MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bee Friendly! Jesteśmy dla pszczół… i istniejemy dzięki nim!

Redakcja
Kiedy pszczoła znajdzie źródło wyśmienitego nektaru lub pyłku, wykonuje specjalny lot przy ulu zwany tańcem. Zatacza koła, kręci ósemki i półkola. Tym sposobem informuje i wysyła swoje siostry do źródła odkrytego skarbu. Niestety, pszczoły nie nauczyły się tego, w jaki sposób przekazać ludziom, że w ostatnich latach ich środowisko naturalne staje się dla nich zagrożeniem poprzez nasze nieodpowiedzialne działania. Kurier Lubelski przychodzi im z pomocą! W końcu jesteśmy po to by szukać, słuchać i przekazywać informacje! Rozpoczynamy akcję Bee Friendly!

Poznajcie stworzenia od których zależy życie na naszej planecie

Ogłaszamy zatem, że poinformujemy Was o wszystkim, czego pszczoły nie są w stanie same powiedzieć. Nie będziemy kręcić kółek ani ósemek, nie będziemy machać skrzydełkami. Opiszemy życie pszczół, ich piękno, pracę i tajemnice, strzeżone przez ule. Zaprosimy Was na warsztaty edukacyjne podczas, których poznacie stworzenia, od których zależy życie na naszej planecie. Nauczymy Was też, jak korzystać z darów naszych przyjaciółek i jak odwdzięczyć się im, budując dla nich hotele.

Kiedy pszczoła zniknie z powierzchni Ziemi...

Na początek chcemy przypomnieć słynne słowa Karola Darwina, które świat usłyszał dzięki Albertowi Einsteinowi. Brzmią one: „Kiedy pszczoła zniknie z powierzchni Ziemi, człowiekowi pozostaną już tylko cztery lata życia. Skoro nie będzie pszczół, nie będzie też zapylania. Zabraknie więc roślin, potem zwierząt, wreszcie przyjdzie kolej na człowieka..."

Minęły wieki i dziś pszczoły, zarówno hodowlane, jaki i dzikie, codzienne atakowane są przez pestycydy, zintensyfikowane rolnictwo i zmiany klimatyczne. Wydawałoby się, że ludzkość pragnie sprawdzić myśl Darwina. Odradzamy i przyłączamy się do apeli dzisiejszych naukowców.

Zaś ci alarmują, że jeżeli nie powstrzymamy niekorzystnego trendu, z powierzchni naszej planety może zniknąć wiele gatunków pszczół, a wkrótce po nich życie na Ziemi. Już dziś blisko 222 gatunki pszczół, z 460 gatunków tych owadów żyjących w Polsce, są zagrożone wyginięciem.

Kolejny fakt mówi o tym, że pszczoły są odpowiedzialne za zapylanie około 80 procent roślin uprawnych w Europie. Wraz ze zniknięciem tych owadów, produkcja żywności dramatycznie spadnie, a w rezultacie przełoży się to na masowy głód.

Wspólnie pomóżmy pszczołom

W imieniu społeczeństwa pszczół zapraszamy Was do działania i pomocy tym owadom. Na początek, 11 czerwca, odbędą się warsztaty edukacyjne w Centrum Spotkania Kultur. Na jego dachu działa najsłynniejsza i najpiękniejsza pasieka w Lublinie.

Z kolei 17 czerwca zapraszamy wspólnie z pszczołami do Galerii Twierdza Zamość, gdzie odbędą się warsztaty edukacyjne. Podczas warsztatów nauczycie się między innymi wykonywania świec i hoteli dla pszczół.

29 czerwca w Galerii Vivo! w Lublinie spotkamy się na wspólnym miodobraniu. Szczegóły wydarzenia wkrótce.

O kolejnych wydarzeniach poinformujemy wkrótce, tuż po konsultacjach z pszczołami.

Nie jesteśmy sami!

A teraz wielka siódemka naszych partnerów, którzy wspierają nas wiedzą, doświadczeniem i nie tylko. Do naszej akcji przyłączyli się: Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Zespół Szkół

Rolniczych Pszczela Wola, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie, Polska Korporacja Recyklingu Sp. z o.o. w Lublinie, Galeria Twierdza Zamość, VIVO! Lublin, Castorama Zamość, Ul-Pol Producent uli poliuretanowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grosicki kończy karierę, Polacy przed Francją czyli STUDIO EURO odc.5

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski