudniewski, Klabnik, Świdzikowski, Jakubik – Szuprytowski, Pietroń, Filipowicz, Mikita,. Leandro; II połowa: Haluch – Grudniewski, Klabnik, Świdzikowski, Kaput, Makowski, Luz, Suchanek, Winsztal, Mikita, Leandro oraz Rolinc, Sokół, Kucharski, Bielikow, Hodowany