Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Budżet obywatelski Lublina: 15 milionów czeka na rozdanie

Artur Jurkowski
Wypożyczalnie rowerów - jeden z 57 zwycięskich projektów w budżetach obywatelskich 2015 i 2016 r.
Wypożyczalnie rowerów - jeden z 57 zwycięskich projektów w budżetach obywatelskich 2015 i 2016 r. Małgorzata Genca
Kilkanaście projektów, w tym 8 przez internet, zgłosili do tej pory lublinianie do trzeciej edycji budżetu obywatelskiego. Nabór trwa od połowy marca.

- Rok temu na tym etapie procedur mieliśmy porównywalną liczbę złożonych projektów. Nie ma powodów do niepokojów. Prawdziwy wysyp wniosków będziemy mieli w ostatnich dniach naboru - przekonuje Piotr Choroś z Kancelarii Prezydenta Lublina.

Nabór zgłoszeń do budżetu obywatelskiego Lublina 2017 r. jest na półmetku. Termin upływa 14 kwietnia o północy.

Osiem ze zgłoszonych wniosków złożono przez internet. To nowa formuła. Obowiązuje od tego roku. W poprzednich dwóch edycjach budżetu propozycje można było składać tylko w papierowej formie.

Wśród „elektronicznych” wniosków dwa to projekty duże (wartość od 500 001 zł do 1,2 mln zł). - Jeden z nich dotyczy budowy boisk przy ul. Sławinkowskiej - wskazuje Choroś.

Drugi to przekształcenie wąwozów między Czubami a LSM w miejsce do aktywnego wypoczynku i rekreacji (1,2 mln zł). Ten projekt walczył o realizację w dwóch poprzednich edycjach budżetu. Bezskutecznie. - Do trzech razy sztuka, mam nadzieję, że teraz się uda - mówi Andrzej Gołacki, autor projektu.

W wąwozach miałaby powstać m.in. ścieżki rowerowe, ścieżki dla biegaczy, plac zabaw dla dzieci, tor przeszkód, siłownia pod chmurką. Obok stref sportowych byłyby też trzy miejsca na pikniki.

Kolejnych sześć zgłoszeń przez internet to projekty małe o wartości do 0,5 mln zł. Wśród nich m.in.: plac do ćwiczeń street workout’u na Tatarach (nad Bystrzycą w rejonie ul. Przyjaźni), przystanek komunikacji miejskiej (w stronę centrum) przy al. Warszawskiej na Sławinku, ale też chodnik przy ul. Jasińskiego wraz z wypożyczalnią roweru miejskiego przy ul. Baśniowej lub Kolorowej oraz progi zwalniające na jezdni na ul. Bohaterów Monte Cassino i Powstańców Śląskich.

Ratusz liczy, że w tej edycji budżetu zostanie złożonych ok. 200 projektów. - 84 wnioski są już w trakcie opracowywania przez pomysłodawców w formule zgłoszenia internetowego - dodaje Choroś.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski