Avia Świdnik wygrała z Powiślakiem Końskowola

Kolejny sparing mają za sobą piłkarze trzecioligowej MKS Avii. Dzisiaj, świdniczanie pokonali przed własną publicznością występującego szczebel niżej Powiślaka Końskowola 3:1.

Żółto-niebiescy byli faworytem sobotniego meczu z Powiślakiem i ze swojej roli wywiązali się przyzwoicie. Wygrali 3:1, choć mogli dużo wyżej. Zabrakło im skuteczności, szczególnie w pierwszej części gry.

Wynik sparingu otworzył w 4 minucie Mateusz Wołos. Goście tylko raz, w pierwszej połowie, zagrozili bramce Avii i od razu zdobyli gola. Tuż przed przerwą świdniczanie wyszli na prowadzenie za sprawą Krystiana Mroczka, który wykorzystał dokładne podanie od Wołosa. Po zmianie stron, w szeregach gospodarzy oglądaliśmy głównie testowanych graczy i piłkarzy rezerwowych. Udało im się zdobyć jedną bramkę, a na listę strzelców ponownie wpisał się Mroczek.

W ekipie Jacka Ziarkowskiego ponownie oglądaliśmy byłego zawodnika Motoru Lublin, pomocnika Piotra Piekarskiego, który powinien na dniach podpisać kontrakt z trzecioligowcem. Podobnie wygląda sprawa innego motorowca Iwana Dikija. Obrońca, w minionym tygodniu nie uczestniczył w zajęciach z powodu choroby, ale w poniedziałek ma stawić się w klubie.

Wyjaśniła się przyszłość Adama Nowaka. Czołowy zawodnik Avii z rundy jesiennej, przynajmniej przez najbliższe pół roku będzie kontynuował karierę w świdnickim klubie. Jedynym pytaniem bez odpowiedzi pozostaje więc kwestia Konrada Zacharskiego. Bramkarz ma czas do poniedziałku, by zdecydować czy zostaje w Świdniku.

W kolejnym meczu towarzyskim, 8 lutego (godzina 17), Avia zmierzy się w Zamościu z Hetmanem.

Avia Świdnik – Powiślak Końskowola 3:1 (2:1)
Bramki: Wołos 4, Mroczek 45, 75 – Kopeć 30

Avia: (I połowa): zawodnik testowany, Maciejewski, zawodnik testowany, Bogusz, Nowak, Wołos, Orzędowski, Piekarski, Czułowski, Mroczek, Białek; Avia (II połowa): zawodnik testowany (Gieresz), Herda, zawodnik testowany (Kozłowski), zawodnik testowany, Maciejewski, Mroczek (Joć), Nowak (Feret), Piekarski, Jeleniewski, zawodnik testowany, Białek (Starok)

Powiślak: Żuber (31 Krawczak, 62 Bicki) – Gołębiowski, Antoniak, Grzegorczyk, Pięta, Banaszek, Giziński, Sułek, Salamandra, Kopeć, Kamola oraz Kowalczyk, Wankiewicz, Leszczyński, Przychodzień, Niećko, Brudz, zawodnik testowany, zawodnik testowany