Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bezpłatne badania na obecność markerów nowotworowych. Będzie mogło z nich skorzystać nawet 2 tys. osób

Aleksandra Szymczak
Aleksandra Szymczak
Darko Stojanovic/pixabay
Od 4 stycznia można rejestrować się na badania przesiewowe na obecność markerów nowotworowych układu pokarmowego. Na pierwszym etapie akcja zostanie skierowana do grupy osób w wieku „40+” zamieszkałych i zameldowanych na terenie województwa lubelskiego. W ramach akcji planowane jest przebadanie blisko 2 tys. osób.

Z inicjatywy fundacji "Partnerstwo dla Wschodu" 4 stycznia ruszyła akcja profilaktyczna, której celem jest przeprowadzenie badań na grupie osób powyżej 40 roku życia.

Badania na obecność markerów nowotworowych układu pokarmowego wykonywane w ramach akcji będą całkowicie bezpłatne dzięki firmom Snibe oraz Genomika – laboratorium medyczne. Badania przeznaczone są dla osób dorosłych zamieszkałych na terenie Polski. Pierwszeństwo maja osoby ze skierowaniami od lekarza z współpracującymi POZ oraz z voucherami np. honorowi krwiodawcy (vouchery będą dostępne w RCKIK).

Przy okazji badań można wykonać pakiet Profilaktyka 40+ (w tym celu należy uzyskać nr skierowania pod nr tel 800 100 101) oraz inne badania (te już będą odpłatne) takie jak CRP, pakiet wątrobowy, diabetologiczny itd. Panowie PSA a Panie TSH.

Pierwszeństwo wzięcia udziału w Akcji zgodnie z regulaminem mają: zarejestrowani w jednostce organizacyjnej publicznej służby krwi Honorowi Dawcy Krwi oraz osoby uprawnione do uczestnictwa w programie „Profilaktyka 40+”, które wyrażą zgodę na poddanie się badaniu w ramach tego programu. Pacjenci z POZ będą przyjmowani wymiennie z pacjentami na badanie markerów nowotworowych.

Wynik pozytywny nie oznacza istnienia nowotworu a konieczność wykonania dodatkowych badań.

Podniesiony marker może być również w wyniku choroby owrzodzeniowej, dlatego każdy wynik należy skonsultować z lekarzem.

Punkty poboru w Lublinie:

  • Poniedziałek, środa, piątek: 8:15-10:30, ul. Kaprysowa 7
  • Wtorek, piątek: 7:30-10:30, ul. Wallenroda 15
  • Czwartek: 8:15-10:30, ul. Odlewnicza 3
  • Poniedziałek – piątek: 7:30-10:30, ul. Topolowa 7, (tylko w tym punkcie realizowana jest profilaktyka P40 PLUS)

Rejestracja rozpoczęła się 4 stycznia i potrwa do końca marca lub do wykonania 2000 badań.

Fundacja "Partnerstwo dla Wschodu" jest organizacją "non profit", która organizuje nieodpłatną akcję profilaktyki nowotworowej na terenie woj. lubelskiego pod hasłem "BYĆ RAZEM". Jej celem jest zainteresowanie mieszkańców problematyką nowotworową i sposobami ich wykrywania. Głównym darczyńcą Akcji "Być Razem" jest Genomika Laboratorium Medyczne.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski