Bloki przy Dolnej 3 Maja trafiły do inwestycyjnej zamrażarki

Jakub Sarek
Jakub Sarek
Na tej działce zlokalizowanej u zbiegu Dolnej 3 Maja i al. Solidarności miały stanąć trzy bloki ze 135 mieszkaniami
Na tej działce zlokalizowanej u zbiegu Dolnej 3 Maja i al. Solidarności miały stanąć trzy bloki ze 135 mieszkaniami Łukasz Kaczanowski
Do inwestycyjnej poczekalni wraca pomysł na budowę trzech bloków z ponad 100 mieszkaniami przy ul. Dolnej 3 Maja. Deweloper wycofał wniosek o dopuszczenie takiej budowy z wykorzystaniem "lex deweloper". To już czwarta taka sytuacja w ciągu dwóch lat.

Spółka TKM Global Tomasz Księżopolski wycofała wniosek o umożliwienie budowy trzech bloków przy ul. Dolnej 3 Maja. Inwestycję chciała realizować z wykorzystaniem specustawy mieszkaniowej, zwanej potocznie "lex deweloper".

- Postępowanie w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji mieszkaniowej i towarzyszącej stało się bezprzedmiotowe. Organ jest związany cofnięciem wniosku, a inwestor nie musi podawać przyczyny czy też uzasadnienia swojego działania w tym zakresie - informuje Justyna Góźdź z biura prasowego ratusza.

To już czwarta taka sytuacja - po raz pierwszy wniosek o dopuszczenie budowy został złożony w maju 2021 r. Aktualnie wycofany pochodził z początku lutego 2023 r. Inwestycja uzyskała pozytywną opinię konserwatora zabytków, o jej realizacji mieli debatować radni miejscy podczas ostatniej sesji Rady Miasta. Skąd taka decyzja TKM Global? Kilkukrotnie próbowaliśmy skontaktować się ze spółką, niestety bezskutecznie.

Pierwotnie inwestycja była planowana u zbiegu Dolnej 3 Maja z al. Solidarności - chodzi o działkę o powierzchni 0,88 ara, położoną naprzeciwko przystanku komunikacji miejskiej. Na części z tej parceli działa komis samochodowy.

- Planujemy budowę zespołu trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z garażem podziemnym, infrastrukturą techniczną oraz obsługą komunikacyjną przy ul. Dolnej 3 Maja – opisywał charakter inwestycji Tomasz Księżopolski we wniosku złożonym do ratusza.

Projekt zakładał budowę łącznie 135 mieszkań. Ich powierzchnia wahała się od 25 metrów kwadratowych do 125 mkw. Najwyższy z obiektów miał składać się z siedmiu pięter, z kolei najniższy z czterech.

Od 2019 r. miejscy radni wyrazili zgodę tylko na jedną inwestycję w trybie specustawy mieszkaniowej. Chodzi o budowę czterech bloków przy ul. Gospodarczej.

Gazeta Lubuska. Ewakuacja w Zielonej Górze. W garażu były bomby

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie