MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Budki nietelefoniczne będą turystyczną atrakcją Włodawy. Już wkrótce opowiedzą historię miasta

Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
Jedna budka nietelefoniczna  stanie obok ławeczki Krystyny Krahelskiej.
Jedna budka nietelefoniczna stanie obok ławeczki Krystyny Krahelskiej. Wiesław Muszyński Facebook
Już wkrótce we Włodawie pojawią się dwie budki nietelefoniczne. Są wstępne projekty budek, które staną w centrum Włodawy. To ms być atrakcja turystyczna jakiej we Włodawie jeszcze nie było. Będą z nich mogli korzystać zarówno turyści, jak też mieszkańcy.

Umowa z projektantem i wykonawcą budek nietelefonicznych Maciejem Hanuskiem, a burmistrzem Włodawy Wiesławem Muszyńskim została już podpisana.

Jedna budka stanie obok ławeczki Krystyny Krahelskiej

Jedna budka nietelefoniczna poświęcona Krystynie Krahelskiej stanie tuż obok pomnika - ławeczki harcerki, Powstańca Warszawskiego, postaci Syreny Warszawskiej, która mieszkała we Włodawie. Te właśnie niezwykle historie z pobytu Krystyny Krahelskiej we Wlodawie, będzie można posłuchać w specjalnym aparacie nietelefonicznym zaróno w języku polskim, jak też angielskim.

Z kolei druga budka nietelefoniczna stanie we włodawskim Czworoboku

Tutaj turyści oraz mieszkańcy będą mogli wysluchać kilka bardzo ciekawych opowieści o starej, przedwojennej Włodawie i tym miejscu. Będzie też o tym jak Sienkiewiczowski Bohun leczył rany we Włodawie po słynnym pojedynku z Panem Wołodyjowskim (wszystkie opowieści również w języku polskim i angielskim).

Jak będą wyglądać budki nietelefoniczne?

Oba obiekty wykonane będą w konstrukcji aluminiowej. Przybliżone wymiary budek to 0,90 m x 0,90 m, wysokość - 2,40 m. Na ścianach okiennych będą znajdować się grafiki związane z danym miejscem. Obie budki będą trwale związane z podłożem. Wewnątrz zostaną zamontowane aparaty telefoniczne, w których zostanie zainstalowany system umożliwiający odtwarzanie opracowanego tekstu. Długość nagrania w każdym z obiektów ma wynosić do 30 minut.

Dla turystów i mieszkańców

- Rozwijamy Włodawę pod względem turystycznym, aby było coraz więcej ciekawych miejsc w naszym mieście, aby była coraz bardziej atrakcyjna dla mieszkańców i turystów - mówi Wiesław Muszyński burmistrz Wlodawy. - Dzięki tym instalacjom będzie można odkryć ciekawe a często nieznane karty z historii naszego miasta. Za ich pośrednictwem będziemy również zachęcać do udziału w różnego rodzaju wydarzeniach odbywających się w naszym mieście - dodaje burmistrz.

Jaki będzie koszt instalacji budek nietelefonicznych?

Koszt wykonania instalacji budek wyniesie 86 tys. złotych. Na ten cel miasto uzyskało dotację z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, które pokryje ponad 60% kosztów.

[/b]

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski