Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Biomed Lublin pomimo trudnej sytuacji chwali się zyskiem

OPRAC.:
Ismena Cieśla
Ismena Cieśla
Przypomnijmy, że Biomed Lublin działa prężnie od 1944 roku. Spółka wytwarza wiele produktów leczniczych, które są cenione przez lekarzy w kraju i za granicą. Firma ciągle się rozwija i stara się oferować odbiorcom coraz lepsze rozwiązania.
Przypomnijmy, że Biomed Lublin działa prężnie od 1944 roku. Spółka wytwarza wiele produktów leczniczych, które są cenione przez lekarzy w kraju i za granicą. Firma ciągle się rozwija i stara się oferować odbiorcom coraz lepsze rozwiązania. Biomed-Lublin
Pomimo trudnej sytuacji wokół, lubelska Biotechnologiczna Spółka może pochwalić się sukcesem w minionym kwartale. Firma nie spoczywa na laurach i zapowiada kolejne kroki.

W trzecim kwartale 2022 roku spółka odnotowała 1,54 mln zł jednostkowego zysku netto. W analogicznym okresie 2021 roku spółka zapisała stratę około 0,6 mln netto. Sukces wiąże się ze wzrostem sprzedaży w pozostałych kwartałach 2022 roku.

- Dynamicznie poprawiające się wyniki napawają optymizmem. Tegoroczny, dwucyfrowy wzrost zysków operacyjnych - dzięki wejściu Onko BCG na nowe rynki oraz inkrementalnej sprzedaży dotyczącej pozostałych produktów – jest dowodem solidnych fundamentów biznesowych Biomedu. Pomimo konfliktu w Ukrainie (był to jeden z kluczowych rynków) i bardzo wysokiej inflacji (zwłaszcza materiałów produkcyjnych), dochodowość biznesu rośnie. Duża w tym zasługa efektywnego zarządzania kosztami. Istotny wpływ na dynamiczną zwyżkę przychodów ma skokowy wzrost sprzedaży Onko BCG. Przygotowujemy się do wejścia na nowe rynki z produktami Onko. Liczymy też na powrót na rynek ukraiński w perspektywie średniookresowej. Chcemy dalej dynamicznie rosnąć, w czym powinna pomóc dalsza ekspansja zagraniczna – komentuje Mieczysław Starkowicz, prezes zarządu Biomedu Lublin.

O skuteczności działania lokalnego producenta leków jest jego wejście na rynek zagraniczny. Produkty Onko BCG trafiają na hiszpański rynek, a także zostały zarejestrowane na rynkach holenderskim, niemieckim i szwajcarskim. Szczepionki przeciwgruźlicze produkcji Biomedu trafiły na rynek rumuński.

Pomimo trwającego konfliktu na Ukrainie i rosnącej inflacji (co wiąże się także ze wzrostem cen surowców produkcyjnych) spółka odnotowała 148% wzrost sprzedaży swojego produktu - Onko BCG, a także sześcioprocentowy wzrost sprzedaży Distreptazy. Pozostałe produkty firmy także zanotowały wzrost, oprócz szczepionki przeciwgruźliczej, ale tutaj firma przypomina, że jej sprzedaż jest zależna od harmonogramu dostaw określonego w wygranym przetargu na rynku krajowym.

Pomimo odnotowanego sukcesu, spółka nie zwalnia tempa i zapowiada kolejne przedsięwzięcia. Priorytetem jest ciągły rozwój produktów leczniczych BCG oraz związana z tym budowa Zakładu Produkcyjnego Onko BCG oraz Centrum Badawczo-Rozwojowego. W planach długofalowych władze zapowiadają ekspansję na nowe rynki zagraniczne, zbudowanie na nowo autorskiej linii probiotyków, rozbudowanie portfolio i współpraca z największymi światowymi koncernami farmaceutycznymi.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski