AZS UMCS Start Lublin II przegrał wyjazdowe starcie z SKS Starogard Gdański. Zobacz zdjęcia

Koszykarze AZS UMCS Start II Lublin przegrali na wyjeździe ze ekipą SKS Starogard Gdański 94:98, w 2. kolejce rozgrywek Suzuki 1. Ligi. Najskuteczniejszy w szeregach lublinian był Bartosz Ciechociński, zdobywca 22 pkt.

Oba zespoły na inaugurację Suzuki 1. Ligi zanotowały wygrane. SKS na wyjeździe pokonał Miasto Szkła Krosno, natomiast zespół z Lublina okazał się lepszy siebie od Księżaka Łowicz. Zapowiadał się więc niezwykle zacięty oraz emocjonujący mecz i tak zresztą było.

Pierwsza kwarta rozpoczęła się od prowadzenia lublinian 5:0 i do 5. minuty goście mieli cały czas kilka oczek przewagi. Gospodarzom udało się co prawda doprowadzić do remisu po 12, ale w kolejnych minutach ponownie na parkiecie dominowali lublinianie, prowadząc po premierowej odsłonie sześcioma punktami (28:22).

W drugiej kwarcie ekipa z Koziego Grodu odskoczyła nawet na dziesięć oczek, jednak gospodarze nie poddawali się, łapiąc kontakt z lubinianami (39:41). Drużyna trenera Przemysława Łuszczewskiego ponownie wypracowała sobie 7-punktową przewagę (48:41), pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie wynikiem 52:49 dla gości.

Po zmianie stron SKS szybko wyszedł na prowadzenie 56:55, ale znowu lepiej zaczęli prezentować się zawodnicy z Lublina i w połowie tej części gry prowadzili 64:56. Gospodarze gonili ekipę AZS UMCS Start II i przed decydującą odsłoną mieli tylko dwa punkty straty (74:76).

Ogromne emocje były do końca potyczki. Na 3,5 minuty przed końcem, team ze Starogard Gdańskiego przegrywał jeszcze sześcioma punktami, ale minutę później po trójce Bartłomieja Karolaka doprowadzili do remisu 89:89. Na pierwsze prowadzenie w spotkaniu wyprowadził z kolei miejscowych Filip Stryjewski, który najpierw wykorzystał jeden z dwóch rzutów wolnych, a następnie przechwycił piłkę i zdobył punkty. O zwycięstwie przesądziła niesamowita trójka Stryjewskiego na 45 sekund przed końcem meczu, która dała miejscowym pięć oczek przewagi 97:92.

- Na pewno był to mecz walki i koszykarsko byliśmy na tym samym poziome. SKS Starogard Gdański to bardzo mocny zespól i jestem bardzo dumny z chłopaków, że utrzymywaliśmy prowadzenie przez bardzo długi okres. Zabrakło nam trochę szczęścia, trochę zgrania, a przede wszystkim na co dzień nie mamy możliwości wspólnych treningów w takim zestawie zawodników Zabrakło więc zrozumienia w nerwowej końcówce i myślę, że to zaważyło na wygranej gospodarzy - mówi Przemysław Łuszczewski, szkoleniowiec AZS UMCS Start II Lublin.

W następnej kolejce lublinianie zmierzą się przed własną publicznością ze Zniczem Basket Pruszków. Spotkanie zostało zaplanowane w niedzielę, 10 października.

SKS Starogard Gdański - AZS UMCS Start II Lublin 98:94 (22:28, 27:24, 25:24, 24:18)

SKS: Stryjewski 28, Ryżek 20, Karolak 12, Szymański 10, Pietras 9, Kpwalenko 8, Burczyk 6, Sadło 5. Trener: Bartosz Sarzało

AZS UMCS Start II: Ciechociński 22, Stopierzyński 18, Walda 18, Pszczoła 11, Wąsowicz 11, Obarek 7, Myśliwiec 5, Ziółko 2. Trener: Przemysław Łuszczewski

Sędziowali: Marcin Gawron, Jacek Dolski, Krystian Michalski